Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2001

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Żyrzyn 614112194,49149,75239,16
Żółkiewka 606112360,20464,54262,09
Żmudź 603142333,06336,89329,31
Zwierzyniec (OW)620155227,68152,75301,66
Zwierzyniec (M)620154269,38249,84287,36
Zamość (M)664011298,17328,76270,12
Zamość 620142266,73287,44246,82
Zalesie 601192367,81427,72306,48
Zakrzówek 607102463,40591,22343,46
Zakrzew 609162485,02639,91335,95
Wysokie 609152289,12446,93140,40
Wyryki 619082265,25272,48258,40
Wólka 609142144,74158,35131,20
Wola Uhruska 619072247,08415,5187,49
Wola Mysłowska 611112300,09388,14211,94
Wojsławice 603132195,35305,0186,51
Wojcieszków 611102303,62378,28225,67
Wojciechów 609132304,21348,92262,21
Wohyń 615082516,86615,54416,67
Włodawa 619062334,50375,55295,08
Włodawa (M)619011307,38264,63347,85
Wisznice 601182564,46775,77359,07
Wilków 612072422,83500,19345,62
Wilkołaz 607092303,08320,97285,20
Wierzbica 603122301,69388,56213,98
Werbkowice 604082399,89447,76352,31
Wąwolnica 614102221,51246,31197,63
Uścimów 608132397,16455,58339,17
Urzędów 607082402,37406,96397,88
Urszulin 619052394,16551,47233,97
Ułęż 616062213,85271,89157,73
Ulhówek 618132347,04383,94310,56
Ulan-Majorat 615072288,23219,99359,13
Uchanie 604072512,35545,65478,65
Tyszowce (OW)618125428,98530,38329,88
Tyszowce 6181220,000,000,00
Tyszowce (M)618124428,08615,11250,42
Turobin 602142462,53520,41408,58
Tuczna 601172385,41520,83253,55
Trzydnik Duży 607072363,13498,61225,35
Trzeszczany 604062535,71528,46542,64
Trzebieszów 611092269,99353,89183,15
Trawniki 617052297,43323,55272,08
Tomaszów Lubelski 618112354,06491,89217,16
Tomaszów Lubelski (M)618011323,17317,53328,33
Tereszpol 602132434,47614,08246,79
Terespol 601162395,58556,79240,71
Terespol (M)601021260,37336,93188,86
Telatyn 618102373,75376,57370,98
Tarnogród (M)602124404,39478,76335,01
Tarnogród (OW)602125196,63329,6757,47
Tarnawatka 618092236,29285,17187,97
Świdnik (M)617011336,96332,31341,33
Szczebrzeszyn (M)620134388,10467,29316,57
Szczebrzeszyn (OW)620135373,99497,80254,45
Szastarka 607062308,93470,22152,25
Susiec 618082353,31364,17342,38
Sułów 620122274,42304,18246,83
Strzyżewice 609122549,75694,83407,83
Stoczek Łukowski (M)611021400,00299,40495,05
Stoczek Łukowski 611082277,53327,08226,14
Stężyca 616052296,06424,93171,35
Stary Zamość 620112317,85392,02245,01
Stary Brus 619042543,02674,54413,91
Stanin 611072327,54455,09199,16
Spiczyn 610062401,15533,94267,89
Sosnówka 601152714,52794,70637,35
Sosnowica 613072447,35481,76412,94
Sławatycze 601142540,74736,92352,86
Skierbieszów 620102439,04472,18405,82
Sitno 620092233,58295,25173,26
Siennica Różana 606102438,21588,24297,37
Siemień 613062365,31462,78268,40
Siedliszcze 603112272,29271,81272,78
Serokomla 611062296,26512,8289,17
Serniki 608122364,00446,97281,80
Sawin 603102200,37133,69266,93
Ryki miasto (M)616044367,68422,48316,39
Ryki (OW)616045257,90327,75186,39
Rybczewice 617042421,25345,34489,76
Rudnik 606092320,00543,77104,66
Ruda-Huta 603092404,12443,01364,96
Rossosz 601132394,94464,76322,32
Rokitno 601122369,42509,92228,05
Rejowiec Fabryczny 603082393,46567,69236,31
Rejowiec Fabryczny (M)603011527,76605,80453,42
Rejowiec 6031520,000,000,00
Rejowiec 606082320,92400,00245,43
Radzyń Podlaski 615062357,32392,54321,78
Radzyń Podlaski (M)615011236,77239,11234,58
Radecznica 620082304,35409,48201,09
Rachanie 618072325,36360,18290,98
Puławy (M)614011361,36375,31348,81
Puławy 614092242,04218,46264,92
Puchaczów 610052358,05387,60329,76
Potok Wielki 605072409,92544,54274,29
Potok Górny 602112330,96463,27198,61
Poniatowa (M)612064174,83345,8118,59
Poniatowa (OW)612065510,49537,63484,17
Podedwórze 613052481,93694,44281,16
Piszczac 601112454,84522,06388,20
Piaski (OW)617035414,43521,74311,08
Piaski (M)617034369,55405,19339,67
Parczew (OW)613045170,36211,24128,81
Parczew (M)613044394,31379,47408,09
Ostrówek 608112590,37657,59527,47
Ostrów Lubelski (OW)608105313,84228,05399,77
Ostrów Lubelski (M)608104541,22612,09456,62
Opole Lubelskie (M)612054289,69329,57253,86
Opole Lubelskie (OW)612055271,71397,35149,86
Obsza 602102259,29345,72172,86
Nowodwór 616032224,82350,4292,38
Niemce 609112286,68341,21232,92
Nielisz 620072452,63443,74461,25
Niedźwiada 608092246,99372,67122,77
Niedrzwica Duża 609102324,40436,85217,23
Nałęczów (M)614084444,84594,65322,84
Nałęczów (OW)614085362,73394,79332,72
Modliborzyce 605062252,46346,48158,98
Mircze 604052513,19645,16381,50
Milejów 610042382,65366,77398,07
Milanów 613032325,05370,71279,20
Międzyrzec Podlaski (M)601011266,73270,21263,48
Międzyrzec Podlaski 601102239,72289,18190,77
Michów 608082385,13450,05321,83
Miączyn 620062225,53310,95145,56
Mełgiew 617022412,96504,11326,63
Markuszów 614072290,42260,93319,28
Łuków (M)611011273,54305,65243,38
Łuków 611052215,34230,72199,55
Łukowa 602092276,07345,13209,12
Łopiennik Górny 606072279,57392,50169,71
Łomazy 601092445,36659,49236,73
Łęczna (OW)610035173,41243,75109,95
Łęczna (M)610034261,36274,40248,76
Łaziska 612042492,03603,86385,06
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaszczów 618062301,33354,40251,19
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łabunie 620052222,26358,0792,97
Ludwin 610022122,85120,39125,42
Lubycza Królewska 618052381,42352,69410,40
Lublin (M)663011376,28384,78368,86
Lubartów (M)608011258,05280,11238,02
Lubartów 608072204,58188,80219,60
Leśniowice 603072212,36290,84137,93
Leśna Podlaska 601082388,27432,15344,53
Kurów 614062293,69274,66311,98
Księżpol 602082320,65431,90206,61
Krzywda 611042318,53354,02282,65
Krzczonów 609092247,05348,84149,14
Krynice 618042230,65365,34100,70
Kraśnik (M)607011307,48360,79258,59
Kraśnik 607052213,19261,02167,22
Kraśniczyn 606062438,89450,25428,08
Krasnystaw (M)606011261,73340,75190,89
Krasnystaw 606052286,99321,82252,79
Krasnobród (M)620044468,85616,86327,44
Krasnobród (OW)620045320,44266,08378,43
Końskowola 614052360,77420,17302,70
Konstantynów 601072529,23490,92566,04
Konopnica 609082379,17492,00272,16
Komarówka Podlaska 615052316,02432,05198,65
Komarów-Osada 620032344,89482,59207,04
Kodeń 601062292,79185,53394,05
Kock (OW)608065857,231,045,90661,85
Kock (M)60806428,0657,370,00
Kłoczew 616022313,07386,90237,53
Kąkolewnica Wschodnia 615042240,27248,36231,96
Kazimierz Dolny (OW)614045296,38237,25355,45
Kazimierz Dolny (M)614044406,06453,77362,51
Karczmiska 612032323,08400,99245,55
Kamionka 608052243,31277,01210,40
Kamień 603062340,88486,85194,84
Józefów 612022340,97473,93213,62
Józefów (M)602074550,75651,47456,62
Józefów (OW)602075342,67283,29401,61
Jeziorzany 608042284,81524,9361,12
Jastków 609072272,67394,05155,55
Jarczów 618032178,80256,54101,73
Janów Podlaski 601052347,83417,83277,97
Janów Lubelski (M)605054303,36293,41312,86
Janów Lubelski (OW)605055285,37517,1648,12
Janowiec 614032550,66602,08498,61
Jabłoń 613022414,36600,46229,46
Jabłonna 609062411,14707,48129,37
Izbica 606042464,43624,33310,62
Hrubieszów (M)604011298,97355,76246,94
Hrubieszów 604042419,95435,24404,50
Horodło 604032345,85370,25322,48
Hańsk 619032557,31675,68437,96
Hanna 619022396,49564,02227,53
Grabowiec 620022379,01559,55199,12
Gościeradów 607042346,57324,06368,52
Gorzków 606032384,62334,13430,11
Goraj 602062278,02215,80339,13
Godziszów 605042482,58690,07272,89
Głusk 609052250,00320,92182,70
Garbów 609042275,66270,33280,78
Frampol (OW)602055304,30303,26305,34
Frampol (M)602054746,78276,241,201,60
Firlej 608032436,55566,04309,21
Fajsławice 606022284,58464,22111,69
Dzwola 605032303,69409,00200,46
Dzierzkowice 607032453,80579,71327,39
Dubienka 603052273,50278,36268,82
Drelów 601042430,66618,98241,63
Dorohusk 603042312,08327,60296,74
Dołhobyczów 604022280,07236,97322,77
Dębowa Kłoda 613012631,43664,45599,35
Dęblin (M)616011280,21270,89289,83
Czemierniki 615032306,25448,61163,53
Cyców 610012198,78212,71184,94
Chrzanów 605022349,45595,59113,96
Chodel 612012318,10405,68230,88
Chełm (M)662011291,76300,02284,24
Chełm 603032361,45394,74329,67
Bychawa (OW)609035308,69397,50221,91
Bychawa (M)609034519,58505,05532,86
Borzechów 609022296,44347,57245,82
Borki 615022269,20472,4463,69
Biszcza 602042168,88149,18187,44
Biłgoraj (M)602011244,65255,90234,35
Biłgoraj 602032314,01438,88191,45
Białopole 603022323,43404,86239,23
Biała Podlaska 601032329,42389,76269,45
Biała Podlaska (M)661011332,10306,49355,96
Bełżyce (OW)609015371,14488,55260,04
Bełżyce (M)609014320,38286,29352,69
Bełżec 618022293,26257,57329,82
Batorz 605012403,12268,38538,21
Baranów 614022227,53279,85177,70
Annopol (OW)607025291,89266,90316,09
Annopol (M)607024365,10367,11363,11
Aleksandrów 602022312,30312,11312,50
Adamów 611032253,12273,32233,41
Adamów 620012334,70451,81220,43
Abramów 608022367,97255,75483,73
Razem334,95379,83292,43
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010