Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2006

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Tyszowce (M)618124548,95372,09720,07
Rejowiec Fabryczny (M)603011467,19229,36691,14
Sułów 620122564,86445,89674,92
Chrzanów 605022483,56331,13628,14
Dubienka 603052405,01222,06586,08
Frampol (M)602054633,36695,41569,80
Nałęczów (M)614084497,98415,58567,19
Biszcza 602042484,94410,68558,38
Krzczonów 609092549,79544,62554,68
Adamów 620012496,52441,24550,75
Dzwola 605032464,63391,10537,63
Rachanie 618072475,77420,46531,73
Sitno 620092501,70475,62527,40
Michów 608082500,39473,78526,48
Krasnobród (M)620044532,62546,82519,14
Batorz 605012458,32406,50508,76
Krasnystaw (M)606011511,34522,59501,18
Kamień 603062373,69248,63499,25
Stoczek Łukowski (M)611021510,20522,39498,58
Wysokie 609152428,43359,42494,11
Leśniowice 603072502,01511,77492,61
Jabłoń 613022409,74334,29486,62
Horodło 604032495,84506,33485,77
Józefów (M)602074821,021,172,53483,09
Milanów 613032505,90530,38481,46
Ryki miasto (M)616044524,04576,92475,06
Komarówka Podlaska 615052490,82513,48468,28
Ostrów Lubelski (M)608104447,23431,41464,25
Tarnogród (M)602124500,15540,54461,36
Tereszpol 602132425,75392,73460,12
Gościeradów 607042408,66359,71456,13
Międzyrzec Podlaski (M)601011373,85290,52451,57
Poniatowa (OW)612065325,30195,39449,94
Kurów 614062405,73362,13447,65
Annopol (M)607024523,36601,05446,43
Tyszowce (OW)618125450,79457,08444,66
Janów Podlaski 601052324,62215,83434,00
Kock (OW)608065609,38792,68426,31
Chełm 603032465,67510,53421,74
Ruda-Huta 603092396,33372,52420,52
Końskowola 614052365,13311,32418,41
Borzechów 609022342,38265,96417,32
Siemień 613062349,51287,12412,20
Żmudź 603142590,49771,97411,04
Szczebrzeszyn (OW)620135402,20393,70410,44
Krasnystaw 606052381,60352,58410,01
Hrubieszów (M)604011371,99330,18409,58
Żółkiewka 606112425,67443,08409,58
Jastków 609072365,56329,82400,26
Leśna Podlaska 601082354,85310,56399,11
Rudnik 606092521,29649,73397,73
Lublin (M)663011403,13410,82396,55
Janów Lubelski (M)605054384,26373,58394,61
Puchaczów 610052384,30373,60394,48
Dębowa Kłoda 613012402,01410,68393,70
Rybczewice 617042410,15428,27393,51
Wola Mysłowska 611112363,64337,58390,78
Grabowiec 620022389,61392,33386,93
Terespol (M)601021349,88311,53385,48
Włodawa (M)619011338,51290,03383,63
Kazimierz Dolny (M)614044626,07892,86381,68
Wojcieszków 611102373,08366,71379,67
Kraśnik (M)607011414,89456,33377,26
Werbkowice 604082367,72359,71375,64
Adamów 611032414,51457,10373,39
Aleksandrów 602022344,40315,86372,44
Telatyn 618102431,62491,29369,86
Serniki 608122289,20209,21367,20
Zakrzówek 607102477,22592,94367,02
Tomaszów Lubelski (M)618011425,28490,91366,27
Chełm (M)662011385,94408,16366,00
Łomazy 601092277,01186,43365,90
Trawniki 617052390,84419,33363,25
Dołhobyczów 604022430,11499,17361,84
Mircze 604052322,71283,87361,57
Hanna 619022358,42355,45361,45
Tarnogród (OW)602125465,12570,13355,87
Siennica Różana 606102458,19567,64355,40
Piaski (M)617034267,07164,88355,11
Zamość (M)664011341,32326,60354,59
Stanin 611072339,19324,35354,46
Zwierzyniec (OW)620155358,33362,88353,89
Szastarka 607062453,29554,29353,70
Godziszów 605042383,45414,14352,56
Trzydnik Duży 607072402,07449,94352,11
Rejowiec 603152358,69367,08350,67
Trzebieszów 611092342,65336,26349,27
Czemierniki 615032345,57342,47348,74
Miączyn 620062370,55393,83348,10
Krzywda 611042316,40285,39347,89
Wyryki 619082354,74362,58347,22
Biała Podlaska (M)661011294,45239,59345,40
Mełgiew 617022343,52343,14343,88
Świdnik (M)617011409,16482,17341,44
Bełżyce (OW)609015351,96363,31341,30
Łuków (M)611011339,95339,26340,59
Zwierzyniec (M)620154503,26683,23339,37
Turobin 602142552,00782,43336,98
Tuczna 601172312,77288,85335,95
Wohyń 615082319,80304,29335,48
Stoczek Łukowski 611082340,62346,58334,45
Puławy (M)614011349,71367,13334,22
Nowodwór 616032349,16363,47334,13
Bełżyce (M)609014356,02382,24331,40
Nielisz 620072350,12371,50329,27
Łęczna (OW)610035282,17232,42329,13
Dęblin (M)616011350,47371,26328,87
Wojciechów 609132453,32583,79328,52
Serokomla 611062288,46247,04327,72
Nałęczów (OW)614085379,00435,47327,15
Gorzków 606032370,83422,39325,43
Radzyń Podlaski (M)615011310,15294,27325,11
Spiczyn 610062347,22370,23324,79
Baranów 614022356,38391,01323,62
Komarów-Osada 620032327,27331,37323,28
Skierbieszów 620102395,04467,63322,70
Potok Wielki 605072385,32450,08321,67
Opole Lubelskie (M)612054373,13430,62321,61
Kraśniczyn 606062559,05803,40321,54
Ryki (OW)616045259,74202,62317,70
Goraj 602062427,74539,57315,60
Piszczac 601112357,38401,61314,14
Piaski (OW)617035370,51430,05313,71
Podedwórze 613052379,20449,94313,48
Białopole 603022436,14557,28313,48
Zalesie 601192283,29257,18310,28
Jabłonna 609062344,46381,26309,60
Izbica 606042393,79482,98308,37
Radecznica 620082417,57527,62308,26
Terespol 601162356,33408,64306,41
Sławatycze 601142348,30393,08304,88
Rokitno 601122272,40240,67304,51
Sosnowica 613072381,83460,12304,18
Parczew (M)613044330,71365,19298,95
Milejów 610042323,49350,11297,62
Konopnica 609082295,38293,26297,41
Chodel 612012355,19413,59296,56
Janów Lubelski (OW)605055338,16380,59294,41
Krasnobród (OW)620045307,47321,54292,54
Potok Górny 602112198,13106,95291,23
Kodeń 601062327,54367,26290,84
Sosnówka 601152366,43446,76288,60
Wilkołaz 607092288,81289,54288,08
Konstantynów 601072170,6949,80286,67
Cyców 610012373,78465,50286,53
Wojsławice 603132422,93562,59282,62
Niedrzwica Duża 609102261,95240,52282,39
Bychawa (OW)609035342,51404,27282,17
Ostrówek 608112337,92398,60280,90
Józefów 612022343,20409,96279,49
Hrubieszów 604042278,14277,06279,23
Siedliszcze 603112425,23576,70278,78
Łabunie 620052317,56358,89278,38
Radzyń Podlaski 615062262,80247,83278,06
Ułęż 616062449,44629,29275,94
Biłgoraj (M)602011293,64312,98275,74
Fajsławice 606022298,27321,41275,59
Lubartów (M)608011305,30339,29274,47
Modliborzyce 605062441,56610,94274,27
Jeziorzany 608042482,76704,72270,09
Ulan-Majorat 615072297,96325,20269,72
Biłgoraj 602032270,57271,74269,41
Bełżec 618022264,46263,50265,43
Kąkolewnica Wschodnia 615042295,86327,72263,28
Wisznice 601182251,79240,58262,27
Łaziska 612042249,81237,53261,39
Firlej 608032502,27748,94257,98
Rossosz 601132208,42163,00255,97
Szczebrzeszyn (M)620134283,93317,33253,44
Lubycza Królewska 618052195,97139,55252,74
Drelów 601042361,60476,02250,00
Kraśnik 607052270,77293,26249,51
Tarnawatka 618092321,70393,89248,76
Rejowiec Fabryczny 603082344,23455,58244,60
Urzędów 607082404,54568,05244,55
Uchanie 604072322,78402,58242,62
Zamość 620142341,58449,01238,75
Uścimów 608132355,03471,14237,81
Abramów 608022280,18322,58236,63
Wola Uhruska 619072363,02497,51235,63
Susiec 618082335,01433,78234,25
Ostrów Lubelski (OW)608105208,27181,49234,19
Dorohusk 603042288,93349,14229,56
Biała Podlaska 601032257,48289,11225,73
Parczew (OW)613045218,53217,39219,68
Krynice 618042440,89666,30218,82
Kamionka 608052313,48415,20215,45
Sawin 603102355,05500,54211,57
Annopol (OW)607025300,35393,46208,64
Strzyżewice 609122354,05504,65207,20
Łuków 611052247,02286,46206,81
Wilków 612072267,99331,26205,25
Wąwolnica 614102304,82410,17201,37
Łęczna (M)610034218,00236,38200,29
Włodawa 619062266,53332,56200,27
Urszulin 619052346,96493,83199,00
Frampol (OW)602055197,01196,39197,63
Opole Lubelskie (OW)612055189,33181,90196,46
Garbów 609042277,78362,65196,16
Puławy 614092233,54276,34192,81
Karczmiska 612032240,96291,26191,39
Niedźwiada 608092283,42379,63188,09
Tomaszów Lubelski 618112303,73423,65183,96
Łopiennik Górny 606072443,82712,93183,74
Stary Brus 619042136,3690,17183,32
Dzierzkowice 607032128,8973,99183,28
Głusk 609052291,66404,75182,43
Stężyca 616052220,43260,03181,69
Obsza 602102205,71230,10181,65
Bychawa (M)609034283,02394,48180,83
Zakrzew 609162495,97830,14180,72
Niemce 609112230,04283,57178,40
Łukowa 602092310,70447,63176,06
Międzyrzec Podlaski 601102164,52154,86174,18
Lubartów 608072204,70238,14172,41
Kazimierz Dolny (OW)614045114,6557,27172,12
Trzeszczany 604062282,30402,50168,85
Jarczów 618032419,11675,30166,48
Hańsk 619032278,83402,21153,37
Łaszczów 618062199,94252,37150,06
Żyrzyn 614112257,81368,78149,70
Stary Zamość 620112146,71148,15145,30
Kłoczew 616022258,05377,26136,91
Poniatowa (M)612064303,74491,24134,74
Wólka 609142192,53259,12127,17
Józefów (OW)602075251,52380,23124,79
Ludwin 610022222,00316,83123,46
Ulhówek 618132231,88351,97114,59
Wierzbica 603122242,81373,97111,94
Księżpol 602082250,59414,0888,16
Markuszów 614072230,41392,4166,27
Borki 615022259,91453,5165,17
Kock (M)608064230,28410,0856,59
Janowiec 614032167,08275,9456,21
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Rejowiec 6060820,000,000,00
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Razem357,05382,15333,42
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010