Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2010

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Baranów 614022650,76692,73610,90
Nałęczów (M)614084630,46735,68540,30
Kurów 614062614,44593,85634,68
Puławy (M)614011613,34692,35543,17
Żyrzyn 614112605,24822,17390,98
Wąwolnica 614102596,46952,38245,20
Rokitno 601122589,15543,81636,94
Gorzków 606032550,89674,92442,48
Rybczewice 617042538,21675,30412,58
Zwierzyniec (OW)620155537,35382,72686,74
Kraśniczyn 606062534,89632,30437,53
Dołhobyczów 604022526,75498,67554,29
Krzczonów 609092526,21653,88407,00
Annopol (M)607024520,45523,17517,75
Sosnówka 601152520,06818,45222,55
Trzeszczany 604062512,38476,40547,37
Podedwórze 613052508,19115,21885,94
Końskowola 614052496,20584,14411,43
Stary Zamość 620112494,69554,12436,21
Kraśnik (M)607011493,95467,07518,35
Tarnogród (OW)602125493,90341,88652,05
Tyszowce (M)618124490,63542,99439,75
Janowiec 614032486,49651,11323,10
Ruda-Huta 603092479,97500,83459,10
Stężyca 616052477,94373,13579,71
Opole Lubelskie (M)612054475,87649,65317,39
Rudnik 606092474,36475,91472,81
Jabłonna 609062470,20574,11371,56
Siennica Różana 606102468,06290,98633,20
Sitno 620092465,59467,15464,04
Tyszowce (OW)618125465,36471,95458,95
Dzierzkowice 607032462,36524,15402,05
Urzędów 607082460,31617,85308,57
Aleksandrów 602022460,12615,38305,81
Gościeradów 607042459,21462,21456,25
Stary Brus 619042457,04717,49186,39
Chełm (M)662011456,89498,72419,77
Zakrzew 609162453,66398,14506,65
Zakrzówek 607102452,75594,88315,64
Rejowiec 603152448,50518,45381,23
Ułęż 616062441,83413,96469,48
Mircze 604052437,52489,56385,60
Cyców 610012435,95598,34278,13
Dubienka 603052435,13719,42156,62
Józefów (M)602074433,24329,49528,30
Poniatowa (M)612064432,51383,30476,55
Parczew (OW)613045431,36550,83308,64
Puławy 614092430,18402,87456,54
Lublin (M)663011429,78423,44435,20
Krasnystaw (M)606011427,20405,20447,25
Grabowiec 620022425,44496,39355,56
Ryki (OW)616045422,68437,16407,94
Susiec 618082421,29505,18335,57
Chrzanów 605022420,71522,53320,72
Nałęczów (OW)614085420,41480,38365,63
Uchanie 604072420,34480,77360,00
Jabłoń 613022417,38386,85448,88
Świdnik (M)617011417,27443,97392,53
Kodeń 601062416,12484,13352,47
Kamień 603062415,14533,98294,84
Leśna Podlaska 601082414,65459,98369,17
Szczebrzeszyn (M)620134414,55516,49322,58
Izbica 606042414,46582,21250,46
Fajsławice 606022409,84460,64361,16
Kazimierz Dolny (M)614044406,80393,70418,41
Frampol (M)602054403,50269,91536,19
Lubartów (M)608011402,70440,17368,48
Bychawa (OW)609035401,49403,11399,89
Bełżec 618022400,34621,12173,81
Annopol (OW)607025399,94403,23396,70
Wilkołaz 607092398,41326,44470,16
Szczebrzeszyn (OW)620135396,22371,75419,92
Łabunie 620052392,03540,71247,45
Wysokie 609152390,79338,12440,71
Goraj 602062390,36505,75275,23
Komarów-Osada 620032388,67411,06366,70
Trawniki 617052388,14394,65381,84
Turobin 602142388,00342,57429,80
Kamionka 608052387,36379,63394,78
Michów 608082387,16389,48384,86
Telatyn 618102385,66358,26413,79
Sawin 603102384,68385,83383,54
Tuczna 601172384,05537,96233,64
Szastarka 607062381,49639,52130,80
Zalesie 601192380,65395,60365,13
Hrubieszów (M)604011380,65412,76351,72
Łomazy 601092379,36534,76226,07
Rejowiec Fabryczny 603082378,62604,37171,01
Zamość (M)664011376,92393,89361,72
Abramów 608022375,23327,26423,53
Tereszpol 602132374,44393,51354,79
Białopole 603022373,72434,78312,30
Józefów 612022371,22438,21307,18
Piszczac 601112370,86511,72234,56
Józefów (OW)602075370,86353,20388,10
Wojciechów 609132369,93552,68196,59
Kazimierz Dolny (OW)614045369,26684,9346,66
Ryki miasto (M)616044368,34457,29286,59
Biłgoraj (M)602011366,41357,90374,29
Trzydnik Duży 607072364,80493,04234,95
Ludwin 610022364,68456,79271,00
Ostrów Lubelski (M)608104364,30267,38465,55
Rachanie 618072361,73396,97326,32
Kock (OW)608065360,90363,20358,64
Żółkiewka 606112360,39358,29362,32
Drelów 601042360,10322,93397,54
Łopiennik Górny 606072357,82485,20234,63
Bychawa (M)609034355,87394,79320,74
Miączyn 620062353,24424,28284,45
Horodło 604032352,42359,07346,02
Strzyżewice 609122351,33373,93329,87
Dębowa Kłoda 613012349,91404,86296,30
Hrubieszów 604042348,37375,16321,36
Sułów 620122346,87295,23395,26
Hanna 619022346,78441,92251,89
Międzyrzec Podlaski (M)601011346,38331,83360,20
Kłoczew 616022346,02422,72268,17
Garbów 609042345,17342,94347,30
Łukowa 602092343,41556,59135,62
Tarnawatka 618092343,14388,92296,59
Milanów 613032342,97391,20294,55
Adamów 620012342,88319,74366,45
Chełm 603032342,52429,50258,25
Krynice 618042341,10399,09283,45
Dęblin (M)616011338,41357,90318,58
Wojcieszków 611102336,75279,10395,03
Wola Mysłowska 611112334,84230,15445,34
Leśniowice 603072333,42364,96302,88
Krasnystaw 606052332,63337,31328,08
Żmudź 603142332,43490,20178,89
Międzyrzec Podlaski 601102331,63320,39342,99
Wilków 612072331,54456,05207,13
Piaski (M)617034330,28156,01485,10
Spiczyn 610062327,51367,51288,29
Serokomla 611062327,18285,85366,97
Janów Lubelski (M)605054327,14352,05303,42
Nowodwór 616032326,72412,09237,98
Tomaszów Lubelski (M)618011326,45368,40288,32
Skierbieszów 620102325,09364,56286,33
Wisznice 601182324,99270,37378,50
Wojsławice 603132318,71399,20240,96
Parczew (M)613044318,24359,37280,16
Głusk 609052316,89395,72242,29
Kąkolewnica Wschodnia 615042316,38371,66260,11
Łaszczów (M)618064315,74370,37263,85
Terespol 601162314,92378,79253,24
Kock (M)608064314,74417,16220,14
Łuków (M)611011311,82360,19266,82
Stoczek Łukowski 611082310,56307,62313,56
Milejów 610042310,06283,53335,57
Opole Lubelskie (OW)612055309,60356,98263,04
Biszcza 602042309,12359,71258,26
Niedrzwica Duża 609102306,40286,38325,57
Frampol (OW)602055304,07283,06325,20
Potok Górny 602112303,79357,91249,82
Mełgiew 617022303,61344,91264,08
Włodawa (M)619011296,82270,55321,23
Obsza 602102296,74318,47274,85
Lubartów 608072296,41320,45273,17
Niemce 609112293,82241,10344,90
Rossosz 601132292,28411,18169,64
Nielisz 620072291,05315,57267,65
Wola Uhruska 619072289,93294,41285,58
Konstantynów 601072289,44393,31189,39
Trzebieszów 611092287,77385,21186,62
Wyryki 619082287,46217,08356,89
Terespol (M)601021287,16319,49257,82
Janów Lubelski (OW)605055286,94332,86240,50
Łaziska 612042285,71391,70185,39
Radzyń Podlaski 615062285,50420,17149,63
Potok Wielki 605072284,50247,12320,90
Rejowiec Fabryczny (M)603011283,04222,42341,15
Zamość 620142281,66338,50226,82
Włodawa 619062280,95229,36333,44
Firlej 608032280,30266,58293,73
Wohyń 615082279,29277,47281,14
Biłgoraj 602032278,98279,72278,25
Biała Podlaska (M)661011277,34276,02278,57
Łaszczów (OW)618065277,14330,50226,04
Dorohusk 603042277,05296,91257,88
Radzyń Podlaski (M)615011277,03280,68273,61
Borki 615022276,74356,68196,14
Księżpol 602082276,48406,98145,69
Wierzbica 603122274,98256,88293,04
Ulan-Majorat 615072274,68217,93335,91
Karczmiska 612032273,97448,28102,04
Ostrów Lubelski (OW)608105273,97184,05362,54
Sławatycze 601142273,65401,61152,32
Dzwola 605032273,06301,84243,98
Jeziorzany 608042267,74135,14397,88
Poniatowa (OW)612065267,64192,98340,91
Siemień 613062267,38248,14286,42
Werbkowice 604082266,77280,00253,86
Krasnobród (OW)620045263,54232,23296,88
Markuszów 614072262,21332,01194,17
Borzechów 609022261,71262,47260,96
Czemierniki 615032260,76260,76260,76
Jastków 609072258,99247,95269,66
Godziszów 605042258,98194,81322,79
Kraśnik 607052258,36223,96290,85
Lubycza Królewska 618052255,03360,90149,66
Stoczek Łukowski (M)611021253,99148,92353,86
Siedliszcze 603112253,59257,07250,21
Ostrówek 608112246,37252,02240,96
Jarczów 618032246,31219,78272,63
Konopnica 609082246,00233,96257,61
Urszulin 619052242,13434,1548,61
Adamów 611032237,09273,22201,55
Uścimów 608132236,48295,16177,62
Ulhówek 618132234,28275,81193,50
Janów Podlaski 601052233,98181,69285,31
Biała Podlaska 601032232,00283,92179,91
Łęczna (M)610034231,27215,98246,00
Hańsk 619032231,24203,25259,88
Puchaczów 610052229,45276,68185,19
Radecznica 620082228,98267,65192,00
Batorz 605012228,57169,97288,18
Niedźwiada 608092221,48223,71219,30
Sosnowica 613072217,55291,33144,40
Tomaszów Lubelski 618112215,98218,30213,71
Krzywda 611042215,17223,67206,61
Łuków 611052213,49182,46245,27
Piaski (OW)617035210,45231,36191,02
Modliborzyce 605062205,76193,32218,04
Chodel 612012204,98175,95233,92
Wólka 609142203,92197,78209,84
Stanin 611072201,94180,43223,76
Bełżyce (OW)609015192,94212,51174,22
Bełżyce (M)609014174,37149,88197,41
Komarówka Podlaska 615052174,22260,9887,22
Tarnogród (M)602124171,43352,940,00
Krasnobród (M)620044160,7265,75251,57
Łęczna (OW)610035155,97158,65153,37
Serniki 608122143,2783,33201,13
Zwierzyniec (M)620154118,31185,8756,59
Tyszowce 6181220,000,000,00
Łaszczów 6180620,000,000,00
Rejowiec 6060820,000,000,00
Razem0,000,000,00
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010