Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2000

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Kock (OW)608065565,31292,57847,46
Tarnogród (OW)602125528,81708,45341,30
Horodło 604032521,77697,91352,11
Krynice 618042506,71566,43448,88
Sułów 620122506,60639,58383,41
Ułęż 616062504,38539,37470,47
Tuczna 601172485,44620,48353,54
Jarczów 618032477,39654,91300,75
Wojciechów 609132470,98591,92357,96
Rybczewice 617042462,75631,99309,05
Józefów (M)602074461,89477,33447,43
Kraśniczyn 606062456,13580,62338,27
Grabowiec 620022453,11513,43393,08
Sosnówka 601152451,32461,44441,64
Kodeń 601062445,93410,96479,30
Rejowiec 606082442,72454,03431,97
Wąwolnica 614102441,68533,22353,91
Józefów (OW)602075440,88439,65442,12
Aleksandrów 602022440,25627,75252,05
Mircze 604052436,63636,04236,46
Wisznice 601182435,02513,76358,17
Frampol (OW)602055434,45226,24643,45
Poniatowa (OW)612065433,88495,43373,55
Wojsławice 603132429,00474,55383,96
Drelów 601042428,52409,70447,50
Piaski (OW)617035425,38492,00360,32
Rejowiec Fabryczny (M)603011423,91434,40413,91
Zwierzyniec (M)620154419,79564,62287,19
Skierbieszów 620102419,46402,41436,53
Leśniowice 603072419,29624,10226,24
Żyrzyn 614112418,66539,73298,24
Turobin 602142417,05379,51451,81
Wysokie 609152412,78516,41314,58
Jabłoń 613022412,18321,25502,74
Potok Górny 602112410,58756,8365,57
Hańsk 619032410,23576,65242,37
Tyszowce (OW)618125403,80532,69279,72
Gościeradów 607042399,04430,80368,03
Rudnik 606092395,57538,79258,26
Modliborzyce 605062394,37475,94313,73
Urszulin 619052392,34413,03371,40
Werbkowice 604082389,43427,35351,66
Nałęczów (M)614084387,60193,42543,48
Włodawa (M)619011384,18424,22346,26
Uchanie 604072381,89326,56437,48
Kazimierz Dolny (M)614044377,16453,77307,85
Kurów 614062376,08394,96357,82
Tarnogród (M)602124373,56541,19220,14
Dubienka 603052370,50478,47265,60
Szastarka 607062369,06405,87333,33
Rachanie 618072368,94483,25255,59
Rejowiec Fabryczny 603082368,70472,51274,08
Stoczek Łukowski (M)611021367,51607,44142,45
Zakrzew 609162366,82578,03165,38
Ryki miasto (M)616044365,15293,19432,73
Hanna 619022364,86446,93282,01
Krasnystaw 606052361,05384,78337,62
Puławy 614092360,72347,54373,53
Trzydnik Duży 607072360,46439,92279,64
Żmudź 603142360,31337,27382,72
Biszcza 602042359,88297,03418,99
Gorzków 606032358,34377,71340,86
Żółkiewka 606112355,71397,43316,46
Markuszów 614072353,93323,62383,88
Komarówka Podlaska 615052352,25505,84196,85
Łaziska 612042351,56400,16305,23
Białopole 603022349,75343,45356,29
Chodel 612012347,42288,68406,50
Siennica Różana 606102347,00224,62461,22
Ludwin 610022346,16320,64372,52
Janów Podlaski 601052345,72346,62344,83
Dzierzkowice 607032344,51397,97290,80
Czemierniki 615032344,20365,41323,10
Miączyn 620062343,64493,22202,96
Frampol (M)602054343,41278,16407,06
Lublin (M)663011342,29352,00333,79
Stoczek Łukowski 611082341,37475,57202,02
Hrubieszów (M)604011339,05387,64294,72
Goraj 602062338,98471,70209,38
Niedźwiada 608092338,62495,20183,71
Konstantynów 601072338,57441,61238,44
Trzeszczany 604062337,64447,34232,92
Kamionka 608052335,06459,98211,80
Podedwórze 613052334,29491,64185,70
Puławy (M)614011334,17302,79362,43
Janów Lubelski (OW)605055333,10421,94241,55
Szczebrzeszyn (OW)620135330,13379,34282,49
Komarów-Osada 620032325,45341,06309,70
Nielisz 620072325,43409,45244,05
Konopnica 609082324,58270,61375,87
Nałęczów (OW)614085323,87396,35256,79
Opole Lubelskie (OW)612055323,28436,59212,81
Bychawa (OW)609035322,85395,93250,84
Krasnobród (OW)620045321,62267,74378,79
Sławatycze 601142320,28291,33347,95
Wilkołaz 607092319,89354,99284,70
Jabłonna 609062319,36408,83234,01
Łukowa 602092318,54560,5983,68
Borki 615022318,17347,11288,74
Ostrówek 608112317,89327,56308,78
Rossosz 601132315,71385,21242,72
Izbica 606042314,10363,09267,00
Terespol 601162313,31305,73320,60
Puchaczów 610052312,63298,13326,53
Urzędów 607082312,01359,87265,02
Garbów 609042310,32360,60261,67
Terespol (M)601021308,24369,50251,02
Kąkolewnica Wschodnia 615042307,97292,27324,15
Sitno 620092307,83383,93232,83
Bełżyce (M)609014307,56317,19298,51
Księżpol 602082306,84404,16207,10
Sosnowica 613072305,91339,67272,11
Zamość (M)664011304,60301,31307,62
Janowiec 614032303,11274,27332,23
Strzyżewice 609122302,91223,09380,75
Ulan-Majorat 615072302,84377,60226,10
Ruda-Huta 603092302,79402,90202,27
Łabunie 620052301,59326,16278,29
Jastków 609072301,45361,08243,90
Milanów 613032301,34323,62278,94
Dębowa Kłoda 613012301,14377,36227,58
Krzczonów 609092300,70385,21220,18
Piszczac 601112297,73232,86362,69
Wola Mysłowska 611112297,57175,56418,85
Hrubieszów 604042296,37328,72263,53
Firlej 608032295,95345,04247,52
Kazimierz Dolny (OW)614045295,33355,66235,43
Serokomla 611062294,92417,44177,62
Potok Wielki 605072294,06235,02353,22
Kraśnik (M)607011293,61264,49320,35
Borzechów 609022292,97442,04145,63
Annopol (OW)607025292,95237,74346,62
Niedrzwica Duża 609102288,75438,93145,56
Chrzanów 605022288,52355,03225,23
Opole Lubelskie (M)612054288,22304,16273,86
Spiczyn 610062286,97417,30154,38
Siemień 613062286,26344,43228,40
Wólka 609142285,48191,20378,89
Godziszów 605042284,56268,98300,21
Józefów 612022284,40414,14159,49
Łaszczów 618062284,13380,45193,26
Kraśnik 607052284,09349,14222,04
Dorohusk 603042282,94406,28160,86
Sawin 603102282,49266,93297,91
Krasnystaw (M)606011282,27287,39277,67
Biała Podlaska 601032279,99324,84235,81
Cyców 610012279,29293,88264,83
Chełm (M)662011278,61287,74270,30
Stanin 611072277,15315,52238,47
Łopiennik Górny 606072276,42259,52292,76
Janów Lubelski (M)605054276,13342,76212,56
Milejów 610042276,04259,12292,40
Świdnik (M)617011272,80265,82279,37
Łuków 611052272,56305,62238,60
Łomazy 601092271,74240,63302,11
Baranów 614022271,37185,27353,51
Krasnobród (M)620044270,45206,75331,79
Łuków (M)611011269,71198,93336,18
Łęczna (M)610034267,61244,67290,00
Chełm 603032267,29297,23238,47
Telatyn 618102266,61372,21162,73
Fajsławice 606022264,85154,56370,64
Trawniki 617052264,66259,18269,93
Stary Zamość 620112264,18318,70210,23
Dołhobyczów 604022263,35294,90232,29
Wojcieszków 611102260,88268,02253,38
Stężyca 616052260,15387,73136,57
Zalesie 601192259,74385,11131,41
Radecznica 620082259,03291,55227,34
Zamość 620142257,55247,55267,14
Annopol (M)607024257,3574,07437,96
Niemce 609112256,88291,82222,43
Radzyń Podlaski (M)615011255,15251,54258,52
Tomaszów Lubelski (M)618011254,71235,92271,89
Tyszowce (M)618124254,02343,64166,94
Bełżyce (OW)609015251,52364,96144,05
Biłgoraj (M)602011249,69281,64220,51
Wilków 612072248,71269,02228,57
Lubartów 608072247,14317,33180,58
Wola Uhruska 619072246,69320,51175,82
Biała Podlaska (M)661011244,52206,27280,20
Kamień 603062244,38145,99343,64
Krzywda 611042243,40298,12188,15
Serniki 608122243,26284,55202,18
Susiec 618082242,98338,57146,48
Biłgoraj 602032242,07292,59192,28
Ulhówek 618132240,38311,63170,30
Głusk 609052237,08356,56123,38
Michów 608082234,74208,77259,89
Parczew (OW)613045234,29210,00259,29
Lubycza Królewska 618052230,76296,98163,80
Międzyrzec Podlaski 601102230,26173,68286,20
Parczew (M)613044229,29318,85146,82
Lubartów (M)608011228,02198,34255,10
Międzyrzec Podlaski (M)601011226,64211,22241,04
Rokitno 601122226,37225,35227,40
Nowodwór 616032224,57351,9691,74
Kock (M)608064223,53396,3855,16
Bychawa (M)609034223,30231,12215,98
Mełgiew 617022221,04293,72152,05
Adamów 611032219,19306,54133,56
Włodawa 619062217,97239,48197,30
Tomaszów Lubelski 618112216,96217,43216,49
Tereszpol 602132216,55187,62247,04
Zakrzówek 607102216,33278,63157,60
Obsza 602102215,61259,29172,12
Karczmiska 612032213,84214,46213,22
Dęblin (M)616011213,00139,83288,48
Wierzbica 603122212,84281,99142,81
Ryki (OW)616045212,47219,82204,99
Łęczna (OW)610035208,46306,18115,94
Szczebrzeszyn (M)620134201,06273,01137,60
Radzyń Podlaski 615062197,56221,89173,14
Uścimów 608132196,46281,53111,92
Tarnawatka 618092190,29143,82236,07
Siedliszcze 603112189,06188,68189,45
Dzwola 605032187,21290,5385,67
Ostrów Lubelski (M)608104178,17178,73177,62
Zwierzyniec (OW)620155175,97253,2999,80
Końskowola 614052174,41198,54150,83
Leśna Podlaska 601082172,71258,2986,62
Adamów 620012167,01262,1773,56
Wohyń 615082166,05177,22154,68
Stary Brus 619042165,77252,5381,63
Wyryki 619082164,04269,0064,06
Jeziorzany 608042157,780,00304,32
Kłoczew 616022156,11258,4052,40
Trzebieszów 611092154,42202,53104,68
Piaski (M)617034147,3881,10202,57
Ostrów Lubelski (OW)608105145,18175,75115,14
Poniatowa (M)612064135,98283,980,00
Bełżec 618022130,5164,77197,24
Batorz 605012107,47161,2053,73
Abramów 60802285,9842,54130,38
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Rejowiec 6031520,000,000,00
Razem304,47329,07281,15
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010