Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2001

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022367,97255,75483,73
Adamów 611032253,12273,32233,41
Adamów 620012334,70451,81220,43
Aleksandrów 602022312,30312,11312,50
Annopol (M)607024365,10367,11363,11
Annopol (OW)607025291,89266,90316,09
Baranów 614022227,53279,85177,70
Batorz 605012403,12268,38538,21
Bełżec 618022293,26257,57329,82
Bełżyce (M)609014320,38286,29352,69
Bełżyce (OW)609015371,14488,55260,04
Biała Podlaska (M)661011332,10306,49355,96
Biała Podlaska 601032329,42389,76269,45
Białopole 603022323,43404,86239,23
Biłgoraj 602032314,01438,88191,45
Biłgoraj (M)602011244,65255,90234,35
Biszcza 602042168,88149,18187,44
Borki 615022269,20472,4463,69
Borzechów 609022296,44347,57245,82
Bychawa (M)609034519,58505,05532,86
Bychawa (OW)609035308,69397,50221,91
Chełm (M)662011291,76300,02284,24
Chełm 603032361,45394,74329,67
Chodel 612012318,10405,68230,88
Chrzanów 605022349,45595,59113,96
Cyców 610012198,78212,71184,94
Czemierniki 615032306,25448,61163,53
Dęblin (M)616011280,21270,89289,83
Dębowa Kłoda 613012631,43664,45599,35
Dołhobyczów 604022280,07236,97322,77
Dorohusk 603042312,08327,60296,74
Drelów 601042430,66618,98241,63
Dubienka 603052273,50278,36268,82
Dzierzkowice 607032453,80579,71327,39
Dzwola 605032303,69409,00200,46
Fajsławice 606022284,58464,22111,69
Firlej 608032436,55566,04309,21
Frampol (M)602054746,78276,241,201,60
Frampol (OW)602055304,30303,26305,34
Garbów 609042275,66270,33280,78
Głusk 609052250,00320,92182,70
Godziszów 605042482,58690,07272,89
Goraj 602062278,02215,80339,13
Gorzków 606032384,62334,13430,11
Gościeradów 607042346,57324,06368,52
Grabowiec 620022379,01559,55199,12
Hanna 619022396,49564,02227,53
Hańsk 619032557,31675,68437,96
Horodło 604032345,85370,25322,48
Hrubieszów (M)604011298,97355,76246,94
Hrubieszów 604042419,95435,24404,50
Izbica 606042464,43624,33310,62
Jabłonna 609062411,14707,48129,37
Jabłoń 613022414,36600,46229,46
Janowiec 614032550,66602,08498,61
Janów Lubelski (M)605054303,36293,41312,86
Janów Lubelski (OW)605055285,37517,1648,12
Janów Podlaski 601052347,83417,83277,97
Jarczów 618032178,80256,54101,73
Jastków 609072272,67394,05155,55
Jeziorzany 608042284,81524,9361,12
Józefów (OW)602075342,67283,29401,61
Józefów 612022340,97473,93213,62
Józefów (M)602074550,75651,47456,62
Kamień 603062340,88486,85194,84
Kamionka 608052243,31277,01210,40
Karczmiska 612032323,08400,99245,55
Kazimierz Dolny (OW)614045296,38237,25355,45
Kazimierz Dolny (M)614044406,06453,77362,51
Kąkolewnica Wschodnia 615042240,27248,36231,96
Kłoczew 616022313,07386,90237,53
Kock (OW)608065857,231,045,90661,85
Kock (M)60806428,0657,370,00
Kodeń 601062292,79185,53394,05
Komarów-Osada 620032344,89482,59207,04
Komarówka Podlaska 615052316,02432,05198,65
Konopnica 609082379,17492,00272,16
Konstantynów 601072529,23490,92566,04
Końskowola 614052360,77420,17302,70
Krasnobród (OW)620045320,44266,08378,43
Krasnobród (M)620044468,85616,86327,44
Krasnystaw (M)606011261,73340,75190,89
Krasnystaw 606052286,99321,82252,79
Kraśniczyn 606062438,89450,25428,08
Kraśnik (M)607011307,48360,79258,59
Kraśnik 607052213,19261,02167,22
Krynice 618042230,65365,34100,70
Krzczonów 609092247,05348,84149,14
Krzywda 611042318,53354,02282,65
Księżpol 602082320,65431,90206,61
Kurów 614062293,69274,66311,98
Leśna Podlaska 601082388,27432,15344,53
Leśniowice 603072212,36290,84137,93
Lubartów 608072204,58188,80219,60
Lubartów (M)608011258,05280,11238,02
Lublin (M)663011376,28384,78368,86
Lubycza Królewska 618052381,42352,69410,40
Ludwin 610022122,85120,39125,42
Łabunie 620052222,26358,0792,97
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaszczów 618062301,33354,40251,19
Łaziska 612042492,03603,86385,06
Łęczna (OW)610035173,41243,75109,95
Łęczna (M)610034261,36274,40248,76
Łomazy 601092445,36659,49236,73
Łopiennik Górny 606072279,57392,50169,71
Łukowa 602092276,07345,13209,12
Łuków (M)611011273,54305,65243,38
Łuków 611052215,34230,72199,55
Markuszów 614072290,42260,93319,28
Mełgiew 617022412,96504,11326,63
Miączyn 620062225,53310,95145,56
Michów 608082385,13450,05321,83
Międzyrzec Podlaski 601102239,72289,18190,77
Międzyrzec Podlaski (M)601011266,73270,21263,48
Milanów 613032325,05370,71279,20
Milejów 610042382,65366,77398,07
Mircze 604052513,19645,16381,50
Modliborzyce 605062252,46346,48158,98
Nałęczów (M)614084444,84594,65322,84
Nałęczów (OW)614085362,73394,79332,72
Niedrzwica Duża 609102324,40436,85217,23
Niedźwiada 608092246,99372,67122,77
Nielisz 620072452,63443,74461,25
Niemce 609112286,68341,21232,92
Nowodwór 616032224,82350,4292,38
Obsza 602102259,29345,72172,86
Opole Lubelskie (OW)612055271,71397,35149,86
Opole Lubelskie (M)612054289,69329,57253,86
Ostrów Lubelski (OW)608105313,84228,05399,77
Ostrów Lubelski (M)608104541,22612,09456,62
Ostrówek 608112590,37657,59527,47
Parczew (M)613044394,31379,47408,09
Parczew (OW)613045170,36211,24128,81
Piaski (M)617034369,55405,19339,67
Piaski (OW)617035414,43521,74311,08
Piszczac 601112454,84522,06388,20
Podedwórze 613052481,93694,44281,16
Poniatowa (M)612064174,83345,8118,59
Poniatowa (OW)612065510,49537,63484,17
Potok Górny 602112330,96463,27198,61
Potok Wielki 605072409,92544,54274,29
Puchaczów 610052358,05387,60329,76
Puławy (M)614011361,36375,31348,81
Puławy 614092242,04218,46264,92
Rachanie 618072325,36360,18290,98
Radecznica 620082304,35409,48201,09
Radzyń Podlaski 615062357,32392,54321,78
Radzyń Podlaski (M)615011236,77239,11234,58
Rejowiec 606082320,92400,00245,43
Rejowiec 6031520,000,000,00
Rejowiec Fabryczny 603082393,46567,69236,31
Rejowiec Fabryczny (M)603011527,76605,80453,42
Rokitno 601122369,42509,92228,05
Rossosz 601132394,94464,76322,32
Ruda-Huta 603092404,12443,01364,96
Rudnik 606092320,00543,77104,66
Rybczewice 617042421,25345,34489,76
Ryki (OW)616045257,90327,75186,39
Ryki miasto (M)616044367,68422,48316,39
Sawin 603102200,37133,69266,93
Serniki 608122364,00446,97281,80
Serokomla 611062296,26512,8289,17
Siedliszcze 603112272,29271,81272,78
Siemień 613062365,31462,78268,40
Siennica Różana 606102438,21588,24297,37
Sitno 620092233,58295,25173,26
Skierbieszów 620102439,04472,18405,82
Sławatycze 601142540,74736,92352,86
Sosnowica 613072447,35481,76412,94
Sosnówka 601152714,52794,70637,35
Spiczyn 610062401,15533,94267,89
Stanin 611072327,54455,09199,16
Stary Brus 619042543,02674,54413,91
Stary Zamość 620112317,85392,02245,01
Stężyca 616052296,06424,93171,35
Stoczek Łukowski 611082277,53327,08226,14
Stoczek Łukowski (M)611021400,00299,40495,05
Strzyżewice 609122549,75694,83407,83
Sułów 620122274,42304,18246,83
Susiec 618082353,31364,17342,38
Szastarka 607062308,93470,22152,25
Szczebrzeszyn (M)620134388,10467,29316,57
Szczebrzeszyn (OW)620135373,99497,80254,45
Świdnik (M)617011336,96332,31341,33
Tarnawatka 618092236,29285,17187,97
Tarnogród (M)602124404,39478,76335,01
Tarnogród (OW)602125196,63329,6757,47
Telatyn 618102373,75376,57370,98
Terespol (M)601021260,37336,93188,86
Terespol 601162395,58556,79240,71
Tereszpol 602132434,47614,08246,79
Tomaszów Lubelski (M)618011323,17317,53328,33
Tomaszów Lubelski 618112354,06491,89217,16
Trawniki 617052297,43323,55272,08
Trzebieszów 611092269,99353,89183,15
Trzeszczany 604062535,71528,46542,64
Trzydnik Duży 607072363,13498,61225,35
Tuczna 601172385,41520,83253,55
Turobin 602142462,53520,41408,58
Tyszowce (M)618124428,08615,11250,42
Tyszowce (OW)618125428,98530,38329,88
Tyszowce 6181220,000,000,00
Uchanie 604072512,35545,65478,65
Ulan-Majorat 615072288,23219,99359,13
Ulhówek 618132347,04383,94310,56
Ułęż 616062213,85271,89157,73
Urszulin 619052394,16551,47233,97
Urzędów 607082402,37406,96397,88
Uścimów 608132397,16455,58339,17
Wąwolnica 614102221,51246,31197,63
Werbkowice 604082399,89447,76352,31
Wierzbica 603122301,69388,56213,98
Wilkołaz 607092303,08320,97285,20
Wilków 612072422,83500,19345,62
Wisznice 601182564,46775,77359,07
Włodawa 619062334,50375,55295,08
Włodawa (M)619011307,38264,63347,85
Wohyń 615082516,86615,54416,67
Wojciechów 609132304,21348,92262,21
Wojcieszków 611102303,62378,28225,67
Wojsławice 603132195,35305,0186,51
Wola Mysłowska 611112300,09388,14211,94
Wola Uhruska 619072247,08415,5187,49
Wólka 609142144,74158,35131,20
Wyryki 619082265,25272,48258,40
Wysokie 609152289,12446,93140,40
Zakrzew 609162485,02639,91335,95
Zakrzówek 607102463,40591,22343,46
Zalesie 601192367,81427,72306,48
Zamość (M)664011298,17328,76270,12
Zamość 620142266,73287,44246,82
Zwierzyniec (OW)620155227,68152,75301,66
Zwierzyniec (M)620154269,38249,84287,36
Żmudź 603142333,06336,89329,31
Żółkiewka 606112360,20464,54262,09
Żyrzyn 614112194,49149,75239,16
Razem334,95379,83292,43
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010