Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 1999

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Żyrzyn 614112313,25388,64238,17
Żółkiewka 606112264,67303,31228,31
Żmudź 603142221,55337,08109,23
Zwierzyniec (OW)620155551,52507,61594,35
Zwierzyniec (M)62015490,80189,270,00
Zamość (M)664011288,94320,56259,92
Zamość 620142288,43371,44208,54
Zalesie 60119264,66127,770,00
Zakrzówek 607102336,16387,17287,88
Zakrzew 609162364,04400,92328,77
Wysokie 609152391,25474,63312,07
Wyryki 619082195,63134,14253,81
Wólka 609142274,24357,73191,31
Wola Uhruska 619072223,71320,37131,29
Wola Mysłowska 61111234,8534,9734,73
Wojsławice 603132170,47215,05126,69
Wojcieszków 611102123,36134,01112,20
Wojciechów 609132336,53523,01162,60
Wohyń 615082178,21176,72179,72
Włodawa 619062335,29342,58328,30
Włodawa (M)619011278,07233,85320,20
Wisznice 60118289,9472,73106,80
Wilków 612072228,66306,04151,86
Wilkołaz 607092302,17390,76213,45
Wierzbica 603122299,51385,42212,62
Werbkowice 604082268,22277,88258,59
Wąwolnica 614102300,36287,12312,99
Uścimów 608132308,90225,48391,72
Urzędów 607082378,87381,94375,86
Urszulin 619052207,6191,79324,68
Ułęż 616062765,78643,09884,96
Ulhówek 618132136,92206,3368,14
Ulan-Majorat 615072159,49157,83161,19
Uchanie 604072451,75505,05398,26
Tyszowce (OW)6181250,000,000,00
Tyszowce 618122318,23433,84207,59
Tyszowce (M)6181240,000,000,00
Turobin 602142402,13377,87424,58
Tuczna 601172126,45204,2950,10
Trzydnik Duży 607072388,40358,72418,41
Trzeszczany 604062276,63323,62231,75
Trzebieszów 61109264,2825,25104,74
Trawniki 617052348,62430,29269,82
Tomaszów Lubelski 618112289,70381,96198,27
Tomaszów Lubelski (M)618011284,09317,23253,66
Tereszpol 602132264,93328,95197,63
Terespol 601162162,71138,27186,22
Terespol (M)601021178,17201,34156,54
Telatyn 618102428,31697,01162,34
Tarnogród (M)602124345,03301,02385,25
Tarnogród (OW)602125161,59158,73164,56
Tarnawatka 618092260,91239,46281,95
Świdnik (M)617011201,19261,14144,72
Szczebrzeszyn (M)620134308,70271,00342,00
Szczebrzeszyn (OW)620135300,26289,86310,38
Szastarka 607062354,23437,23273,47
Susiec 618082145,21144,68145,74
Sułów 620122268,62260,13276,53
Strzyżewice 609122371,85418,06326,71
Stoczek Łukowski (M)611021256,22302,34212,92
Stoczek Łukowski 611082109,82150,6067,29
Stężyca 616052344,65246,31439,04
Stary Zamość 620112353,17354,99351,37
Stary Brus 619042123,86167,3681,50
Stanin 611072157,81196,27118,95
Spiczyn 610062287,03417,77154,26
Sosnówka 601152224,50328,73125,23
Sosnowica 613072135,32135,23135,41
Sławatycze 601142318,70289,02347,22
Skierbieszów 620102485,11600,80368,88
Sitno 620092323,67445,50204,08
Siennica Różana 606102517,91671,14375,16
Siemień 613062227,70189,90265,45
Siedliszcze 603112364,62458,34270,56
Serokomla 611062248,03321,69177,07
Serniki 608122304,26406,01202,68
Sawin 603102331,13298,61363,52
Ryki miasto (M)616044334,31293,75372,18
Ryki (OW)616045240,71194,17288,18
Rybczewice 617042321,32192,49438,79
Rudnik 606092521,65642,05407,12
Ruda-Huta 603092200,40240,00160,64
Rossosz 601132157,3677,10240,96
Rokitno 60112285,1156,59113,77
Rejowiec Fabryczny 603082225,36129,20312,62
Rejowiec Fabryczny (M)603011190,19130,15247,22
Rejowiec 6031520,000,000,00
Rejowiec 606082384,88451,85321,37
Radzyń Podlaski 615062160,49123,58197,34
Radzyń Podlaski (M)615011175,98213,78140,73
Radecznica 620082387,15377,36396,71
Rachanie 618072239,50224,86253,97
Puławy (M)614011294,20322,42268,72
Puławy 614092271,89312,61232,31
Puchaczów 610052436,95636,94244,80
Potok Wielki 605072450,89471,33430,53
Potok Górny 602112278,78262,04295,57
Poniatowa (M)612064183,89221,60149,03
Poniatowa (OW)612065356,27417,30296,63
Podedwórze 613052142,930,00278,29
Piszczac 601112155,2251,89257,93
Piaski (OW)617035422,65465,57380,95
Piaski (M)61703437,0282,240,00
Parczew (OW)613045127,6984,42171,67
Parczew (M)613044249,95180,00314,70
Ostrówek 608112203,99186,92220,07
Ostrów Lubelski (OW)608105203,49117,99286,53
Ostrów Lubelski (M)608104220,85263,85177,46
Opole Lubelskie (M)612054221,70186,61253,49
Opole Lubelskie (OW)612055298,86324,68273,74
Obsza 602102256,52341,88171,09
Nowodwór 616032402,68527,24273,47
Niemce 609112184,98279,2991,89
Nielisz 620072324,07407,52243,16
Niedźwiada 608092337,89369,91306,09
Niedrzwica Duża 609102233,95288,07182,52
Nałęczów (M)614084331,19567,38147,28
Nałęczów (OW)614085228,14392,1673,80
Modliborzyce 605062249,15422,2878,19
Mircze 604052340,78422,54258,82
Milejów 610042434,74495,16376,10
Milanów 613032161,48184,50138,44
Międzyrzec Podlaski (M)601011198,17187,62208,01
Międzyrzec Podlaski 601102105,6657,94152,88
Michów 608082291,93355,34230,28
Miączyn 620062386,44398,77374,86
Mełgiew 617022403,75427,01381,58
Markuszów 614072128,62129,70127,55
Łuków (M)611011128,73126,23131,08
Łuków 611052124,29134,99113,32
Łukowa 602092358,88599,06125,00
Łopiennik Górny 606072276,07387,43167,64
Łomazy 601092101,8368,89133,82
Łęczna (OW)610035503,41608,64403,69
Łęczna (M)610034208,29201,28215,15
Łaziska 612042371,75400,96343,91
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaszczów 618062282,61377,80192,52
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łabunie 620052222,26259,99186,22
Ludwin 610022325,60440,35206,95
Lubycza Królewska 618052271,37350,69191,10
Lublin (M)663011312,68321,32305,12
Lubartów (M)608011223,74189,27255,23
Lubartów 608072257,31359,86160,26
Leśniowice 603072347,46524,56180,18
Leśna Podlaska 60108285,6085,4085,80
Kurów 614062315,30420,48214,13
Księżpol 602082234,16318,19148,10
Krzywda 611042178,0993,21263,90
Krzczonów 609092337,84346,29329,79
Krynice 618042379,84411,95348,78
Kraśnik (M)607011288,22258,79315,25
Kraśnik 607052184,61203,78166,34
Kraśniczyn 606062236,92221,43251,57
Krasnystaw (M)606011262,30255,78268,15
Krasnystaw 606052369,04530,34209,64
Krasnobród (M)62004467,87141,040,00
Krasnobród (OW)620045341,69441,70235,18
Końskowola 614052271,89440,04107,53
Konstantynów 601072120,25243,070,00
Konopnica 609082355,87479,97237,95
Komarówka Podlaska 615052272,21231,84313,11
Komarów-Osada 620032358,55442,03274,35
Kodeń 60106266,5090,7943,33
Kock (OW)608065204,32172,91236,55
Kock (M)608064111,98170,7555,10
Kłoczew 616022222,02311,77131,30
Kąkolewnica Wschodnia 615042182,44224,01139,34
Kazimierz Dolny (OW)614045290,28348,63232,02
Kazimierz Dolny (M)614044303,45291,89313,81
Karczmiska 612032305,30460,97151,65
Kamionka 608052288,97276,50301,20
Kamień 603062267,97290,84244,86
Józefów 612022364,77467,42265,60
Józefów (M)602074191,280,00370,37
Józefów (OW)602075241,30363,93120,00
Jeziorzany 608042250,47195,06301,93
Jastków 609072259,37346,08175,72
Jarczów 618032324,59301,20347,74
Janów Podlaski 60105286,19172,650,00
Janów Lubelski (M)605054243,13257,29229,58
Janów Lubelski (OW)605055166,43140,38193,33
Janowiec 614032138,27165,84110,68
Jabłoń 613022205,48321,2590,87
Jabłonna 609062239,23352,88130,21
Izbica 606042260,42298,00224,40
Hrubieszów (M)604011410,30461,87363,17
Hrubieszów 604042276,41291,00261,55
Horodło 604032649,35662,25636,94
Hańsk 619032168,43287,0848,40
Hanna 619022278,71388,24168,07
Grabowiec 620022196,12236,22156,31
Gościeradów 607042146,20269,1126,26
Gorzków 606032447,03469,26426,80
Goraj 602062295,92341,01251,57
Godziszów 605042312,41475,20149,03
Głusk 609052254,41293,83216,99
Garbów 609042221,46247,52196,21
Frampol (OW)602055519,00721,50304,99
Frampol (M)602054243,16227,27261,44
Firlej 608032249,14283,11215,85
Fajsławice 606022207,55115,65295,64
Dzwola 605032343,45230,55454,80
Dzierzkowice 607032398,05396,68399,42
Dubienka 603052236,81206,47266,13
Drelów 601042223,25239,23207,11
Dorohusk 603042266,84375,23159,40
Dołhobyczów 604022366,09384,62347,93
Dębowa Kłoda 613012138,60187,9790,87
Dęblin (M)616011279,06346,94209,40
Czemierniki 615032222,49202,84242,03
Cyców 610012212,03238,85185,28
Chrzanów 605022315,64529,41112,04
Chodel 612012361,90375,72348,03
Chełm 603032308,79281,46335,14
Chełm (M)662011300,85297,01304,36
Bychawa (OW)609035250,56391,28110,93
Bychawa (M)609034261,15273,44249,91
Borzechów 609022363,81390,05337,84
Borki 615022174,71189,10160,10
Biszcza 602042167,83246,9193,20
Biłgoraj (M)602011238,94242,37235,81
Biłgoraj 602032308,17326,64289,95
Białopole 603022376,81284,41472,81
Biała Podlaska 60103293,4868,70117,75
Biała Podlaska (M)661011136,58141,35132,12
Bełżyce (OW)609015367,59331,62401,84
Bełżyce (M)609014197,18174,57218,40
Bełżec 618022130,17193,9265,53
Batorz 605012295,54377,36214,25
Baranów 614022292,60369,86219,30
Annopol (OW)607025189,45205,64173,51
Annopol (M)607024220,43148,92290,07
Aleksandrów 60202231,610,0063,45
Adamów 611032118,00170,3666,73
Adamów 620012352,18412,14293,47
Abramów 608022257,57212,95302,90
Razem269,21295,84243,96
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010