Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2010

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Żyrzyn 614112605,24822,17390,98
Żółkiewka 606112360,39358,29362,32
Żmudź 603142332,43490,20178,89
Zwierzyniec (OW)620155537,35382,72686,74
Zwierzyniec (M)620154118,31185,8756,59
Zamość (M)664011376,92393,89361,72
Zamość 620142281,66338,50226,82
Zalesie 601192380,65395,60365,13
Zakrzówek 607102452,75594,88315,64
Zakrzew 609162453,66398,14506,65
Wysokie 609152390,79338,12440,71
Wyryki 619082287,46217,08356,89
Wólka 609142203,92197,78209,84
Wola Uhruska 619072289,93294,41285,58
Wola Mysłowska 611112334,84230,15445,34
Wojsławice 603132318,71399,20240,96
Wojcieszków 611102336,75279,10395,03
Wojciechów 609132369,93552,68196,59
Wohyń 615082279,29277,47281,14
Włodawa 619062280,95229,36333,44
Włodawa (M)619011296,82270,55321,23
Wisznice 601182324,99270,37378,50
Wilków 612072331,54456,05207,13
Wilkołaz 607092398,41326,44470,16
Wierzbica 603122274,98256,88293,04
Werbkowice 604082266,77280,00253,86
Wąwolnica 614102596,46952,38245,20
Uścimów 608132236,48295,16177,62
Urzędów 607082460,31617,85308,57
Urszulin 619052242,13434,1548,61
Ułęż 616062441,83413,96469,48
Ulhówek 618132234,28275,81193,50
Ulan-Majorat 615072274,68217,93335,91
Uchanie 604072420,34480,77360,00
Tyszowce (M)618124490,63542,99439,75
Tyszowce (OW)618125465,36471,95458,95
Tyszowce 6181220,000,000,00
Turobin 602142388,00342,57429,80
Tuczna 601172384,05537,96233,64
Trzydnik Duży 607072364,80493,04234,95
Trzeszczany 604062512,38476,40547,37
Trzebieszów 611092287,77385,21186,62
Trawniki 617052388,14394,65381,84
Tomaszów Lubelski (M)618011326,45368,40288,32
Tomaszów Lubelski 618112215,98218,30213,71
Tereszpol 602132374,44393,51354,79
Terespol (M)601021287,16319,49257,82
Terespol 601162314,92378,79253,24
Telatyn 618102385,66358,26413,79
Tarnogród (M)602124171,43352,940,00
Tarnogród (OW)602125493,90341,88652,05
Tarnawatka 618092343,14388,92296,59
Świdnik (M)617011417,27443,97392,53
Szczebrzeszyn (M)620134414,55516,49322,58
Szczebrzeszyn (OW)620135396,22371,75419,92
Szastarka 607062381,49639,52130,80
Susiec 618082421,29505,18335,57
Sułów 620122346,87295,23395,26
Strzyżewice 609122351,33373,93329,87
Stoczek Łukowski 611082310,56307,62313,56
Stoczek Łukowski (M)611021253,99148,92353,86
Stężyca 616052477,94373,13579,71
Stary Zamość 620112494,69554,12436,21
Stary Brus 619042457,04717,49186,39
Stanin 611072201,94180,43223,76
Spiczyn 610062327,51367,51288,29
Sosnówka 601152520,06818,45222,55
Sosnowica 613072217,55291,33144,40
Sławatycze 601142273,65401,61152,32
Skierbieszów 620102325,09364,56286,33
Sitno 620092465,59467,15464,04
Siennica Różana 606102468,06290,98633,20
Siemień 613062267,38248,14286,42
Siedliszcze 603112253,59257,07250,21
Serokomla 611062327,18285,85366,97
Serniki 608122143,2783,33201,13
Sawin 603102384,68385,83383,54
Ryki miasto (M)616044368,34457,29286,59
Ryki (OW)616045422,68437,16407,94
Rybczewice 617042538,21675,30412,58
Rudnik 606092474,36475,91472,81
Ruda-Huta 603092479,97500,83459,10
Rossosz 601132292,28411,18169,64
Rokitno 601122589,15543,81636,94
Rejowiec Fabryczny 603082378,62604,37171,01
Rejowiec Fabryczny (M)603011283,04222,42341,15
Rejowiec 6060820,000,000,00
Rejowiec 603152448,50518,45381,23
Radzyń Podlaski 615062285,50420,17149,63
Radzyń Podlaski (M)615011277,03280,68273,61
Radecznica 620082228,98267,65192,00
Rachanie 618072361,73396,97326,32
Puławy (M)614011613,34692,35543,17
Puławy 614092430,18402,87456,54
Puchaczów 610052229,45276,68185,19
Potok Wielki 605072284,50247,12320,90
Potok Górny 602112303,79357,91249,82
Poniatowa (M)612064432,51383,30476,55
Poniatowa (OW)612065267,64192,98340,91
Podedwórze 613052508,19115,21885,94
Piszczac 601112370,86511,72234,56
Piaski (M)617034330,28156,01485,10
Piaski (OW)617035210,45231,36191,02
Parczew (M)613044318,24359,37280,16
Parczew (OW)613045431,36550,83308,64
Ostrówek 608112246,37252,02240,96
Ostrów Lubelski (OW)608105273,97184,05362,54
Ostrów Lubelski (M)608104364,30267,38465,55
Opole Lubelskie (OW)612055309,60356,98263,04
Opole Lubelskie (M)612054475,87649,65317,39
Obsza 602102296,74318,47274,85
Nowodwór 616032326,72412,09237,98
Niemce 609112293,82241,10344,90
Nielisz 620072291,05315,57267,65
Niedźwiada 608092221,48223,71219,30
Niedrzwica Duża 609102306,40286,38325,57
Nałęczów (M)614084630,46735,68540,30
Nałęczów (OW)614085420,41480,38365,63
Modliborzyce 605062205,76193,32218,04
Mircze 604052437,52489,56385,60
Milejów 610042310,06283,53335,57
Milanów 613032342,97391,20294,55
Międzyrzec Podlaski 601102331,63320,39342,99
Międzyrzec Podlaski (M)601011346,38331,83360,20
Michów 608082387,16389,48384,86
Miączyn 620062353,24424,28284,45
Mełgiew 617022303,61344,91264,08
Markuszów 614072262,21332,01194,17
Łuków (M)611011311,82360,19266,82
Łuków 611052213,49182,46245,27
Łukowa 602092343,41556,59135,62
Łopiennik Górny 606072357,82485,20234,63
Łomazy 601092379,36534,76226,07
Łęczna (OW)610035155,97158,65153,37
Łęczna (M)610034231,27215,98246,00
Łaziska 612042285,71391,70185,39
Łaszczów (OW)618065277,14330,50226,04
Łaszczów (M)618064315,74370,37263,85
Łaszczów 6180620,000,000,00
Łabunie 620052392,03540,71247,45
Ludwin 610022364,68456,79271,00
Lubycza Królewska 618052255,03360,90149,66
Lublin (M)663011429,78423,44435,20
Lubartów 608072296,41320,45273,17
Lubartów (M)608011402,70440,17368,48
Leśniowice 603072333,42364,96302,88
Leśna Podlaska 601082414,65459,98369,17
Kurów 614062614,44593,85634,68
Księżpol 602082276,48406,98145,69
Krzywda 611042215,17223,67206,61
Krzczonów 609092526,21653,88407,00
Krynice 618042341,10399,09283,45
Kraśnik (M)607011493,95467,07518,35
Kraśnik 607052258,36223,96290,85
Kraśniczyn 606062534,89632,30437,53
Krasnystaw (M)606011427,20405,20447,25
Krasnystaw 606052332,63337,31328,08
Krasnobród (OW)620045263,54232,23296,88
Krasnobród (M)620044160,7265,75251,57
Końskowola 614052496,20584,14411,43
Konstantynów 601072289,44393,31189,39
Konopnica 609082246,00233,96257,61
Komarówka Podlaska 615052174,22260,9887,22
Komarów-Osada 620032388,67411,06366,70
Kodeń 601062416,12484,13352,47
Kock (OW)608065360,90363,20358,64
Kock (M)608064314,74417,16220,14
Kłoczew 616022346,02422,72268,17
Kąkolewnica Wschodnia 615042316,38371,66260,11
Kazimierz Dolny (OW)614045369,26684,9346,66
Kazimierz Dolny (M)614044406,80393,70418,41
Karczmiska 612032273,97448,28102,04
Kamionka 608052387,36379,63394,78
Kamień 603062415,14533,98294,84
Józefów (OW)602075370,86353,20388,10
Józefów 612022371,22438,21307,18
Józefów (M)602074433,24329,49528,30
Jeziorzany 608042267,74135,14397,88
Jastków 609072258,99247,95269,66
Jarczów 618032246,31219,78272,63
Janów Podlaski 601052233,98181,69285,31
Janów Lubelski (M)605054327,14352,05303,42
Janów Lubelski (OW)605055286,94332,86240,50
Janowiec 614032486,49651,11323,10
Jabłoń 613022417,38386,85448,88
Jabłonna 609062470,20574,11371,56
Izbica 606042414,46582,21250,46
Hrubieszów (M)604011380,65412,76351,72
Hrubieszów 604042348,37375,16321,36
Horodło 604032352,42359,07346,02
Hańsk 619032231,24203,25259,88
Hanna 619022346,78441,92251,89
Grabowiec 620022425,44496,39355,56
Gościeradów 607042459,21462,21456,25
Gorzków 606032550,89674,92442,48
Goraj 602062390,36505,75275,23
Godziszów 605042258,98194,81322,79
Głusk 609052316,89395,72242,29
Garbów 609042345,17342,94347,30
Frampol (M)602054403,50269,91536,19
Frampol (OW)602055304,07283,06325,20
Firlej 608032280,30266,58293,73
Fajsławice 606022409,84460,64361,16
Dzwola 605032273,06301,84243,98
Dzierzkowice 607032462,36524,15402,05
Dubienka 603052435,13719,42156,62
Drelów 601042360,10322,93397,54
Dorohusk 603042277,05296,91257,88
Dołhobyczów 604022526,75498,67554,29
Dębowa Kłoda 613012349,91404,86296,30
Dęblin (M)616011338,41357,90318,58
Czemierniki 615032260,76260,76260,76
Cyców 610012435,95598,34278,13
Chrzanów 605022420,71522,53320,72
Chodel 612012204,98175,95233,92
Chełm (M)662011456,89498,72419,77
Chełm 603032342,52429,50258,25
Bychawa (M)609034355,87394,79320,74
Bychawa (OW)609035401,49403,11399,89
Borzechów 609022261,71262,47260,96
Borki 615022276,74356,68196,14
Biszcza 602042309,12359,71258,26
Biłgoraj 602032278,98279,72278,25
Biłgoraj (M)602011366,41357,90374,29
Białopole 603022373,72434,78312,30
Biała Podlaska (M)661011277,34276,02278,57
Biała Podlaska 601032232,00283,92179,91
Bełżyce (M)609014174,37149,88197,41
Bełżyce (OW)609015192,94212,51174,22
Bełżec 618022400,34621,12173,81
Batorz 605012228,57169,97288,18
Baranów 614022650,76692,73610,90
Annopol (M)607024520,45523,17517,75
Annopol (OW)607025399,94403,23396,70
Aleksandrów 602022460,12615,38305,81
Adamów 611032237,09273,22201,55
Adamów 620012342,88319,74366,45
Abramów 608022375,23327,26423,53
Razem0,000,000,00
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010