Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2010

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Podedwórze 613052508,19115,21885,94
Zwierzyniec (OW)620155537,35382,72686,74
Tarnogród (OW)602125493,90341,88652,05
Rokitno 601122589,15543,81636,94
Kurów 614062614,44593,85634,68
Siennica Różana 606102468,06290,98633,20
Baranów 614022650,76692,73610,90
Stężyca 616052477,94373,13579,71
Dołhobyczów 604022526,75498,67554,29
Trzeszczany 604062512,38476,40547,37
Puławy (M)614011613,34692,35543,17
Nałęczów (M)614084630,46735,68540,30
Frampol (M)602054403,50269,91536,19
Józefów (M)602074433,24329,49528,30
Kraśnik (M)607011493,95467,07518,35
Annopol (M)607024520,45523,17517,75
Zakrzew 609162453,66398,14506,65
Piaski (M)617034330,28156,01485,10
Poniatowa (M)612064432,51383,30476,55
Rudnik 606092474,36475,91472,81
Wilkołaz 607092398,41326,44470,16
Ułęż 616062441,83413,96469,48
Ostrów Lubelski (M)608104364,30267,38465,55
Sitno 620092465,59467,15464,04
Ruda-Huta 603092479,97500,83459,10
Tyszowce (OW)618125465,36471,95458,95
Puławy 614092430,18402,87456,54
Gościeradów 607042459,21462,21456,25
Jabłoń 613022417,38386,85448,88
Krasnystaw (M)606011427,20405,20447,25
Wola Mysłowska 611112334,84230,15445,34
Gorzków 606032550,89674,92442,48
Wysokie 609152390,79338,12440,71
Tyszowce (M)618124490,63542,99439,75
Kraśniczyn 606062534,89632,30437,53
Stary Zamość 620112494,69554,12436,21
Lublin (M)663011429,78423,44435,20
Turobin 602142388,00342,57429,80
Abramów 608022375,23327,26423,53
Szczebrzeszyn (OW)620135396,22371,75419,92
Chełm (M)662011456,89498,72419,77
Kazimierz Dolny (M)614044406,80393,70418,41
Telatyn 618102385,66358,26413,79
Rybczewice 617042538,21675,30412,58
Końskowola 614052496,20584,14411,43
Ryki (OW)616045422,68437,16407,94
Krzczonów 609092526,21653,88407,00
Dzierzkowice 607032462,36524,15402,05
Bychawa (OW)609035401,49403,11399,89
Jeziorzany 608042267,74135,14397,88
Drelów 601042360,10322,93397,54
Annopol (OW)607025399,94403,23396,70
Sułów 620122346,87295,23395,26
Wojcieszków 611102336,75279,10395,03
Kamionka 608052387,36379,63394,78
Świdnik (M)617011417,27443,97392,53
Żyrzyn 614112605,24822,17390,98
Józefów (OW)602075370,86353,20388,10
Mircze 604052437,52489,56385,60
Michów 608082387,16389,48384,86
Sawin 603102384,68385,83383,54
Trawniki 617052388,14394,65381,84
Rejowiec 603152448,50518,45381,23
Wisznice 601182324,99270,37378,50
Biłgoraj (M)602011366,41357,90374,29
Jabłonna 609062470,20574,11371,56
Leśna Podlaska 601082414,65459,98369,17
Lubartów (M)608011402,70440,17368,48
Serokomla 611062327,18285,85366,97
Komarów-Osada 620032388,67411,06366,70
Adamów 620012342,88319,74366,45
Nałęczów (OW)614085420,41480,38365,63
Zalesie 601192380,65395,60365,13
Ostrów Lubelski (OW)608105273,97184,05362,54
Żółkiewka 606112360,39358,29362,32
Zamość (M)664011376,92393,89361,72
Fajsławice 606022409,84460,64361,16
Międzyrzec Podlaski (M)601011346,38331,83360,20
Uchanie 604072420,34480,77360,00
Kock (OW)608065360,90363,20358,64
Wyryki 619082287,46217,08356,89
Grabowiec 620022425,44496,39355,56
Tereszpol 602132374,44393,51354,79
Stoczek Łukowski (M)611021253,99148,92353,86
Kodeń 601062416,12484,13352,47
Hrubieszów (M)604011380,65412,76351,72
Garbów 609042345,17342,94347,30
Horodło 604032352,42359,07346,02
Niemce 609112293,82241,10344,90
Międzyrzec Podlaski 601102331,63320,39342,99
Rejowiec Fabryczny (M)603011283,04222,42341,15
Poniatowa (OW)612065267,64192,98340,91
Ulan-Majorat 615072274,68217,93335,91
Susiec 618082421,29505,18335,57
Milejów 610042310,06283,53335,57
Włodawa 619062280,95229,36333,44
Strzyżewice 609122351,33373,93329,87
Krasnystaw 606052332,63337,31328,08
Rachanie 618072361,73396,97326,32
Niedrzwica Duża 609102306,40286,38325,57
Frampol (OW)602055304,07283,06325,20
Janowiec 614032486,49651,11323,10
Godziszów 605042258,98194,81322,79
Szczebrzeszyn (M)620134414,55516,49322,58
Hrubieszów 604042348,37375,16321,36
Włodawa (M)619011296,82270,55321,23
Potok Wielki 605072284,50247,12320,90
Bychawa (M)609034355,87394,79320,74
Chrzanów 605022420,71522,53320,72
Dęblin (M)616011338,41357,90318,58
Opole Lubelskie (M)612054475,87649,65317,39
Zakrzówek 607102452,75594,88315,64
Stoczek Łukowski 611082310,56307,62313,56
Białopole 603022373,72434,78312,30
Parczew (OW)613045431,36550,83308,64
Urzędów 607082460,31617,85308,57
Józefów 612022371,22438,21307,18
Aleksandrów 602022460,12615,38305,81
Janów Lubelski (M)605054327,14352,05303,42
Leśniowice 603072333,42364,96302,88
Krasnobród (OW)620045263,54232,23296,88
Tarnawatka 618092343,14388,92296,59
Dębowa Kłoda 613012349,91404,86296,30
Kamień 603062415,14533,98294,84
Milanów 613032342,97391,20294,55
Firlej 608032280,30266,58293,73
Wierzbica 603122274,98256,88293,04
Kraśnik 607052258,36223,96290,85
Tomaszów Lubelski (M)618011326,45368,40288,32
Spiczyn 610062327,51367,51288,29
Batorz 605012228,57169,97288,18
Ryki miasto (M)616044368,34457,29286,59
Siemień 613062267,38248,14286,42
Skierbieszów 620102325,09364,56286,33
Wola Uhruska 619072289,93294,41285,58
Janów Podlaski 601052233,98181,69285,31
Miączyn 620062353,24424,28284,45
Krynice 618042341,10399,09283,45
Wohyń 615082279,29277,47281,14
Parczew (M)613044318,24359,37280,16
Biała Podlaska (M)661011277,34276,02278,57
Biłgoraj 602032278,98279,72278,25
Cyców 610012435,95598,34278,13
Goraj 602062390,36505,75275,23
Obsza 602102296,74318,47274,85
Radzyń Podlaski (M)615011277,03280,68273,61
Lubartów 608072296,41320,45273,17
Jarczów 618032246,31219,78272,63
Ludwin 610022364,68456,79271,00
Jastków 609072258,99247,95269,66
Kłoczew 616022346,02422,72268,17
Nielisz 620072291,05315,57267,65
Łuków (M)611011311,82360,19266,82
Mełgiew 617022303,61344,91264,08
Łaszczów (M)618064315,74370,37263,85
Opole Lubelskie (OW)612055309,60356,98263,04
Borzechów 609022261,71262,47260,96
Czemierniki 615032260,76260,76260,76
Kąkolewnica Wschodnia 615042316,38371,66260,11
Hańsk 619032231,24203,25259,88
Biszcza 602042309,12359,71258,26
Chełm 603032342,52429,50258,25
Dorohusk 603042277,05296,91257,88
Terespol (M)601021287,16319,49257,82
Konopnica 609082246,00233,96257,61
Werbkowice 604082266,77280,00253,86
Terespol 601162314,92378,79253,24
Hanna 619022346,78441,92251,89
Krasnobród (M)620044160,7265,75251,57
Izbica 606042414,46582,21250,46
Siedliszcze 603112253,59257,07250,21
Potok Górny 602112303,79357,91249,82
Łabunie 620052392,03540,71247,45
Łęczna (M)610034231,27215,98246,00
Łuków 611052213,49182,46245,27
Wąwolnica 614102596,46952,38245,20
Dzwola 605032273,06301,84243,98
Głusk 609052316,89395,72242,29
Wojsławice 603132318,71399,20240,96
Ostrówek 608112246,37252,02240,96
Janów Lubelski (OW)605055286,94332,86240,50
Nowodwór 616032326,72412,09237,98
Trzydnik Duży 607072364,80493,04234,95
Łopiennik Górny 606072357,82485,20234,63
Piszczac 601112370,86511,72234,56
Chodel 612012204,98175,95233,92
Tuczna 601172384,05537,96233,64
Zamość 620142281,66338,50226,82
Łomazy 601092379,36534,76226,07
Łaszczów (OW)618065277,14330,50226,04
Stanin 611072201,94180,43223,76
Sosnówka 601152520,06818,45222,55
Kock (M)608064314,74417,16220,14
Niedźwiada 608092221,48223,71219,30
Modliborzyce 605062205,76193,32218,04
Tomaszów Lubelski 618112215,98218,30213,71
Wólka 609142203,92197,78209,84
Wilków 612072331,54456,05207,13
Krzywda 611042215,17223,67206,61
Adamów 611032237,09273,22201,55
Serniki 608122143,2783,33201,13
Bełżyce (M)609014174,37149,88197,41
Wojciechów 609132369,93552,68196,59
Borki 615022276,74356,68196,14
Markuszów 614072262,21332,01194,17
Ulhówek 618132234,28275,81193,50
Radecznica 620082228,98267,65192,00
Piaski (OW)617035210,45231,36191,02
Konstantynów 601072289,44393,31189,39
Trzebieszów 611092287,77385,21186,62
Stary Brus 619042457,04717,49186,39
Łaziska 612042285,71391,70185,39
Puchaczów 610052229,45276,68185,19
Biała Podlaska 601032232,00283,92179,91
Żmudź 603142332,43490,20178,89
Uścimów 608132236,48295,16177,62
Bełżyce (OW)609015192,94212,51174,22
Bełżec 618022400,34621,12173,81
Rejowiec Fabryczny 603082378,62604,37171,01
Rossosz 601132292,28411,18169,64
Dubienka 603052435,13719,42156,62
Łęczna (OW)610035155,97158,65153,37
Sławatycze 601142273,65401,61152,32
Lubycza Królewska 618052255,03360,90149,66
Radzyń Podlaski 615062285,50420,17149,63
Księżpol 602082276,48406,98145,69
Sosnowica 613072217,55291,33144,40
Łukowa 602092343,41556,59135,62
Szastarka 607062381,49639,52130,80
Karczmiska 612032273,97448,28102,04
Komarówka Podlaska 615052174,22260,9887,22
Zwierzyniec (M)620154118,31185,8756,59
Urszulin 619052242,13434,1548,61
Kazimierz Dolny (OW)614045369,26684,9346,66
Tarnogród (M)602124171,43352,940,00
Rejowiec 6060820,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Łaszczów 6180620,000,000,00
Razem0,000,000,00
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010