Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2006

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022280,18322,58236,63
Adamów 611032414,51457,10373,39
Adamów 620012496,52441,24550,75
Aleksandrów 602022344,40315,86372,44
Annopol (OW)607025300,35393,46208,64
Annopol (M)607024523,36601,05446,43
Baranów 614022356,38391,01323,62
Batorz 605012458,32406,50508,76
Bełżec 618022264,46263,50265,43
Bełżyce (OW)609015351,96363,31341,30
Bełżyce (M)609014356,02382,24331,40
Biała Podlaska 601032257,48289,11225,73
Biała Podlaska (M)661011294,45239,59345,40
Białopole 603022436,14557,28313,48
Biłgoraj (M)602011293,64312,98275,74
Biłgoraj 602032270,57271,74269,41
Biszcza 602042484,94410,68558,38
Borki 615022259,91453,5165,17
Borzechów 609022342,38265,96417,32
Bychawa (OW)609035342,51404,27282,17
Bychawa (M)609034283,02394,48180,83
Chełm (M)662011385,94408,16366,00
Chełm 603032465,67510,53421,74
Chodel 612012355,19413,59296,56
Chrzanów 605022483,56331,13628,14
Cyców 610012373,78465,50286,53
Czemierniki 615032345,57342,47348,74
Dęblin (M)616011350,47371,26328,87
Dębowa Kłoda 613012402,01410,68393,70
Dołhobyczów 604022430,11499,17361,84
Dorohusk 603042288,93349,14229,56
Drelów 601042361,60476,02250,00
Dubienka 603052405,01222,06586,08
Dzierzkowice 607032128,8973,99183,28
Dzwola 605032464,63391,10537,63
Fajsławice 606022298,27321,41275,59
Firlej 608032502,27748,94257,98
Frampol (OW)602055197,01196,39197,63
Frampol (M)602054633,36695,41569,80
Garbów 609042277,78362,65196,16
Głusk 609052291,66404,75182,43
Godziszów 605042383,45414,14352,56
Goraj 602062427,74539,57315,60
Gorzków 606032370,83422,39325,43
Gościeradów 607042408,66359,71456,13
Grabowiec 620022389,61392,33386,93
Hanna 619022358,42355,45361,45
Hańsk 619032278,83402,21153,37
Horodło 604032495,84506,33485,77
Hrubieszów (M)604011371,99330,18409,58
Hrubieszów 604042278,14277,06279,23
Izbica 606042393,79482,98308,37
Jabłonna 609062344,46381,26309,60
Jabłoń 613022409,74334,29486,62
Janowiec 614032167,08275,9456,21
Janów Lubelski (M)605054384,26373,58394,61
Janów Lubelski (OW)605055338,16380,59294,41
Janów Podlaski 601052324,62215,83434,00
Jarczów 618032419,11675,30166,48
Jastków 609072365,56329,82400,26
Jeziorzany 608042482,76704,72270,09
Józefów 612022343,20409,96279,49
Józefów (M)602074821,021,172,53483,09
Józefów (OW)602075251,52380,23124,79
Kamień 603062373,69248,63499,25
Kamionka 608052313,48415,20215,45
Karczmiska 612032240,96291,26191,39
Kazimierz Dolny (OW)614045114,6557,27172,12
Kazimierz Dolny (M)614044626,07892,86381,68
Kąkolewnica Wschodnia 615042295,86327,72263,28
Kłoczew 616022258,05377,26136,91
Kock (OW)608065609,38792,68426,31
Kock (M)608064230,28410,0856,59
Kodeń 601062327,54367,26290,84
Komarów-Osada 620032327,27331,37323,28
Komarówka Podlaska 615052490,82513,48468,28
Konopnica 609082295,38293,26297,41
Konstantynów 601072170,6949,80286,67
Końskowola 614052365,13311,32418,41
Krasnobród (M)620044532,62546,82519,14
Krasnobród (OW)620045307,47321,54292,54
Krasnystaw (M)606011511,34522,59501,18
Krasnystaw 606052381,60352,58410,01
Kraśniczyn 606062559,05803,40321,54
Kraśnik (M)607011414,89456,33377,26
Kraśnik 607052270,77293,26249,51
Krynice 618042440,89666,30218,82
Krzczonów 609092549,79544,62554,68
Krzywda 611042316,40285,39347,89
Księżpol 602082250,59414,0888,16
Kurów 614062405,73362,13447,65
Leśna Podlaska 601082354,85310,56399,11
Leśniowice 603072502,01511,77492,61
Lubartów (M)608011305,30339,29274,47
Lubartów 608072204,70238,14172,41
Lublin (M)663011403,13410,82396,55
Lubycza Królewska 618052195,97139,55252,74
Ludwin 610022222,00316,83123,46
Łabunie 620052317,56358,89278,38
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaszczów 618062199,94252,37150,06
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaziska 612042249,81237,53261,39
Łęczna (OW)610035282,17232,42329,13
Łęczna (M)610034218,00236,38200,29
Łomazy 601092277,01186,43365,90
Łopiennik Górny 606072443,82712,93183,74
Łukowa 602092310,70447,63176,06
Łuków (M)611011339,95339,26340,59
Łuków 611052247,02286,46206,81
Markuszów 614072230,41392,4166,27
Mełgiew 617022343,52343,14343,88
Miączyn 620062370,55393,83348,10
Michów 608082500,39473,78526,48
Międzyrzec Podlaski (M)601011373,85290,52451,57
Międzyrzec Podlaski 601102164,52154,86174,18
Milanów 613032505,90530,38481,46
Milejów 610042323,49350,11297,62
Mircze 604052322,71283,87361,57
Modliborzyce 605062441,56610,94274,27
Nałęczów (M)614084497,98415,58567,19
Nałęczów (OW)614085379,00435,47327,15
Niedrzwica Duża 609102261,95240,52282,39
Niedźwiada 608092283,42379,63188,09
Nielisz 620072350,12371,50329,27
Niemce 609112230,04283,57178,40
Nowodwór 616032349,16363,47334,13
Obsza 602102205,71230,10181,65
Opole Lubelskie (M)612054373,13430,62321,61
Opole Lubelskie (OW)612055189,33181,90196,46
Ostrów Lubelski (OW)608105208,27181,49234,19
Ostrów Lubelski (M)608104447,23431,41464,25
Ostrówek 608112337,92398,60280,90
Parczew (OW)613045218,53217,39219,68
Parczew (M)613044330,71365,19298,95
Piaski (OW)617035370,51430,05313,71
Piaski (M)617034267,07164,88355,11
Piszczac 601112357,38401,61314,14
Podedwórze 613052379,20449,94313,48
Poniatowa (M)612064303,74491,24134,74
Poniatowa (OW)612065325,30195,39449,94
Potok Górny 602112198,13106,95291,23
Potok Wielki 605072385,32450,08321,67
Puchaczów 610052384,30373,60394,48
Puławy (M)614011349,71367,13334,22
Puławy 614092233,54276,34192,81
Rachanie 618072475,77420,46531,73
Radecznica 620082417,57527,62308,26
Radzyń Podlaski 615062262,80247,83278,06
Radzyń Podlaski (M)615011310,15294,27325,11
Rejowiec 603152358,69367,08350,67
Rejowiec 6060820,000,000,00
Rejowiec Fabryczny 603082344,23455,58244,60
Rejowiec Fabryczny (M)603011467,19229,36691,14
Rokitno 601122272,40240,67304,51
Rossosz 601132208,42163,00255,97
Ruda-Huta 603092396,33372,52420,52
Rudnik 606092521,29649,73397,73
Rybczewice 617042410,15428,27393,51
Ryki (OW)616045259,74202,62317,70
Ryki miasto (M)616044524,04576,92475,06
Sawin 603102355,05500,54211,57
Serniki 608122289,20209,21367,20
Serokomla 611062288,46247,04327,72
Siedliszcze 603112425,23576,70278,78
Siemień 613062349,51287,12412,20
Siennica Różana 606102458,19567,64355,40
Sitno 620092501,70475,62527,40
Skierbieszów 620102395,04467,63322,70
Sławatycze 601142348,30393,08304,88
Sosnowica 613072381,83460,12304,18
Sosnówka 601152366,43446,76288,60
Spiczyn 610062347,22370,23324,79
Stanin 611072339,19324,35354,46
Stary Brus 619042136,3690,17183,32
Stary Zamość 620112146,71148,15145,30
Stężyca 616052220,43260,03181,69
Stoczek Łukowski (M)611021510,20522,39498,58
Stoczek Łukowski 611082340,62346,58334,45
Strzyżewice 609122354,05504,65207,20
Sułów 620122564,86445,89674,92
Susiec 618082335,01433,78234,25
Szastarka 607062453,29554,29353,70
Szczebrzeszyn (M)620134283,93317,33253,44
Szczebrzeszyn (OW)620135402,20393,70410,44
Świdnik (M)617011409,16482,17341,44
Tarnawatka 618092321,70393,89248,76
Tarnogród (M)602124500,15540,54461,36
Tarnogród (OW)602125465,12570,13355,87
Telatyn 618102431,62491,29369,86
Terespol 601162356,33408,64306,41
Terespol (M)601021349,88311,53385,48
Tereszpol 602132425,75392,73460,12
Tomaszów Lubelski 618112303,73423,65183,96
Tomaszów Lubelski (M)618011425,28490,91366,27
Trawniki 617052390,84419,33363,25
Trzebieszów 611092342,65336,26349,27
Trzeszczany 604062282,30402,50168,85
Trzydnik Duży 607072402,07449,94352,11
Tuczna 601172312,77288,85335,95
Turobin 602142552,00782,43336,98
Tyszowce (OW)618125450,79457,08444,66
Tyszowce 6181220,000,000,00
Tyszowce (M)618124548,95372,09720,07
Uchanie 604072322,78402,58242,62
Ulan-Majorat 615072297,96325,20269,72
Ulhówek 618132231,88351,97114,59
Ułęż 616062449,44629,29275,94
Urszulin 619052346,96493,83199,00
Urzędów 607082404,54568,05244,55
Uścimów 608132355,03471,14237,81
Wąwolnica 614102304,82410,17201,37
Werbkowice 604082367,72359,71375,64
Wierzbica 603122242,81373,97111,94
Wilkołaz 607092288,81289,54288,08
Wilków 612072267,99331,26205,25
Wisznice 601182251,79240,58262,27
Włodawa 619062266,53332,56200,27
Włodawa (M)619011338,51290,03383,63
Wohyń 615082319,80304,29335,48
Wojciechów 609132453,32583,79328,52
Wojcieszków 611102373,08366,71379,67
Wojsławice 603132422,93562,59282,62
Wola Mysłowska 611112363,64337,58390,78
Wola Uhruska 619072363,02497,51235,63
Wólka 609142192,53259,12127,17
Wyryki 619082354,74362,58347,22
Wysokie 609152428,43359,42494,11
Zakrzew 609162495,97830,14180,72
Zakrzówek 607102477,22592,94367,02
Zalesie 601192283,29257,18310,28
Zamość (M)664011341,32326,60354,59
Zamość 620142341,58449,01238,75
Zwierzyniec (OW)620155358,33362,88353,89
Zwierzyniec (M)620154503,26683,23339,37
Żmudź 603142590,49771,97411,04
Żółkiewka 606112425,67443,08409,58
Żyrzyn 614112257,81368,78149,70
Razem357,05382,15333,42
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010