Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2007

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022447,16418,60476,42
Adamów 620012337,03239,23433,75
Adamów 611032490,11535,52446,43
Aleksandrów 602022250,00376,18124,61
Annopol (OW)607025301,20396,34208,33
Annopol (M)607024339,11228,31447,76
Baranów 614022456,29742,21186,65
Batorz 605012347,52470,04228,44
Bełżec 618022202,25172,22232,69
Bełżyce (OW)609015146,18150,83141,80
Bełżyce (M)609014228,54207,04248,62
Biała Podlaska 601032230,54206,78254,29
Biała Podlaska (M)661011289,01222,93350,34
Białopole 603022125,55248,910,00
Biłgoraj (M)602011260,39274,83247,04
Biłgoraj 602032292,54270,83313,92
Biszcza 602042360,92572,02153,37
Borki 615022261,22291,73230,26
Borzechów 609022266,03267,67264,41
Bychawa (OW)609035342,76461,49226,31
Bychawa (M)609034283,88199,84359,45
Chełm 603032366,21362,66369,69
Chełm (M)662011383,58447,13326,82
Chodel 612012324,39354,30294,55
Chrzanów 605022487,80533,69444,16
Cyców 610012212,96327,96103,79
Czemierniki 615032411,70384,45439,75
Dęblin (M)616011275,68297,10253,28
Dębowa Kłoda 613012326,63361,01293,97
Dołhobyczów 604022435,66539,81332,89
Dorohusk 603042365,07413,83317,46
Drelów 601042233,98254,45213,90
Dubienka 603052528,30451,47605,60
Dzierzkowice 607032462,71561,17366,30
Dzwola 605032195,69210,84180,56
Fajsławice 606022459,17565,66355,17
Firlej 608032258,98260,93257,07
Frampol (OW)602055277,83275,48280,22
Frampol (M)602054281,10412,65143,68
Garbów 609042301,20387,77218,34
Głusk 609052257,07366,97151,32
Godziszów 605042353,58480,15225,95
Goraj 602062271,80363,14180,83
Gorzków 606032350,18373,73329,41
Gościeradów 607042327,29415,40241,81
Grabowiec 620022369,40394,22344,98
Hanna 619022363,20179,10552,49
Hańsk 619032308,01305,50310,56
Horodło 604032624,00764,19489,34
Hrubieszów (M)604011470,80503,03441,84
Hrubieszów 604042344,35408,62279,80
Izbica 606042406,60484,09332,15
Jabłonna 609062342,74297,86385,31
Jabłoń 613022438,60481,70394,48
Janowiec 614032331,95436,44224,47
Janów Lubelski (OW)605055289,02237,53341,96
Janów Lubelski (M)605054317,78271,05363,34
Janów Podlaski 601052432,04291,76568,79
Jarczów 618032253,38338,22168,73
Jastków 609072269,56273,27265,96
Jeziorzany 608042344,35423,13269,18
Józefów 612022373,30502,51251,26
Józefów (M)602074454,36515,02398,09
Józefów (OW)602075212,04257,07167,93
Kamień 603062124,32147,42100,65
Kamionka 608052327,41443,88214,72
Karczmiska 612032274,81387,60161,81
Kazimierz Dolny (OW)614045260,87230,81291,21
Kazimierz Dolny (M)614044255,39296,21217,86
Kąkolewnica Wschodnia 615042318,77256,77382,23
Kłoczew 616022219,57162,69277,85
Kock (M)608064316,64352,11282,49
Kock (OW)608065559,53562,50556,59
Kodeń 601062432,46527,70343,81
Komarów-Osada 620032310,28368,73252,98
Komarówka Podlaska 615052578,53689,95468,48
Konopnica 609082306,16322,23290,80
Konstantynów 601072244,80150,38334,93
Końskowola 614052386,61512,25262,98
Krasnobród (M)620044325,95271,19376,65
Krasnobród (OW)620045332,62416,28244,26
Krasnystaw (M)606011560,02612,49512,72
Krasnystaw 606052462,71447,83477,12
Kraśniczyn 606062567,11667,94468,16
Kraśnik (M)607011433,80458,55411,30
Kraśnik 607052354,96496,79220,93
Krynice 618042335,76282,97387,38
Krzczonów 609092551,70756,62357,85
Krzywda 611042230,35343,84115,74
Księżpol 602082266,71356,51177,36
Kurów 614062356,46390,12324,19
Leśna Podlaska 601082313,20401,79224,22
Leśniowice 603072177,53155,52198,61
Lubartów (M)608011469,24432,42502,77
Lubartów 608072258,13332,42187,06
Lublin (M)663011384,87386,74383,27
Lubycza Królewska 618052258,01241,98274,14
Ludwin 610022241,06277,45203,67
Łabunie 620052366,48525,62216,58
Łaszczów 618062402,98540,71272,07
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaziska 612042250,14238,76260,80
Łęczna (OW)610035360,41398,18324,50
Łęczna (M)610034230,25258,74202,84
Łomazy 601092426,72564,12292,93
Łopiennik Górny 606072374,53429,59321,54
Łukowa 602092355,56536,43176,76
Łuków (M)611011314,79298,97329,53
Łuków 611052215,72142,50290,31
Markuszów 614072264,20198,41329,82
Mełgiew 617022267,19334,53203,48
Miączyn 620062359,95467,60256,57
Michów 608082430,21384,99474,83
Międzyrzec Podlaski 601102203,90193,84214,01
Międzyrzec Podlaski (M)601011339,10278,08396,24
Milanów 613032313,93484,26144,51
Milejów 610042258,51306,21212,22
Mircze 604052404,86470,34339,43
Modliborzyce 605062317,07333,61300,79
Nałęczów (M)614084478,01527,15437,25
Nałęczów (OW)614085265,96158,42365,10
Niedrzwica Duża 609102306,33388,67228,23
Niedźwiada 608092267,42381,56155,67
Nielisz 620072437,93585,00296,93
Niemce 609112220,29218,37222,14
Nowodwór 616032282,82230,73337,19
Obsza 602102342,47319,34365,63
Opole Lubelskie (M)612054307,55312,73302,90
Opole Lubelskie (OW)612055200,62271,92131,61
Ostrów Lubelski (M)608104575,48775,86363,97
Ostrów Lubelski (OW)608105300,75427,09177,94
Ostrówek 608112292,11352,11235,85
Parczew (OW)613045393,87520,38265,02
Parczew (M)613044441,83431,83450,96
Piaski (OW)617035372,62535,30218,02
Piaski (M)617034302,92409,84211,12
Piszczac 601112386,77376,65396,72
Podedwórze 613052498,89807,38213,45
Poniatowa (OW)612065191,42194,40188,54
Poniatowa (M)612064226,29218,20233,51
Potok Górny 602112360,62465,28254,36
Potok Wielki 605072286,12372,36201,94
Puchaczów 610052160,22205,34117,28
Puławy (M)614011459,64508,99415,98
Puławy 614092379,69396,47363,57
Rachanie 618072283,74353,73213,37
Radecznica 620082311,24437,36186,05
Radzyń Podlaski 615062299,10222,00377,83
Radzyń Podlaski (M)615011435,92424,44446,70
Rejowiec 603152305,30375,94238,17
Rejowiec 6060820,000,000,00
Rejowiec Fabryczny (M)603011557,79689,02433,84
Rejowiec Fabryczny 603082344,90407,24288,18
Rokitno 601122426,57481,93369,91
Rossosz 601132336,56165,43513,70
Ruda-Huta 603092398,99545,30252,31
Rudnik 606092878,73598,091,148,11
Rybczewice 617042285,71271,30298,95
Ryki (OW)616045214,29258,59169,20
Ryki miasto (M)616044401,40535,68277,28
Sawin 603102340,26361,79319,15
Serniki 608122247,93292,40204,42
Serokomla 611062144,51198,3193,68
Siedliszcze 603112286,62409,12168,73
Siemień 613062351,02288,07414,42
Siennica Różana 606102373,05386,10360,85
Sitno 620092370,59447,63294,55
Skierbieszów 620102288,91472,73107,60
Sławatycze 601142427,68476,57380,81
Sosnowica 613072303,26382,85225,23
Sosnówka 601152185,87148,92222,72
Spiczyn 610062220,39295,97145,88
Stanin 611072309,09244,65374,92
Stary Brus 619042182,65363,310,00
Stary Zamość 620112349,33446,43254,45
Stężyca 616052221,52299,07145,88
Stoczek Łukowski (M)611021258,40227,45287,77
Stoczek Łukowski 611082237,59328,64144,30
Strzyżewice 609122288,03343,10233,83
Sułów 620122313,73368,70263,26
Susiec 618082206,48255,17156,66
Szastarka 607062441,47428,34454,40
Szczebrzeszyn (M)620134399,77559,11254,64
Szczebrzeszyn (OW)620135344,26487,36206,00
Świdnik (M)617011319,27357,87283,50
Tarnawatka 618092247,28197,14297,77
Tarnogród (M)602124237,67243,90231,75
Tarnogród (OW)602125377,80228,18533,18
Telatyn 618102252,47270,15234,08
Terespol 601162419,01385,07451,34
Terespol (M)601021166,72173,31160,62
Tereszpol 602132252,02346,19154,16
Tomaszów Lubelski 618112193,25202,95183,59
Tomaszów Lubelski (M)618011269,54253,11284,31
Trawniki 617052205,85243,26169,92
Trzebieszów 611092198,44234,13161,51
Trzeszczany 604062438,79498,41382,82
Trzydnik Duży 607072508,57572,25442,87
Tuczna 601172490,05470,59508,76
Turobin 602142426,41583,36282,17
Tyszowce 6181220,000,000,00
Tyszowce (M)618124231,370,00456,62
Tyszowce (OW)618125256,74155,76355,51
Uchanie 604072535,86657,08413,74
Ulan-Majorat 615072333,78228,53443,84
Ulhówek 618132254,40157,42350,33
Ułęż 616062256,56288,68225,23
Urszulin 619052300,90348,95252,27
Urzędów 607082347,85409,28287,99
Uścimów 608132296,65355,66237,53
Wąwolnica 614102263,69449,3580,58
Werbkowice 604082350,25441,86259,27
Wierzbica 603122300,02337,71262,37
Wilkołaz 607092181,82254,18109,25
Wilków 612072392,97457,19329,35
Wisznice 601182233,46280,34189,18
Włodawa 619062479,66459,92499,67
Włodawa (M)619011346,97352,60341,73
Wohyń 615082432,36501,67362,93
Wojciechów 609132251,93309,92196,72
Wojcieszków 611102402,47510,49291,46
Wojsławice 603132498,34569,53427,15
Wola Mysłowska 611112193,09378,070,00
Wola Uhruska 619072194,8449,78333,81
Wólka 609142296,74205,93386,41
Wyryki 619082398,41589,97213,52
Wysokie 609152433,67564,97308,29
Zakrzew 609162315,16388,35245,70
Zakrzówek 607102348,53535,24170,31
Zalesie 601192326,44383,63266,79
Zamość 620142260,35295,83226,42
Zamość (M)664011398,55376,86417,89
Zwierzyniec (OW)620155307,46415,80202,12
Zwierzyniec (M)620154332,03375,47291,55
Żmudź 603142419,41542,50297,80
Żółkiewka 606112431,18517,24351,44
Żyrzyn 614112257,42399,02119,55
Razem343,31370,52317,72
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010