Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2000

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Kock (OW)608065565,31292,57847,46
Frampol (OW)602055434,45226,24643,45
Nałęczów (M)614084387,60193,42543,48
Jabłoń 613022412,18321,25502,74
Kodeń 601062445,93410,96479,30
Ułęż 616062504,38539,37470,47
Siennica Różana 606102347,00224,62461,22
Turobin 602142417,05379,51451,81
Krynice 618042506,71566,43448,88
Drelów 601042428,52409,70447,50
Józefów (M)602074461,89477,33447,43
Józefów (OW)602075440,88439,65442,12
Sosnówka 601152451,32461,44441,64
Annopol (M)607024257,3574,07437,96
Uchanie 604072381,89326,56437,48
Skierbieszów 620102419,46402,41436,53
Ryki miasto (M)616044365,15293,19432,73
Rejowiec 606082442,72454,03431,97
Biszcza 602042359,88297,03418,99
Wola Mysłowska 611112297,57175,56418,85
Rejowiec Fabryczny (M)603011423,91434,40413,91
Frampol (M)602054343,41278,16407,06
Chodel 612012347,42288,68406,50
Grabowiec 620022453,11513,43393,08
Wojsławice 603132429,00474,55383,96
Markuszów 614072353,93323,62383,88
Sułów 620122506,60639,58383,41
Żmudź 603142360,31337,27382,72
Strzyżewice 609122302,91223,09380,75
Wólka 609142285,48191,20378,89
Krasnobród (OW)620045321,62267,74378,79
Konopnica 609082324,58270,61375,87
Poniatowa (OW)612065433,88495,43373,55
Puławy 614092360,72347,54373,53
Ludwin 610022346,16320,64372,52
Urszulin 619052392,34413,03371,40
Fajsławice 606022264,85154,56370,64
Gościeradów 607042399,04430,80368,03
Piszczac 601112297,73232,86362,69
Puławy (M)614011334,17302,79362,43
Piaski (OW)617035425,38492,00360,32
Wisznice 601182435,02513,76358,17
Wojciechów 609132470,98591,92357,96
Kurów 614062376,08394,96357,82
Białopole 603022349,75343,45356,29
Wąwolnica 614102441,68533,22353,91
Tuczna 601172485,44620,48353,54
Baranów 614022271,37185,27353,51
Potok Wielki 605072294,06235,02353,22
Horodło 604032521,77697,91352,11
Werbkowice 604082389,43427,35351,66
Sławatycze 601142320,28291,33347,95
Annopol (OW)607025292,95237,74346,62
Włodawa (M)619011384,18424,22346,26
Janów Podlaski 601052345,72346,62344,83
Kamień 603062244,38145,99343,64
Tarnogród (OW)602125528,81708,45341,30
Gorzków 606032358,34377,71340,86
Kraśniczyn 606062456,13580,62338,27
Krasnystaw 606052361,05384,78337,62
Łuków (M)611011269,71198,93336,18
Lublin (M)663011342,29352,00333,79
Szastarka 607062369,06405,87333,33
Janowiec 614032303,11274,27332,23
Krasnobród (M)620044270,45206,75331,79
Puchaczów 610052312,63298,13326,53
Kąkolewnica Wschodnia 615042307,97292,27324,15
Czemierniki 615032344,20365,41323,10
Terespol 601162313,31305,73320,60
Kraśnik (M)607011293,61264,49320,35
Żółkiewka 606112355,71397,43316,46
Wysokie 609152412,78516,41314,58
Modliborzyce 605062394,37475,94313,73
Komarów-Osada 620032325,45341,06309,70
Rybczewice 617042462,75631,99309,05
Ostrówek 608112317,89327,56308,78
Kazimierz Dolny (M)614044377,16453,77307,85
Zamość (M)664011304,60301,31307,62
Łaziska 612042351,56400,16305,23
Jeziorzany 608042157,780,00304,32
Łomazy 601092271,74240,63302,11
Jarczów 618032477,39654,91300,75
Godziszów 605042284,56268,98300,21
Bełżyce (M)609014307,56317,19298,51
Żyrzyn 614112418,66539,73298,24
Sawin 603102282,49266,93297,91
Hrubieszów (M)604011339,05387,64294,72
Łopiennik Górny 606072276,42259,52292,76
Milejów 610042276,04259,12292,40
Dzierzkowice 607032344,51397,97290,80
Łęczna (M)610034267,61244,67290,00
Borki 615022318,17347,11288,74
Dęblin (M)616011213,00139,83288,48
Zwierzyniec (M)620154419,79564,62287,19
Międzyrzec Podlaski 601102230,26173,68286,20
Wilkołaz 607092319,89354,99284,70
Szczebrzeszyn (OW)620135330,13379,34282,49
Hanna 619022364,86446,93282,01
Biała Podlaska (M)661011244,52206,27280,20
Tyszowce (OW)618125403,80532,69279,72
Trzydnik Duży 607072360,46439,92279,64
Świdnik (M)617011272,80265,82279,37
Milanów 613032301,34323,62278,94
Łabunie 620052301,59326,16278,29
Krasnystaw (M)606011282,27287,39277,67
Rejowiec Fabryczny 603082368,70472,51274,08
Opole Lubelskie (M)612054288,22304,16273,86
Sosnowica 613072305,91339,67272,11
Tomaszów Lubelski (M)618011254,71235,92271,89
Chełm (M)662011278,61287,74270,30
Trawniki 617052264,66259,18269,93
Zamość 620142257,55247,55267,14
Izbica 606042314,10363,09267,00
Dubienka 603052370,50478,47265,60
Urzędów 607082312,01359,87265,02
Cyców 610012279,29293,88264,83
Hrubieszów 604042296,37328,72263,53
Garbów 609042310,32360,60261,67
Michów 608082234,74208,77259,89
Parczew (OW)613045234,29210,00259,29
Radzyń Podlaski (M)615011255,15251,54258,52
Rudnik 606092395,57538,79258,26
Nałęczów (OW)614085323,87396,35256,79
Rachanie 618072368,94483,25255,59
Lubartów (M)608011228,02198,34255,10
Wojcieszków 611102260,88268,02253,38
Aleksandrów 602022440,25627,75252,05
Terespol (M)601021308,24369,50251,02
Bychawa (OW)609035322,85395,93250,84
Firlej 608032295,95345,04247,52
Tereszpol 602132216,55187,62247,04
Nielisz 620072325,43409,45244,05
Jastków 609072301,45361,08243,90
Rossosz 601132315,71385,21242,72
Hańsk 619032410,23576,65242,37
Janów Lubelski (OW)605055333,10421,94241,55
Międzyrzec Podlaski (M)601011226,64211,22241,04
Łuków 611052272,56305,62238,60
Stanin 611072277,15315,52238,47
Chełm 603032267,29297,23238,47
Konstantynów 601072338,57441,61238,44
Mircze 604052436,63636,04236,46
Tarnawatka 618092190,29143,82236,07
Biała Podlaska 601032279,99324,84235,81
Kazimierz Dolny (OW)614045295,33355,66235,43
Jabłonna 609062319,36408,83234,01
Trzeszczany 604062337,64447,34232,92
Sitno 620092307,83383,93232,83
Dołhobyczów 604022263,35294,90232,29
Wilków 612072248,71269,02228,57
Siemień 613062286,26344,43228,40
Dębowa Kłoda 613012301,14377,36227,58
Rokitno 601122226,37225,35227,40
Radecznica 620082259,03291,55227,34
Leśniowice 603072419,29624,10226,24
Ulan-Majorat 615072302,84377,60226,10
Chrzanów 605022288,52355,03225,23
Niemce 609112256,88291,82222,43
Kraśnik 607052284,09349,14222,04
Biłgoraj (M)602011249,69281,64220,51
Krzczonów 609092300,70385,21220,18
Tarnogród (M)602124373,56541,19220,14
Tomaszów Lubelski 618112216,96217,43216,49
Bychawa (M)609034223,30231,12215,98
Karczmiska 612032213,84214,46213,22
Opole Lubelskie (OW)612055323,28436,59212,81
Janów Lubelski (M)605054276,13342,76212,56
Kamionka 608052335,06459,98211,80
Stary Zamość 620112264,18318,70210,23
Goraj 602062338,98471,70209,38
Księżpol 602082306,84404,16207,10
Ryki (OW)616045212,47219,82204,99
Miączyn 620062343,64493,22202,96
Piaski (M)617034147,3881,10202,57
Ruda-Huta 603092302,79402,90202,27
Serniki 608122243,26284,55202,18
Stoczek Łukowski 611082341,37475,57202,02
Włodawa 619062217,97239,48197,30
Bełżec 618022130,5164,77197,24
Komarówka Podlaska 615052352,25505,84196,85
Łaszczów 618062284,13380,45193,26
Biłgoraj 602032242,07292,59192,28
Siedliszcze 603112189,06188,68189,45
Krzywda 611042243,40298,12188,15
Podedwórze 613052334,29491,64185,70
Niedźwiada 608092338,62495,20183,71
Lubartów 608072247,14317,33180,58
Serokomla 611062294,92417,44177,62
Ostrów Lubelski (M)608104178,17178,73177,62
Wola Uhruska 619072246,69320,51175,82
Radzyń Podlaski 615062197,56221,89173,14
Obsza 602102215,61259,29172,12
Ulhówek 618132240,38311,63170,30
Tyszowce (M)618124254,02343,64166,94
Zakrzew 609162366,82578,03165,38
Lubycza Królewska 618052230,76296,98163,80
Telatyn 618102266,61372,21162,73
Dorohusk 603042282,94406,28160,86
Józefów 612022284,40414,14159,49
Zakrzówek 607102216,33278,63157,60
Wohyń 615082166,05177,22154,68
Spiczyn 610062286,97417,30154,38
Mełgiew 617022221,04293,72152,05
Końskowola 614052174,41198,54150,83
Parczew (M)613044229,29318,85146,82
Susiec 618082242,98338,57146,48
Borzechów 609022292,97442,04145,63
Niedrzwica Duża 609102288,75438,93145,56
Bełżyce (OW)609015251,52364,96144,05
Wierzbica 603122212,84281,99142,81
Stoczek Łukowski (M)611021367,51607,44142,45
Szczebrzeszyn (M)620134201,06273,01137,60
Stężyca 616052260,15387,73136,57
Adamów 611032219,19306,54133,56
Zalesie 601192259,74385,11131,41
Abramów 60802285,9842,54130,38
Głusk 609052237,08356,56123,38
Łęczna (OW)610035208,46306,18115,94
Ostrów Lubelski (OW)608105145,18175,75115,14
Uścimów 608132196,46281,53111,92
Trzebieszów 611092154,42202,53104,68
Zwierzyniec (OW)620155175,97253,2999,80
Nowodwór 616032224,57351,9691,74
Leśna Podlaska 601082172,71258,2986,62
Dzwola 605032187,21290,5385,67
Łukowa 602092318,54560,5983,68
Stary Brus 619042165,77252,5381,63
Adamów 620012167,01262,1773,56
Potok Górny 602112410,58756,8365,57
Wyryki 619082164,04269,0064,06
Kock (M)608064223,53396,3855,16
Batorz 605012107,47161,2053,73
Kłoczew 616022156,11258,4052,40
Poniatowa (M)612064135,98283,980,00
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Rejowiec 6031520,000,000,00
Razem304,47329,07281,15
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010