Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2010

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Wąwolnica 614102596,46952,38245,20
Żyrzyn 614112605,24822,17390,98
Sosnówka 601152520,06818,45222,55
Nałęczów (M)614084630,46735,68540,30
Dubienka 603052435,13719,42156,62
Stary Brus 619042457,04717,49186,39
Baranów 614022650,76692,73610,90
Puławy (M)614011613,34692,35543,17
Kazimierz Dolny (OW)614045369,26684,9346,66
Rybczewice 617042538,21675,30412,58
Gorzków 606032550,89674,92442,48
Krzczonów 609092526,21653,88407,00
Janowiec 614032486,49651,11323,10
Opole Lubelskie (M)612054475,87649,65317,39
Szastarka 607062381,49639,52130,80
Kraśniczyn 606062534,89632,30437,53
Bełżec 618022400,34621,12173,81
Urzędów 607082460,31617,85308,57
Aleksandrów 602022460,12615,38305,81
Rejowiec Fabryczny 603082378,62604,37171,01
Cyców 610012435,95598,34278,13
Zakrzówek 607102452,75594,88315,64
Kurów 614062614,44593,85634,68
Końskowola 614052496,20584,14411,43
Izbica 606042414,46582,21250,46
Jabłonna 609062470,20574,11371,56
Łukowa 602092343,41556,59135,62
Stary Zamość 620112494,69554,12436,21
Wojciechów 609132369,93552,68196,59
Parczew (OW)613045431,36550,83308,64
Rokitno 601122589,15543,81636,94
Tyszowce (M)618124490,63542,99439,75
Łabunie 620052392,03540,71247,45
Tuczna 601172384,05537,96233,64
Łomazy 601092379,36534,76226,07
Kamień 603062415,14533,98294,84
Dzierzkowice 607032462,36524,15402,05
Annopol (M)607024520,45523,17517,75
Chrzanów 605022420,71522,53320,72
Rejowiec 603152448,50518,45381,23
Szczebrzeszyn (M)620134414,55516,49322,58
Piszczac 601112370,86511,72234,56
Goraj 602062390,36505,75275,23
Susiec 618082421,29505,18335,57
Ruda-Huta 603092479,97500,83459,10
Chełm (M)662011456,89498,72419,77
Dołhobyczów 604022526,75498,67554,29
Grabowiec 620022425,44496,39355,56
Trzydnik Duży 607072364,80493,04234,95
Żmudź 603142332,43490,20178,89
Mircze 604052437,52489,56385,60
Łopiennik Górny 606072357,82485,20234,63
Kodeń 601062416,12484,13352,47
Uchanie 604072420,34480,77360,00
Nałęczów (OW)614085420,41480,38365,63
Trzeszczany 604062512,38476,40547,37
Rudnik 606092474,36475,91472,81
Tyszowce (OW)618125465,36471,95458,95
Sitno 620092465,59467,15464,04
Kraśnik (M)607011493,95467,07518,35
Gościeradów 607042459,21462,21456,25
Fajsławice 606022409,84460,64361,16
Leśna Podlaska 601082414,65459,98369,17
Ryki miasto (M)616044368,34457,29286,59
Ludwin 610022364,68456,79271,00
Wilków 612072331,54456,05207,13
Karczmiska 612032273,97448,28102,04
Świdnik (M)617011417,27443,97392,53
Hanna 619022346,78441,92251,89
Lubartów (M)608011402,70440,17368,48
Józefów 612022371,22438,21307,18
Ryki (OW)616045422,68437,16407,94
Białopole 603022373,72434,78312,30
Urszulin 619052242,13434,1548,61
Chełm 603032342,52429,50258,25
Miączyn 620062353,24424,28284,45
Lublin (M)663011429,78423,44435,20
Kłoczew 616022346,02422,72268,17
Radzyń Podlaski 615062285,50420,17149,63
Kock (M)608064314,74417,16220,14
Ułęż 616062441,83413,96469,48
Hrubieszów (M)604011380,65412,76351,72
Nowodwór 616032326,72412,09237,98
Rossosz 601132292,28411,18169,64
Komarów-Osada 620032388,67411,06366,70
Księżpol 602082276,48406,98145,69
Krasnystaw (M)606011427,20405,20447,25
Dębowa Kłoda 613012349,91404,86296,30
Annopol (OW)607025399,94403,23396,70
Bychawa (OW)609035401,49403,11399,89
Puławy 614092430,18402,87456,54
Sławatycze 601142273,65401,61152,32
Wojsławice 603132318,71399,20240,96
Krynice 618042341,10399,09283,45
Zakrzew 609162453,66398,14506,65
Rachanie 618072361,73396,97326,32
Głusk 609052316,89395,72242,29
Zalesie 601192380,65395,60365,13
Bychawa (M)609034355,87394,79320,74
Trawniki 617052388,14394,65381,84
Zamość (M)664011376,92393,89361,72
Kazimierz Dolny (M)614044406,80393,70418,41
Tereszpol 602132374,44393,51354,79
Konstantynów 601072289,44393,31189,39
Łaziska 612042285,71391,70185,39
Milanów 613032342,97391,20294,55
Michów 608082387,16389,48384,86
Tarnawatka 618092343,14388,92296,59
Jabłoń 613022417,38386,85448,88
Sawin 603102384,68385,83383,54
Trzebieszów 611092287,77385,21186,62
Poniatowa (M)612064432,51383,30476,55
Zwierzyniec (OW)620155537,35382,72686,74
Kamionka 608052387,36379,63394,78
Terespol 601162314,92378,79253,24
Hrubieszów 604042348,37375,16321,36
Strzyżewice 609122351,33373,93329,87
Stężyca 616052477,94373,13579,71
Szczebrzeszyn (OW)620135396,22371,75419,92
Kąkolewnica Wschodnia 615042316,38371,66260,11
Łaszczów (M)618064315,74370,37263,85
Tomaszów Lubelski (M)618011326,45368,40288,32
Spiczyn 610062327,51367,51288,29
Leśniowice 603072333,42364,96302,88
Skierbieszów 620102325,09364,56286,33
Kock (OW)608065360,90363,20358,64
Lubycza Królewska 618052255,03360,90149,66
Łuków (M)611011311,82360,19266,82
Biszcza 602042309,12359,71258,26
Parczew (M)613044318,24359,37280,16
Horodło 604032352,42359,07346,02
Żółkiewka 606112360,39358,29362,32
Telatyn 618102385,66358,26413,79
Potok Górny 602112303,79357,91249,82
Biłgoraj (M)602011366,41357,90374,29
Dęblin (M)616011338,41357,90318,58
Opole Lubelskie (OW)612055309,60356,98263,04
Borki 615022276,74356,68196,14
Józefów (OW)602075370,86353,20388,10
Tarnogród (M)602124171,43352,940,00
Janów Lubelski (M)605054327,14352,05303,42
Mełgiew 617022303,61344,91264,08
Garbów 609042345,17342,94347,30
Turobin 602142388,00342,57429,80
Tarnogród (OW)602125493,90341,88652,05
Zamość 620142281,66338,50226,82
Wysokie 609152390,79338,12440,71
Krasnystaw 606052332,63337,31328,08
Janów Lubelski (OW)605055286,94332,86240,50
Markuszów 614072262,21332,01194,17
Międzyrzec Podlaski (M)601011346,38331,83360,20
Łaszczów (OW)618065277,14330,50226,04
Józefów (M)602074433,24329,49528,30
Abramów 608022375,23327,26423,53
Wilkołaz 607092398,41326,44470,16
Drelów 601042360,10322,93397,54
Lubartów 608072296,41320,45273,17
Międzyrzec Podlaski 601102331,63320,39342,99
Adamów 620012342,88319,74366,45
Terespol (M)601021287,16319,49257,82
Obsza 602102296,74318,47274,85
Nielisz 620072291,05315,57267,65
Stoczek Łukowski 611082310,56307,62313,56
Dzwola 605032273,06301,84243,98
Dorohusk 603042277,05296,91257,88
Sułów 620122346,87295,23395,26
Uścimów 608132236,48295,16177,62
Wola Uhruska 619072289,93294,41285,58
Sosnowica 613072217,55291,33144,40
Siennica Różana 606102468,06290,98633,20
Niedrzwica Duża 609102306,40286,38325,57
Serokomla 611062327,18285,85366,97
Biała Podlaska 601032232,00283,92179,91
Milejów 610042310,06283,53335,57
Frampol (OW)602055304,07283,06325,20
Radzyń Podlaski (M)615011277,03280,68273,61
Werbkowice 604082266,77280,00253,86
Biłgoraj 602032278,98279,72278,25
Wojcieszków 611102336,75279,10395,03
Wohyń 615082279,29277,47281,14
Puchaczów 610052229,45276,68185,19
Biała Podlaska (M)661011277,34276,02278,57
Ulhówek 618132234,28275,81193,50
Adamów 611032237,09273,22201,55
Włodawa (M)619011296,82270,55321,23
Wisznice 601182324,99270,37378,50
Frampol (M)602054403,50269,91536,19
Radecznica 620082228,98267,65192,00
Ostrów Lubelski (M)608104364,30267,38465,55
Firlej 608032280,30266,58293,73
Borzechów 609022261,71262,47260,96
Komarówka Podlaska 615052174,22260,9887,22
Czemierniki 615032260,76260,76260,76
Siedliszcze 603112253,59257,07250,21
Wierzbica 603122274,98256,88293,04
Ostrówek 608112246,37252,02240,96
Siemień 613062267,38248,14286,42
Jastków 609072258,99247,95269,66
Potok Wielki 605072284,50247,12320,90
Niemce 609112293,82241,10344,90
Konopnica 609082246,00233,96257,61
Krasnobród (OW)620045263,54232,23296,88
Piaski (OW)617035210,45231,36191,02
Wola Mysłowska 611112334,84230,15445,34
Włodawa 619062280,95229,36333,44
Kraśnik 607052258,36223,96290,85
Niedźwiada 608092221,48223,71219,30
Krzywda 611042215,17223,67206,61
Rejowiec Fabryczny (M)603011283,04222,42341,15
Jarczów 618032246,31219,78272,63
Tomaszów Lubelski 618112215,98218,30213,71
Ulan-Majorat 615072274,68217,93335,91
Wyryki 619082287,46217,08356,89
Łęczna (M)610034231,27215,98246,00
Bełżyce (OW)609015192,94212,51174,22
Hańsk 619032231,24203,25259,88
Wólka 609142203,92197,78209,84
Godziszów 605042258,98194,81322,79
Modliborzyce 605062205,76193,32218,04
Poniatowa (OW)612065267,64192,98340,91
Zwierzyniec (M)620154118,31185,8756,59
Ostrów Lubelski (OW)608105273,97184,05362,54
Łuków 611052213,49182,46245,27
Janów Podlaski 601052233,98181,69285,31
Stanin 611072201,94180,43223,76
Chodel 612012204,98175,95233,92
Batorz 605012228,57169,97288,18
Łęczna (OW)610035155,97158,65153,37
Piaski (M)617034330,28156,01485,10
Bełżyce (M)609014174,37149,88197,41
Stoczek Łukowski (M)611021253,99148,92353,86
Jeziorzany 608042267,74135,14397,88
Podedwórze 613052508,19115,21885,94
Serniki 608122143,2783,33201,13
Krasnobród (M)620044160,7265,75251,57
Rejowiec 6060820,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Łaszczów 6180620,000,000,00
Razem0,000,000,00
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010