Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2009

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022470,26464,47476,19
Adamów 620012379,54362,46396,35
Adamów 611032336,52359,71314,03
Aleksandrów 602022248,52186,22310,95
Annopol (OW)607025303,54369,00239,74
Annopol (M)607024113,46227,620,00
Baranów 614022241,14345,34141,51
Batorz 605012504,60719,42293,94
Bełżec 618022290,70286,53294,99
Bełżyce (OW)609015261,82298,51226,95
Bełżyce (M)609014317,19238,24391,28
Biała Podlaska 601032209,77280,33139,53
Biała Podlaska (M)661011326,56330,47322,94
Białopole 603022350,54569,62128,37
Biłgoraj (M)602011386,06352,27417,26
Biłgoraj 602032249,86220,47278,77
Biszcza 602042257,86259,07256,67
Borki 615022344,60391,90296,83
Borzechów 609022400,75481,28320,34
Bychawa (OW)609035202,87233,92172,36
Bychawa (M)609034303,84318,22290,70
Chełm 603032400,34451,64350,18
Chełm (M)662011434,59404,83461,09
Chodel 612012266,82325,93207,65
Chrzanów 605022264,20269,18259,40
Cyców 610012315,58298,02332,14
Czemierniki 615032303,49472,31131,35
Dęblin (M)616011281,29252,03312,17
Dębowa Kłoda 613012279,26467,5399,30
Dołhobyczów 604022408,79444,29373,51
Dorohusk 603042506,10603,32411,40
Drelów 601042385,39516,41255,66
Dubienka 603052621,36467,65773,99
Dzierzkowice 607032424,43373,13474,63
Dzwola 605032290,03487,8091,72
Fajsławice 606022318,85323,10314,71
Firlej 608032228,95298,90161,08
Frampol (OW)602055362,03518,13203,00
Frampol (M)602054212,31423,730,00
Garbów 609042356,59411,43304,41
Głusk 609052361,93444,12283,29
Godziszów 605042393,12524,25262,04
Goraj 602062254,28322,88185,36
Gorzków 606032665,47824,18527,07
Gościeradów 607042260,74251,33269,83
Grabowiec 620022645,16805,73486,51
Hanna 619022408,68369,69449,29
Hańsk 619032233,77361,38104,55
Horodło 604032455,95593,91322,70
Hrubieszów (M)604011348,19310,38382,15
Hrubieszów 604042398,26323,32472,77
Izbica 606042424,07537,63314,82
Jabłonna 609062327,31295,46357,60
Jabłoń 613022319,25293,11345,68
Janowiec 614032245,43107,53387,38
Janów Lubelski (OW)605055313,33332,54293,54
Janów Lubelski (M)605054233,94253,89214,49
Janów Podlaski 601052271,10256,88284,90
Jarczów 618032426,74628,93226,50
Jastków 609072404,45395,51413,10
Jeziorzany 608042353,73498,93210,67
Józefów 612022145,16119,87168,92
Józefów (M)602074374,53514,58242,52
Józefów (OW)602075280,35218,63340,43
Kamień 603062421,63544,29298,36
Kamionka 608052342,52378,79307,22
Karczmiska 612032263,94132,54394,22
Kazimierz Dolny (OW)614045320,14404,86234,33
Kazimierz Dolny (M)614044319,95243,61389,76
Kąkolewnica Wschodnia 615042273,45258,95288,25
Kłoczew 616022178,94218,70138,62
Kock (M)6080640,000,000,00
Kock (OW)608065809,21746,73871,73
Kodeń 601062287,88326,80251,89
Komarów-Osada 620032368,19408,62328,47
Komarówka Podlaska 615052350,19351,03349,34
Konopnica 609082301,33334,45269,63
Konstantynów 601072247,22303,95193,14
Końskowola 614052254,51179,17328,08
Krasnobród (M)620044451,03598,40312,50
Krasnobród (OW)620045314,09328,64298,66
Krasnystaw (M)606011388,58459,02325,09
Krasnystaw 606052457,74454,65460,73
Kraśniczyn 606062407,58527,33287,77
Kraśnik (M)607011474,17523,12429,92
Kraśnik 607052280,39405,56163,00
Krynice 618042227,08227,14227,01
Krzczonów 609092441,27522,19365,70
Krzywda 611042268,17362,66173,01
Księżpol 602082265,06264,16265,96
Kurów 614062204,26207,09201,51
Leśna Podlaska 601082296,06229,04362,32
Leśniowice 603072455,70362,32545,09
Lubartów (M)608011358,41390,44329,31
Lubartów 608072215,62231,26200,80
Lublin (M)663011410,08423,14398,97
Lubycza Królewska 618052354,72399,14309,89
Ludwin 610022255,55348,84159,55
Łabunie 620052269,67162,13372,67
Łaszczów 618062297,81351,33246,23
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaziska 612042312,38322,19303,15
Łęczna (OW)610035321,11109,89521,65
Łęczna (M)610034224,41195,47252,05
Łomazy 601092395,03341,69447,43
Łopiennik Górny 606072406,21438,60375,06
Łukowa 602092337,99454,13223,61
Łuków (M)611011361,40354,46367,86
Łuków 611052284,23316,72251,11
Markuszów 614072132,010,00262,47
Mełgiew 617022124,22209,2143,93
Miączyn 620062246,91200,87291,45
Michów 608082326,26328,19324,36
Międzyrzec Podlaski 601102174,89213,68136,08
Międzyrzec Podlaski (M)601011434,32448,38421,12
Milanów 613032269,81395,26146,13
Milejów 610042453,76505,38403,83
Mircze 604052264,90185,19344,83
Modliborzyce 605062262,90334,63192,25
Nałęczów (M)614084398,13466,32341,88
Nałęczów (OW)614085343,45479,23219,22
Niedrzwica Duża 609102273,44253,26292,65
Niedźwiada 608092441,29285,35595,42
Nielisz 620072479,95557,69404,72
Niemce 609112282,31317,09248,81
Nowodwór 616032283,42323,33241,66
Obsza 602102347,62559,70138,19
Opole Lubelskie (M)612054218,64195,74238,97
Opole Lubelskie (OW)612055168,01228,05110,06
Ostrów Lubelski (M)608104535,95517,69555,56
Ostrów Lubelski (OW)608105418,41488,40351,29
Ostrówek 608112441,39403,63477,10
Parczew (OW)613045176,2587,26267,02
Parczew (M)613044366,70372,44361,42
Piaski (OW)617035387,60360,45413,22
Piaski (M)617034112,8281,43139,76
Piszczac 601112241,74272,85211,58
Podedwórze 613052630,01824,50445,93
Poniatowa (OW)612065344,63313,36374,53
Poniatowa (M)612064156,12176,80137,71
Potok Górny 602112363,64505,96219,54
Potok Wielki 605072330,31376,57285,25
Puchaczów 610052511,21648,30381,97
Puławy (M)614011349,71258,39429,71
Puławy 614092272,26232,93310,08
Rachanie 618072271,30360,10181,69
Radecznica 620082360,95534,59187,97
Radzyń Podlaski 615062236,29197,43275,76
Radzyń Podlaski (M)615011323,93309,32337,59
Rejowiec 603152402,85348,32455,10
Rejowiec 6060820,000,000,00
Rejowiec Fabryczny (M)603011583,88416,86741,06
Rejowiec Fabryczny 603082329,16369,86292,40
Rokitno 601122371,17432,63309,60
Rossosz 601132553,90749,38349,04
Ruda-Huta 603092380,63468,68293,87
Rudnik 606092447,36547,45351,08
Rybczewice 617042211,25163,76255,75
Ryki (OW)616045177,77204,38150,77
Ryki miasto (M)616044342,93344,98341,02
Sawin 603102527,56477,77576,37
Serniki 608122330,72419,29244,60
Serokomla 611062314,16298,06329,41
Siedliszcze 603112314,60380,01251,96
Siemień 613062539,87752,19330,17
Siennica Różana 606102542,71490,44591,18
Sitno 620092375,49455,10297,44
Skierbieszów 620102402,71368,60436,36
Sławatycze 601142198,7381,37310,80
Sosnowica 613072189,25227,10151,40
Sosnówka 601152340,01542,22147,49
Spiczyn 610062348,69444,94254,36
Stanin 611072297,74305,06290,28
Stary Brus 619042322,73457,46185,87
Stary Zamość 620112425,61336,45513,01
Stężyca 616052242,99227,88257,64
Stoczek Łukowski (M)611021365,50600,60142,45
Stoczek Łukowski 611082278,21287,77268,49
Strzyżewice 609122330,21403,77259,34
Sułów 620122447,88590,97314,59
Susiec 618082272,80257,60288,26
Szastarka 607062363,58502,85228,16
Szczebrzeszyn (M)620134302,34397,93215,91
Szczebrzeszyn (OW)620135392,45339,09443,66
Świdnik (M)617011398,51422,67376,18
Tarnawatka 618092200,20199,30201,11
Tarnogród (M)602124208,89184,05232,42
Tarnogród (OW)602125177,20231,62120,55
Telatyn 618102233,92275,99190,39
Terespol 601162232,79179,53283,21
Terespol (M)601021403,84352,11451,18
Tereszpol 602132329,61198,71466,08
Tomaszów Lubelski 618112274,27313,42235,76
Tomaszów Lubelski (M)618011291,27265,22314,68
Trawniki 617052305,41333,04278,73
Trzebieszów 611092251,29310,40189,45
Trzeszczany 604062335,27415,70259,85
Trzydnik Duży 607072261,78315,10206,79
Tuczna 601172385,30727,2758,00
Turobin 602142481,20501,57462,43
Tyszowce 6181220,000,000,00
Tyszowce (M)618124421,15478,47366,30
Tyszowce (OW)618125369,98427,58313,64
Uchanie 604072372,67249,07495,66
Ulan-Majorat 615072134,14195,6969,01
Ulhówek 618132336,97522,30156,49
Ułęż 616062469,62354,19583,77
Urszulin 619052254,58254,58254,58
Urzędów 607082406,87525,95290,50
Uścimów 608132421,69478,47364,08
Wąwolnica 614102306,62247,02365,41
Werbkowice 604082443,37545,68341,64
Wierzbica 603122282,17265,55298,51
Wilkołaz 607092310,33220,02399,85
Wilków 612072313,81125,47502,30
Wisznice 601182387,45434,61342,08
Włodawa 619062263,50294,60232,02
Włodawa (M)619011340,54399,82285,51
Wohyń 615082435,33507,76363,53
Wojciechów 609132286,44381,81196,46
Wojcieszków 611102229,75113,80347,93
Wojsławice 603132461,95438,81484,97
Wola Mysłowska 611112253,16189,75320,00
Wola Uhruska 619072488,40502,26475,29
Wólka 609142175,52178,57172,58
Wyryki 619082257,07223,38289,86
Wysokie 609152503,12663,35351,97
Zakrzew 609162418,54328,73504,73
Zakrzówek 607102395,95566,32230,95
Zalesie 601192241,81215,80268,82
Zamość 620142277,25381,08177,80
Zamość (M)664011360,59418,41308,49
Zwierzyniec (OW)620155413,65423,73404,04
Zwierzyniec (M)620154549,12702,88408,64
Żmudź 603142338,36495,97183,15
Żółkiewka 606112452,34629,59289,39
Żyrzyn 614112318,91245,25391,21
Razem348,18367,60329,95
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010