Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2010

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022375,23327,26423,53
Adamów 611032237,09273,22201,55
Adamów 620012342,88319,74366,45
Aleksandrów 602022460,12615,38305,81
Annopol (M)607024520,45523,17517,75
Annopol (OW)607025399,94403,23396,70
Baranów 614022650,76692,73610,90
Batorz 605012228,57169,97288,18
Bełżec 618022400,34621,12173,81
Bełżyce (OW)609015192,94212,51174,22
Bełżyce (M)609014174,37149,88197,41
Biała Podlaska (M)661011277,34276,02278,57
Biała Podlaska 601032232,00283,92179,91
Białopole 603022373,72434,78312,30
Biłgoraj 602032278,98279,72278,25
Biłgoraj (M)602011366,41357,90374,29
Biszcza 602042309,12359,71258,26
Borki 615022276,74356,68196,14
Borzechów 609022261,71262,47260,96
Bychawa (M)609034355,87394,79320,74
Bychawa (OW)609035401,49403,11399,89
Chełm 603032342,52429,50258,25
Chełm (M)662011456,89498,72419,77
Chodel 612012204,98175,95233,92
Chrzanów 605022420,71522,53320,72
Cyców 610012435,95598,34278,13
Czemierniki 615032260,76260,76260,76
Dęblin (M)616011338,41357,90318,58
Dębowa Kłoda 613012349,91404,86296,30
Dołhobyczów 604022526,75498,67554,29
Dorohusk 603042277,05296,91257,88
Drelów 601042360,10322,93397,54
Dubienka 603052435,13719,42156,62
Dzierzkowice 607032462,36524,15402,05
Dzwola 605032273,06301,84243,98
Fajsławice 606022409,84460,64361,16
Firlej 608032280,30266,58293,73
Frampol (M)602054403,50269,91536,19
Frampol (OW)602055304,07283,06325,20
Garbów 609042345,17342,94347,30
Głusk 609052316,89395,72242,29
Godziszów 605042258,98194,81322,79
Goraj 602062390,36505,75275,23
Gorzków 606032550,89674,92442,48
Gościeradów 607042459,21462,21456,25
Grabowiec 620022425,44496,39355,56
Hanna 619022346,78441,92251,89
Hańsk 619032231,24203,25259,88
Horodło 604032352,42359,07346,02
Hrubieszów (M)604011380,65412,76351,72
Hrubieszów 604042348,37375,16321,36
Izbica 606042414,46582,21250,46
Jabłonna 609062470,20574,11371,56
Jabłoń 613022417,38386,85448,88
Janowiec 614032486,49651,11323,10
Janów Lubelski (M)605054327,14352,05303,42
Janów Lubelski (OW)605055286,94332,86240,50
Janów Podlaski 601052233,98181,69285,31
Jarczów 618032246,31219,78272,63
Jastków 609072258,99247,95269,66
Jeziorzany 608042267,74135,14397,88
Józefów (OW)602075370,86353,20388,10
Józefów 612022371,22438,21307,18
Józefów (M)602074433,24329,49528,30
Kamień 603062415,14533,98294,84
Kamionka 608052387,36379,63394,78
Karczmiska 612032273,97448,28102,04
Kazimierz Dolny (OW)614045369,26684,9346,66
Kazimierz Dolny (M)614044406,80393,70418,41
Kąkolewnica Wschodnia 615042316,38371,66260,11
Kłoczew 616022346,02422,72268,17
Kock (OW)608065360,90363,20358,64
Kock (M)608064314,74417,16220,14
Kodeń 601062416,12484,13352,47
Komarów-Osada 620032388,67411,06366,70
Komarówka Podlaska 615052174,22260,9887,22
Konopnica 609082246,00233,96257,61
Konstantynów 601072289,44393,31189,39
Końskowola 614052496,20584,14411,43
Krasnobród (OW)620045263,54232,23296,88
Krasnobród (M)620044160,7265,75251,57
Krasnystaw (M)606011427,20405,20447,25
Krasnystaw 606052332,63337,31328,08
Kraśniczyn 606062534,89632,30437,53
Kraśnik (M)607011493,95467,07518,35
Kraśnik 607052258,36223,96290,85
Krynice 618042341,10399,09283,45
Krzczonów 609092526,21653,88407,00
Krzywda 611042215,17223,67206,61
Księżpol 602082276,48406,98145,69
Kurów 614062614,44593,85634,68
Leśna Podlaska 601082414,65459,98369,17
Leśniowice 603072333,42364,96302,88
Lubartów 608072296,41320,45273,17
Lubartów (M)608011402,70440,17368,48
Lublin (M)663011429,78423,44435,20
Lubycza Królewska 618052255,03360,90149,66
Ludwin 610022364,68456,79271,00
Łabunie 620052392,03540,71247,45
Łaszczów (OW)618065277,14330,50226,04
Łaszczów (M)618064315,74370,37263,85
Łaszczów 6180620,000,000,00
Łaziska 612042285,71391,70185,39
Łęczna (OW)610035155,97158,65153,37
Łęczna (M)610034231,27215,98246,00
Łomazy 601092379,36534,76226,07
Łopiennik Górny 606072357,82485,20234,63
Łukowa 602092343,41556,59135,62
Łuków (M)611011311,82360,19266,82
Łuków 611052213,49182,46245,27
Markuszów 614072262,21332,01194,17
Mełgiew 617022303,61344,91264,08
Miączyn 620062353,24424,28284,45
Michów 608082387,16389,48384,86
Międzyrzec Podlaski 601102331,63320,39342,99
Międzyrzec Podlaski (M)601011346,38331,83360,20
Milanów 613032342,97391,20294,55
Milejów 610042310,06283,53335,57
Mircze 604052437,52489,56385,60
Modliborzyce 605062205,76193,32218,04
Nałęczów (M)614084630,46735,68540,30
Nałęczów (OW)614085420,41480,38365,63
Niedrzwica Duża 609102306,40286,38325,57
Niedźwiada 608092221,48223,71219,30
Nielisz 620072291,05315,57267,65
Niemce 609112293,82241,10344,90
Nowodwór 616032326,72412,09237,98
Obsza 602102296,74318,47274,85
Opole Lubelskie (OW)612055309,60356,98263,04
Opole Lubelskie (M)612054475,87649,65317,39
Ostrów Lubelski (OW)608105273,97184,05362,54
Ostrów Lubelski (M)608104364,30267,38465,55
Ostrówek 608112246,37252,02240,96
Parczew (M)613044318,24359,37280,16
Parczew (OW)613045431,36550,83308,64
Piaski (M)617034330,28156,01485,10
Piaski (OW)617035210,45231,36191,02
Piszczac 601112370,86511,72234,56
Podedwórze 613052508,19115,21885,94
Poniatowa (M)612064432,51383,30476,55
Poniatowa (OW)612065267,64192,98340,91
Potok Górny 602112303,79357,91249,82
Potok Wielki 605072284,50247,12320,90
Puchaczów 610052229,45276,68185,19
Puławy (M)614011613,34692,35543,17
Puławy 614092430,18402,87456,54
Rachanie 618072361,73396,97326,32
Radecznica 620082228,98267,65192,00
Radzyń Podlaski 615062285,50420,17149,63
Radzyń Podlaski (M)615011277,03280,68273,61
Rejowiec 6060820,000,000,00
Rejowiec 603152448,50518,45381,23
Rejowiec Fabryczny 603082378,62604,37171,01
Rejowiec Fabryczny (M)603011283,04222,42341,15
Rokitno 601122589,15543,81636,94
Rossosz 601132292,28411,18169,64
Ruda-Huta 603092479,97500,83459,10
Rudnik 606092474,36475,91472,81
Rybczewice 617042538,21675,30412,58
Ryki (OW)616045422,68437,16407,94
Ryki miasto (M)616044368,34457,29286,59
Sawin 603102384,68385,83383,54
Serniki 608122143,2783,33201,13
Serokomla 611062327,18285,85366,97
Siedliszcze 603112253,59257,07250,21
Siemień 613062267,38248,14286,42
Siennica Różana 606102468,06290,98633,20
Sitno 620092465,59467,15464,04
Skierbieszów 620102325,09364,56286,33
Sławatycze 601142273,65401,61152,32
Sosnowica 613072217,55291,33144,40
Sosnówka 601152520,06818,45222,55
Spiczyn 610062327,51367,51288,29
Stanin 611072201,94180,43223,76
Stary Brus 619042457,04717,49186,39
Stary Zamość 620112494,69554,12436,21
Stężyca 616052477,94373,13579,71
Stoczek Łukowski 611082310,56307,62313,56
Stoczek Łukowski (M)611021253,99148,92353,86
Strzyżewice 609122351,33373,93329,87
Sułów 620122346,87295,23395,26
Susiec 618082421,29505,18335,57
Szastarka 607062381,49639,52130,80
Szczebrzeszyn (M)620134414,55516,49322,58
Szczebrzeszyn (OW)620135396,22371,75419,92
Świdnik (M)617011417,27443,97392,53
Tarnawatka 618092343,14388,92296,59
Tarnogród (M)602124171,43352,940,00
Tarnogród (OW)602125493,90341,88652,05
Telatyn 618102385,66358,26413,79
Terespol (M)601021287,16319,49257,82
Terespol 601162314,92378,79253,24
Tereszpol 602132374,44393,51354,79
Tomaszów Lubelski (M)618011326,45368,40288,32
Tomaszów Lubelski 618112215,98218,30213,71
Trawniki 617052388,14394,65381,84
Trzebieszów 611092287,77385,21186,62
Trzeszczany 604062512,38476,40547,37
Trzydnik Duży 607072364,80493,04234,95
Tuczna 601172384,05537,96233,64
Turobin 602142388,00342,57429,80
Tyszowce (M)618124490,63542,99439,75
Tyszowce (OW)618125465,36471,95458,95
Tyszowce 6181220,000,000,00
Uchanie 604072420,34480,77360,00
Ulan-Majorat 615072274,68217,93335,91
Ulhówek 618132234,28275,81193,50
Ułęż 616062441,83413,96469,48
Urszulin 619052242,13434,1548,61
Urzędów 607082460,31617,85308,57
Uścimów 608132236,48295,16177,62
Wąwolnica 614102596,46952,38245,20
Werbkowice 604082266,77280,00253,86
Wierzbica 603122274,98256,88293,04
Wilkołaz 607092398,41326,44470,16
Wilków 612072331,54456,05207,13
Wisznice 601182324,99270,37378,50
Włodawa 619062280,95229,36333,44
Włodawa (M)619011296,82270,55321,23
Wohyń 615082279,29277,47281,14
Wojciechów 609132369,93552,68196,59
Wojcieszków 611102336,75279,10395,03
Wojsławice 603132318,71399,20240,96
Wola Mysłowska 611112334,84230,15445,34
Wola Uhruska 619072289,93294,41285,58
Wólka 609142203,92197,78209,84
Wyryki 619082287,46217,08356,89
Wysokie 609152390,79338,12440,71
Zakrzew 609162453,66398,14506,65
Zakrzówek 607102452,75594,88315,64
Zalesie 601192380,65395,60365,13
Zamość (M)664011376,92393,89361,72
Zamość 620142281,66338,50226,82
Zwierzyniec (OW)620155537,35382,72686,74
Zwierzyniec (M)620154118,31185,8756,59
Żmudź 603142332,43490,20178,89
Żółkiewka 606112360,39358,29362,32
Żyrzyn 614112605,24822,17390,98
Razem0,000,000,00
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010