Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2000

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Potok Górny 602112410,58756,8365,57
Tarnogród (OW)602125528,81708,45341,30
Horodło 604032521,77697,91352,11
Jarczów 618032477,39654,91300,75
Sułów 620122506,60639,58383,41
Mircze 604052436,63636,04236,46
Rybczewice 617042462,75631,99309,05
Aleksandrów 602022440,25627,75252,05
Leśniowice 603072419,29624,10226,24
Tuczna 601172485,44620,48353,54
Stoczek Łukowski (M)611021367,51607,44142,45
Wojciechów 609132470,98591,92357,96
Kraśniczyn 606062456,13580,62338,27
Zakrzew 609162366,82578,03165,38
Hańsk 619032410,23576,65242,37
Krynice 618042506,71566,43448,88
Zwierzyniec (M)620154419,79564,62287,19
Łukowa 602092318,54560,5983,68
Tarnogród (M)602124373,56541,19220,14
Żyrzyn 614112418,66539,73298,24
Ułęż 616062504,38539,37470,47
Rudnik 606092395,57538,79258,26
Wąwolnica 614102441,68533,22353,91
Tyszowce (OW)618125403,80532,69279,72
Wysokie 609152412,78516,41314,58
Wisznice 601182435,02513,76358,17
Grabowiec 620022453,11513,43393,08
Komarówka Podlaska 615052352,25505,84196,85
Poniatowa (OW)612065433,88495,43373,55
Niedźwiada 608092338,62495,20183,71
Miączyn 620062343,64493,22202,96
Piaski (OW)617035425,38492,00360,32
Podedwórze 613052334,29491,64185,70
Rachanie 618072368,94483,25255,59
Dubienka 603052370,50478,47265,60
Józefów (M)602074461,89477,33447,43
Modliborzyce 605062394,37475,94313,73
Stoczek Łukowski 611082341,37475,57202,02
Wojsławice 603132429,00474,55383,96
Rejowiec Fabryczny 603082368,70472,51274,08
Goraj 602062338,98471,70209,38
Sosnówka 601152451,32461,44441,64
Kamionka 608052335,06459,98211,80
Rejowiec 606082442,72454,03431,97
Kazimierz Dolny (M)614044377,16453,77307,85
Trzeszczany 604062337,64447,34232,92
Hanna 619022364,86446,93282,01
Borzechów 609022292,97442,04145,63
Konstantynów 601072338,57441,61238,44
Trzydnik Duży 607072360,46439,92279,64
Józefów (OW)602075440,88439,65442,12
Niedrzwica Duża 609102288,75438,93145,56
Opole Lubelskie (OW)612055323,28436,59212,81
Rejowiec Fabryczny (M)603011423,91434,40413,91
Gościeradów 607042399,04430,80368,03
Werbkowice 604082389,43427,35351,66
Włodawa (M)619011384,18424,22346,26
Janów Lubelski (OW)605055333,10421,94241,55
Serokomla 611062294,92417,44177,62
Spiczyn 610062286,97417,30154,38
Józefów 612022284,40414,14159,49
Urszulin 619052392,34413,03371,40
Kodeń 601062445,93410,96479,30
Drelów 601042428,52409,70447,50
Nielisz 620072325,43409,45244,05
Jabłonna 609062319,36408,83234,01
Dorohusk 603042282,94406,28160,86
Szastarka 607062369,06405,87333,33
Księżpol 602082306,84404,16207,10
Ruda-Huta 603092302,79402,90202,27
Skierbieszów 620102419,46402,41436,53
Łaziska 612042351,56400,16305,23
Dzierzkowice 607032344,51397,97290,80
Żółkiewka 606112355,71397,43316,46
Kock (M)608064223,53396,3855,16
Nałęczów (OW)614085323,87396,35256,79
Bychawa (OW)609035322,85395,93250,84
Kurów 614062376,08394,96357,82
Stężyca 616052260,15387,73136,57
Hrubieszów (M)604011339,05387,64294,72
Krzczonów 609092300,70385,21220,18
Rossosz 601132315,71385,21242,72
Zalesie 601192259,74385,11131,41
Krasnystaw 606052361,05384,78337,62
Sitno 620092307,83383,93232,83
Łaszczów 618062284,13380,45193,26
Turobin 602142417,05379,51451,81
Szczebrzeszyn (OW)620135330,13379,34282,49
Gorzków 606032358,34377,71340,86
Ulan-Majorat 615072302,84377,60226,10
Dębowa Kłoda 613012301,14377,36227,58
Telatyn 618102266,61372,21162,73
Terespol (M)601021308,24369,50251,02
Czemierniki 615032344,20365,41323,10
Bełżyce (OW)609015251,52364,96144,05
Izbica 606042314,10363,09267,00
Jastków 609072301,45361,08243,90
Garbów 609042310,32360,60261,67
Urzędów 607082312,01359,87265,02
Głusk 609052237,08356,56123,38
Kazimierz Dolny (OW)614045295,33355,66235,43
Chrzanów 605022288,52355,03225,23
Wilkołaz 607092319,89354,99284,70
Lublin (M)663011342,29352,00333,79
Nowodwór 616032224,57351,9691,74
Kraśnik 607052284,09349,14222,04
Puławy 614092360,72347,54373,53
Borki 615022318,17347,11288,74
Janów Podlaski 601052345,72346,62344,83
Firlej 608032295,95345,04247,52
Siemień 613062286,26344,43228,40
Tyszowce (M)618124254,02343,64166,94
Białopole 603022349,75343,45356,29
Janów Lubelski (M)605054276,13342,76212,56
Komarów-Osada 620032325,45341,06309,70
Sosnowica 613072305,91339,67272,11
Susiec 618082242,98338,57146,48
Żmudź 603142360,31337,27382,72
Hrubieszów 604042296,37328,72263,53
Ostrówek 608112317,89327,56308,78
Uchanie 604072381,89326,56437,48
Łabunie 620052301,59326,16278,29
Biała Podlaska 601032279,99324,84235,81
Milanów 613032301,34323,62278,94
Markuszów 614072353,93323,62383,88
Jabłoń 613022412,18321,25502,74
Ludwin 610022346,16320,64372,52
Wola Uhruska 619072246,69320,51175,82
Parczew (M)613044229,29318,85146,82
Stary Zamość 620112264,18318,70210,23
Lubartów 608072247,14317,33180,58
Bełżyce (M)609014307,56317,19298,51
Stanin 611072277,15315,52238,47
Ulhówek 618132240,38311,63170,30
Adamów 611032219,19306,54133,56
Łęczna (OW)610035208,46306,18115,94
Terespol 601162313,31305,73320,60
Łuków 611052272,56305,62238,60
Opole Lubelskie (M)612054288,22304,16273,86
Puławy (M)614011334,17302,79362,43
Zamość (M)664011304,60301,31307,62
Puchaczów 610052312,63298,13326,53
Krzywda 611042243,40298,12188,15
Chełm 603032267,29297,23238,47
Biszcza 602042359,88297,03418,99
Lubycza Królewska 618052230,76296,98163,80
Dołhobyczów 604022263,35294,90232,29
Cyców 610012279,29293,88264,83
Mełgiew 617022221,04293,72152,05
Ryki miasto (M)616044365,15293,19432,73
Biłgoraj 602032242,07292,59192,28
Kock (OW)608065565,31292,57847,46
Kąkolewnica Wschodnia 615042307,97292,27324,15
Niemce 609112256,88291,82222,43
Radecznica 620082259,03291,55227,34
Sławatycze 601142320,28291,33347,95
Dzwola 605032187,21290,5385,67
Chodel 612012347,42288,68406,50
Chełm (M)662011278,61287,74270,30
Krasnystaw (M)606011282,27287,39277,67
Serniki 608122243,26284,55202,18
Poniatowa (M)612064135,98283,980,00
Wierzbica 603122212,84281,99142,81
Biłgoraj (M)602011249,69281,64220,51
Uścimów 608132196,46281,53111,92
Zakrzówek 607102216,33278,63157,60
Frampol (M)602054343,41278,16407,06
Janowiec 614032303,11274,27332,23
Szczebrzeszyn (M)620134201,06273,01137,60
Konopnica 609082324,58270,61375,87
Wilków 612072248,71269,02228,57
Wyryki 619082164,04269,0064,06
Godziszów 605042284,56268,98300,21
Wojcieszków 611102260,88268,02253,38
Krasnobród (OW)620045321,62267,74378,79
Sawin 603102282,49266,93297,91
Świdnik (M)617011272,80265,82279,37
Kraśnik (M)607011293,61264,49320,35
Adamów 620012167,01262,1773,56
Łopiennik Górny 606072276,42259,52292,76
Obsza 602102215,61259,29172,12
Trawniki 617052264,66259,18269,93
Milejów 610042276,04259,12292,40
Kłoczew 616022156,11258,4052,40
Leśna Podlaska 601082172,71258,2986,62
Zwierzyniec (OW)620155175,97253,2999,80
Stary Brus 619042165,77252,5381,63
Radzyń Podlaski (M)615011255,15251,54258,52
Zamość 620142257,55247,55267,14
Łęczna (M)610034267,61244,67290,00
Łomazy 601092271,74240,63302,11
Włodawa 619062217,97239,48197,30
Annopol (OW)607025292,95237,74346,62
Tomaszów Lubelski (M)618011254,71235,92271,89
Potok Wielki 605072294,06235,02353,22
Piszczac 601112297,73232,86362,69
Bychawa (M)609034223,30231,12215,98
Frampol (OW)602055434,45226,24643,45
Rokitno 601122226,37225,35227,40
Siennica Różana 606102347,00224,62461,22
Strzyżewice 609122302,91223,09380,75
Radzyń Podlaski 615062197,56221,89173,14
Ryki (OW)616045212,47219,82204,99
Tomaszów Lubelski 618112216,96217,43216,49
Karczmiska 612032213,84214,46213,22
Międzyrzec Podlaski (M)601011226,64211,22241,04
Parczew (OW)613045234,29210,00259,29
Michów 608082234,74208,77259,89
Krasnobród (M)620044270,45206,75331,79
Biała Podlaska (M)661011244,52206,27280,20
Trzebieszów 611092154,42202,53104,68
Łuków (M)611011269,71198,93336,18
Końskowola 614052174,41198,54150,83
Lubartów (M)608011228,02198,34255,10
Nałęczów (M)614084387,60193,42543,48
Wólka 609142285,48191,20378,89
Siedliszcze 603112189,06188,68189,45
Tereszpol 602132216,55187,62247,04
Baranów 614022271,37185,27353,51
Ostrów Lubelski (M)608104178,17178,73177,62
Wohyń 615082166,05177,22154,68
Ostrów Lubelski (OW)608105145,18175,75115,14
Wola Mysłowska 611112297,57175,56418,85
Międzyrzec Podlaski 601102230,26173,68286,20
Batorz 605012107,47161,2053,73
Fajsławice 606022264,85154,56370,64
Kamień 603062244,38145,99343,64
Tarnawatka 618092190,29143,82236,07
Dęblin (M)616011213,00139,83288,48
Piaski (M)617034147,3881,10202,57
Annopol (M)607024257,3574,07437,96
Bełżec 618022130,5164,77197,24
Abramów 60802285,9842,54130,38
Jeziorzany 608042157,780,00304,32
Rejowiec 6031520,000,000,00
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Razem304,47329,07281,15
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010