Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2005

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Józefów (M)602074856,091,079,73640,51
Gorzków 606032781,25988,55597,98
Annopol (M)607024708,69973,78445,77
Uchanie 604072695,55871,98518,13
Radecznica 620082629,61856,53400,86
Markuszów 614072561,43848,56267,38
Piaski (M)617034492,05819,00211,12
Rossosz 601132455,49809,0684,82
Grabowiec 620022695,65787,75604,75
Turobin 602142584,55764,71415,05
Nielisz 620072643,35732,11556,10
Wysokie 609152539,81712,87375,66
Szczebrzeszyn (M)620134640,90709,78577,83
Dołhobyczów 604022472,54688,30259,24
Zakrzew 609162488,70684,08300,12
Łabunie 620052543,74660,72433,97
Łaszczów 618062536,32660,38418,41
Telatyn 618102511,79659,63360,36
Łopiennik Górny 606072508,44657,59363,97
Kraśniczyn 606062511,51656,66368,83
Izbica 606042578,61655,81503,83
Siennica Różana 606102565,23655,43480,98
Komarów-Osada 620032610,63651,94570,00
Tuczna 601172509,05627,85392,38
Aleksandrów 602022407,78627,35188,21
Ulhówek 618132421,62616,33228,83
Miączyn 620062586,19615,88557,79
Ulan-Majorat 615072361,37609,56100,98
Horodło 604032505,40606,06409,14
Tarnogród (M)602124533,81605,69464,85
Kock (OW)608065514,06601,68425,53
Opole Lubelskie (M)612054441,08600,96299,02
Rokitno 601122423,73600,60244,05
Adamów 620012451,33594,06311,16
Krasnobród (OW)620045519,97593,88440,74
Chodel 612012428,23589,28266,43
Hrubieszów (M)604011509,85586,64440,17
Chrzanów 605022509,23586,32435,59
Konopnica 609082424,12585,79270,08
Bełżyce (M)609014479,55580,21384,30
Kraśnik (M)607011530,83573,68491,73
Żółkiewka 606112405,91573,55250,39
Dzwola 605032466,10572,12360,36
Kodeń 601062470,76569,36380,23
Potok Górny 602112426,67565,37286,23
Zwierzyniec (OW)620155485,56565,26406,71
Jabłoń 613022427,76564,97287,91
Krasnystaw (M)606011599,05561,19633,22
Susiec 618082408,37556,96257,33
Czemierniki 615032494,73554,37434,03
Jarczów 618032438,72554,32325,56
Krynice 618042382,83553,71216,10
Stary Zamość 620112494,87552,28437,96
Wohyń 615082496,14549,15442,72
Wilkołaz 607092359,45539,96179,47
Bełżec 618022470,27531,91407,33
Skierbieszów 620102550,33531,35569,40
Łęczna (OW)610035401,61531,29279,02
Zamość 620142450,63531,12373,67
Trzeszczany 604062490,61530,04453,80
Borzechów 609022391,95526,87259,20
Potok Wielki 605072464,27525,46403,23
Fajsławice 606022433,07519,79348,97
Rudnik 606092562,27518,13604,40
Sosnówka 601152433,84512,07357,40
Wisznice 601182479,85510,40450,62
Sitno 620092472,46506,25439,24
Godziszów 605042395,88505,69285,62
Lublin (M)663011484,83502,30469,86
Wojcieszków 611102412,87501,53320,23
Urzędów 607082437,71500,00376,94
Mełgiew 617022363,11499,63234,80
Rejowiec Fabryczny 603082405,55497,96323,10
Werbkowice 604082374,38495,05254,90
Zwierzyniec (M)620154326,31495,05170,94
Wilków 612072367,65492,61243,90
Tomaszów Lubelski (M)618011426,38489,53369,00
Leśna Podlaska 601082510,43486,30534,76
Borki 615022405,12485,91324,25
Zamość (M)664011498,49485,76509,99
Trzydnik Duży 607072386,43477,80291,63
Tomaszów Lubelski 618112393,63477,50310,28
Garbów 609042424,53475,33375,03
Łaziska 612042360,12468,93257,64
Parczew (M)613044398,60467,48335,45
Sławatycze 601142341,30463,32223,55
Żyrzyn 614112426,11462,53390,63
Wojsławice 603132440,32461,25419,19
Nałęczów (M)614084539,15460,83605,27
Puławy (M)614011404,19458,83355,55
Hrubieszów 604042328,86456,12201,24
Ułęż 616062447,43455,84439,32
Siemień 613062288,30451,93123,86
Świdnik (M)617011387,10450,43328,09
Łukowa 602092397,79450,25347,22
Stoczek Łukowski (M)611021404,71448,77362,06
Tyszowce (OW)618125369,82447,76293,26
Kamionka 608052295,58443,18152,95
Tarnawatka 618092391,87439,67343,81
Zakrzówek 607102372,55439,50308,47
Nałęczów (OW)614085362,25438,95292,08
Parczew (OW)613045261,72434,5987,57
Bychawa (OW)609035456,43431,90480,50
Bełżyce (OW)609015323,05423,99228,05
Puchaczów 610052245,70419,6479,97
Szczebrzeszyn (OW)620135413,28419,54407,21
Karczmiska 612032322,06418,54225,52
Jastków 609072427,28417,01437,25
Biłgoraj 602032391,50416,93366,24
Józefów (OW)602075288,78413,39164,68
Obsza 602102317,17413,03223,71
Wola Mysłowska 611112285,12412,29154,26
Mircze 604052435,45411,52459,18
Terespol 601162383,36408,28359,71
Nowodwór 616032301,97407,61190,75
Krasnobród (M)620044363,40406,78322,16
Sułów 620122426,94406,34445,77
Kock (M)608064257,36406,27112,74
Dorohusk 603042272,28404,51142,17
Końskowola 614052377,11401,07353,36
Konstantynów 601072220,10398,4148,05
Batorz 605012282,97397,95169,01
Międzyrzec Podlaski (M)601011354,80396,87315,39
Serokomla 611062406,41393,12418,99
Ludwin 610022281,12392,62164,41
Lubycza Królewska 618052392,27390,52394,03
Tereszpol 602132446,21390,43503,78
Firlej 608032290,18390,37191,75
Kurów 614062290,37386,40198,07
Janowiec 614032305,81385,04224,85
Stanin 611072275,31382,83165,15
Dęblin (M)616011319,56379,65257,53
Janów Lubelski (OW)605055239,87375,0698,23
Dzierzkowice 607032388,46372,16404,56
Siedliszcze 603112310,87370,90251,96
Rybczewice 617042328,61370,17290,56
Spiczyn 610062327,63368,05288,08
Wąwolnica 614102463,99367,50558,21
Drelów 601042306,31363,50250,09
Dubienka 603052470,33363,37576,37
Białopole 603022276,41363,20187,03
Niemce 609112295,38363,14229,91
Tyszowce (M)618124441,89361,34519,03
Modliborzyce 605062357,78358,52357,04
Janów Lubelski (M)605054334,81358,36312,14
Uścimów 608132265,88356,51176,26
Wyryki 619082210,45356,3869,06
Jabłonna 609062318,30356,26282,70
Hanna 619022239,16356,08120,48
Gościeradów 607042364,82354,71374,73
Leśniowice 603072323,71354,43293,97
Frampol (OW)602055254,60353,50156,25
Jeziorzany 608042413,94353,11472,02
Milejów 610042323,83351,26297,30
Piaski (OW)617035295,86350,97242,54
Ostrówek 608112264,81348,09186,65
Strzyżewice 609122316,12346,30286,61
Urszulin 619052224,27346,02100,50
Radzyń Podlaski (M)615011309,89345,05276,77
Wojciechów 609132319,44343,88296,05
Biłgoraj (M)602011345,49342,88347,91
Wola Uhruska 619072332,94341,13325,13
Serniki 608122268,37335,29203,42
Rejowiec 606082357,46334,96379,01
Łomazy 601092237,44331,74144,82
Krasnystaw 606052403,93331,71474,34
Krzczonów 609092401,61329,90469,67
Lubartów (M)608011321,50328,26315,35
Księżpol 602082338,38323,72353,05
Niedźwiada 608092347,06316,96376,88
Włodawa (M)619011371,61316,93422,65
Poniatowa (M)612064270,46316,79228,66
Bychawa (M)609034301,66315,83288,70
Goraj 602062338,14313,62362,98
Wólka 609142188,72313,4166,06
Międzyrzec Podlaski 601102261,86310,50213,26
Poniatowa (OW)612065479,39310,20644,92
Głusk 609052372,47309,86432,55
Annopol (OW)607025298,02301,93294,20
Cyców 610012279,78300,63259,94
Ryki miasto (M)616044318,60297,49338,38
Łuków (M)611011356,07297,12411,31
Chełm (M)662011274,35296,67254,18
Kamień 603062421,10296,00547,26
Kazimierz Dolny (M)614044306,92294,29318,30
Kraśnik 607052229,39293,69168,07
Ryki (OW)616045295,89293,69298,12
Puławy 614092277,31293,47261,92
Janów Podlaski 601052359,45288,08430,57
Ruda-Huta 603092351,38286,77417,19
Milanów 613032358,94285,71432,90
Frampol (M)602054350,39278,55423,13
Niedrzwica Duża 609102299,89278,04320,91
Terespol (M)601021267,51277,68258,06
Rejowiec Fabryczny (M)603011308,57272,98342,03
Opole Lubelskie (OW)612055234,06272,79196,81
Abramów 608022253,05270,39234,96
Kłoczew 616022231,14268,38192,89
Biała Podlaska 601032285,95260,67311,37
Szastarka 607062256,29258,40254,21
Dębowa Kłoda 613012250,13253,94246,43
Biszcza 602042252,65253,81251,51
Sawin 603102228,71248,67209,13
Krzywda 611042221,13248,00193,84
Rachanie 618072385,09245,01525,21
Biała Podlaska (M)661011321,96242,55396,05
Piszczac 601112251,56240,64262,26
Łuków 611052236,05239,55232,47
Łęczna (M)610034215,92234,13198,39
Kazimierz Dolny (OW)614045173,66232,29115,41
Trzebieszów 611092249,61231,72268,24
Chełm 603032270,21225,81313,33
Radzyń Podlaski 615062298,43221,67376,70
Podedwórze 613052426,67220,26620,48
Adamów 611032257,73209,64304,26
Stoczek Łukowski 611082162,58205,71118,04
Józefów 612022242,48202,96280,74
Baranów 614022331,44195,98458,09
Michów 608082232,34187,62276,24
Wierzbica 603122147,87185,46110,54
Lubartów 608072177,13181,20173,24
Stary Brus 619042135,26180,5190,09
Trawniki 617052163,17176,64150,09
Zalesie 601192240,91172,86310,83
Ostrów Lubelski (M)608104443,85172,12733,27
Kąkolewnica Wschodnia 615042235,63163,90308,28
Sosnowica 613072188,96151,06226,93
Hańsk 619032151,98150,98152,98
Komarówka Podlaska 615052210,88126,96294,24
Ostrów Lubelski (OW)608105118,03120,26115,87
Żmudź 603142204,74118,98287,69
Tarnogród (OW)602125142,78112,30174,32
Stężyca 616052163,22110,01215,29
Włodawa 619062167,36100,17234,90
Tyszowce 6181220,000,000,00
Rejowiec 6031520,000,000,00
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Razem388,55423,15355,91
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010