Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2007

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Rudnik 606092878,73598,091,148,11
Dubienka 603052528,30451,47605,60
Janów Podlaski 601052432,04291,76568,79
Kock (OW)608065559,53562,50556,59
Hanna 619022363,20179,10552,49
Tarnogród (OW)602125377,80228,18533,18
Rossosz 601132336,56165,43513,70
Krasnystaw (M)606011560,02612,49512,72
Tuczna 601172490,05470,59508,76
Lubartów (M)608011469,24432,42502,77
Włodawa 619062479,66459,92499,67
Horodło 604032624,00764,19489,34
Krasnystaw 606052462,71447,83477,12
Abramów 608022447,16418,60476,42
Michów 608082430,21384,99474,83
Komarówka Podlaska 615052578,53689,95468,48
Kraśniczyn 606062567,11667,94468,16
Tyszowce (M)618124231,370,00456,62
Szastarka 607062441,47428,34454,40
Terespol 601162419,01385,07451,34
Parczew (M)613044441,83431,83450,96
Annopol (M)607024339,11228,31447,76
Radzyń Podlaski (M)615011435,92424,44446,70
Adamów 611032490,11535,52446,43
Chrzanów 605022487,80533,69444,16
Ulan-Majorat 615072333,78228,53443,84
Trzydnik Duży 607072508,57572,25442,87
Hrubieszów (M)604011470,80503,03441,84
Czemierniki 615032411,70384,45439,75
Nałęczów (M)614084478,01527,15437,25
Rejowiec Fabryczny (M)603011557,79689,02433,84
Adamów 620012337,03239,23433,75
Wojsławice 603132498,34569,53427,15
Zamość (M)664011398,55376,86417,89
Puławy (M)614011459,64508,99415,98
Siemień 613062351,02288,07414,42
Uchanie 604072535,86657,08413,74
Kraśnik (M)607011433,80458,55411,30
Józefów (M)602074454,36515,02398,09
Piszczac 601112386,77376,65396,72
Międzyrzec Podlaski (M)601011339,10278,08396,24
Jabłoń 613022438,60481,70394,48
Krynice 618042335,76282,97387,38
Wólka 609142296,74205,93386,41
Jabłonna 609062342,74297,86385,31
Lublin (M)663011384,87386,74383,27
Trzeszczany 604062438,79498,41382,82
Kąkolewnica Wschodnia 615042318,77256,77382,23
Sławatycze 601142427,68476,57380,81
Radzyń Podlaski 615062299,10222,00377,83
Krasnobród (M)620044325,95271,19376,65
Stanin 611072309,09244,65374,92
Rokitno 601122426,57481,93369,91
Chełm 603032366,21362,66369,69
Dzierzkowice 607032462,71561,17366,30
Obsza 602102342,47319,34365,63
Nałęczów (OW)614085265,96158,42365,10
Ostrów Lubelski (M)608104575,48775,86363,97
Puławy 614092379,69396,47363,57
Janów Lubelski (M)605054317,78271,05363,34
Wohyń 615082432,36501,67362,93
Siennica Różana 606102373,05386,10360,85
Bychawa (M)609034283,88199,84359,45
Krzczonów 609092551,70756,62357,85
Tyszowce (OW)618125256,74155,76355,51
Fajsławice 606022459,17565,66355,17
Żółkiewka 606112431,18517,24351,44
Biała Podlaska (M)661011289,01222,93350,34
Ulhówek 618132254,40157,42350,33
Grabowiec 620022369,40394,22344,98
Kodeń 601062432,46527,70343,81
Janów Lubelski (OW)605055289,02237,53341,96
Włodawa (M)619011346,97352,60341,73
Mircze 604052404,86470,34339,43
Nowodwór 616032282,82230,73337,19
Konstantynów 601072244,80150,38334,93
Wola Uhruska 619072194,8449,78333,81
Dołhobyczów 604022435,66539,81332,89
Izbica 606042406,60484,09332,15
Markuszów 614072264,20198,41329,82
Łuków (M)611011314,79298,97329,53
Gorzków 606032350,18373,73329,41
Wilków 612072392,97457,19329,35
Chełm (M)662011383,58447,13326,82
Łęczna (OW)610035360,41398,18324,50
Kurów 614062356,46390,12324,19
Łopiennik Górny 606072374,53429,59321,54
Sawin 603102340,26361,79319,15
Dorohusk 603042365,07413,83317,46
Biłgoraj 602032292,54270,83313,92
Hańsk 619032308,01305,50310,56
Wysokie 609152433,67564,97308,29
Opole Lubelskie (M)612054307,55312,73302,90
Modliborzyce 605062317,07333,61300,79
Rybczewice 617042285,71271,30298,95
Żmudź 603142419,41542,50297,80
Tarnawatka 618092247,28197,14297,77
Nielisz 620072437,93585,00296,93
Sitno 620092370,59447,63294,55
Chodel 612012324,39354,30294,55
Dębowa Kłoda 613012326,63361,01293,97
Łomazy 601092426,72564,12292,93
Zwierzyniec (M)620154332,03375,47291,55
Wojcieszków 611102402,47510,49291,46
Kazimierz Dolny (OW)614045260,87230,81291,21
Konopnica 609082306,16322,23290,80
Łuków 611052215,72142,50290,31
Rejowiec Fabryczny 603082344,90407,24288,18
Urzędów 607082347,85409,28287,99
Stoczek Łukowski (M)611021258,40227,45287,77
Tomaszów Lubelski (M)618011269,54253,11284,31
Świdnik (M)617011319,27357,87283,50
Kock (M)608064316,64352,11282,49
Turobin 602142426,41583,36282,17
Frampol (OW)602055277,83275,48280,22
Hrubieszów 604042344,35408,62279,80
Kłoczew 616022219,57162,69277,85
Ryki miasto (M)616044401,40535,68277,28
Lubycza Królewska 618052258,01241,98274,14
Łaszczów 618062402,98540,71272,07
Jeziorzany 608042344,35423,13269,18
Zalesie 601192326,44383,63266,79
Jastków 609072269,56273,27265,96
Parczew (OW)613045393,87520,38265,02
Borzechów 609022266,03267,67264,41
Sułów 620122313,73368,70263,26
Końskowola 614052386,61512,25262,98
Wierzbica 603122300,02337,71262,37
Łaziska 612042250,14238,76260,80
Werbkowice 604082350,25441,86259,27
Firlej 608032258,98260,93257,07
Miączyn 620062359,95467,60256,57
Szczebrzeszyn (M)620134399,77559,11254,64
Stary Zamość 620112349,33446,43254,45
Potok Górny 602112360,62465,28254,36
Biała Podlaska 601032230,54206,78254,29
Dęblin (M)616011275,68297,10253,28
Komarów-Osada 620032310,28368,73252,98
Ruda-Huta 603092398,99545,30252,31
Urszulin 619052300,90348,95252,27
Józefów 612022373,30502,51251,26
Bełżyce (M)609014228,54207,04248,62
Biłgoraj (M)602011260,39274,83247,04
Zakrzew 609162315,16388,35245,70
Krasnobród (OW)620045332,62416,28244,26
Gościeradów 607042327,29415,40241,81
Rejowiec 603152305,30375,94238,17
Uścimów 608132296,65355,66237,53
Ostrówek 608112292,11352,11235,85
Telatyn 618102252,47270,15234,08
Strzyżewice 609122288,03343,10233,83
Poniatowa (M)612064226,29218,20233,51
Bełżec 618022202,25172,22232,69
Tarnogród (M)602124237,67243,90231,75
Borki 615022261,22291,73230,26
Batorz 605012347,52470,04228,44
Niedrzwica Duża 609102306,33388,67228,23
Zamość 620142260,35295,83226,42
Bychawa (OW)609035342,76461,49226,31
Godziszów 605042353,58480,15225,95
Ułęż 616062256,56288,68225,23
Sosnowica 613072303,26382,85225,23
Janowiec 614032331,95436,44224,47
Leśna Podlaska 601082313,20401,79224,22
Sosnówka 601152185,87148,92222,72
Niemce 609112220,29218,37222,14
Kraśnik 607052354,96496,79220,93
Garbów 609042301,20387,77218,34
Piaski (OW)617035372,62535,30218,02
Kazimierz Dolny (M)614044255,39296,21217,86
Łabunie 620052366,48525,62216,58
Kamionka 608052327,41443,88214,72
Międzyrzec Podlaski 601102203,90193,84214,01
Drelów 601042233,98254,45213,90
Wyryki 619082398,41589,97213,52
Podedwórze 613052498,89807,38213,45
Rachanie 618072283,74353,73213,37
Milejów 610042258,51306,21212,22
Piaski (M)617034302,92409,84211,12
Annopol (OW)607025301,20396,34208,33
Szczebrzeszyn (OW)620135344,26487,36206,00
Serniki 608122247,93292,40204,42
Ludwin 610022241,06277,45203,67
Mełgiew 617022267,19334,53203,48
Łęczna (M)610034230,25258,74202,84
Zwierzyniec (OW)620155307,46415,80202,12
Potok Wielki 605072286,12372,36201,94
Leśniowice 603072177,53155,52198,61
Wojciechów 609132251,93309,92196,72
Wisznice 601182233,46280,34189,18
Poniatowa (OW)612065191,42194,40188,54
Lubartów 608072258,13332,42187,06
Baranów 614022456,29742,21186,65
Radecznica 620082311,24437,36186,05
Tomaszów Lubelski 618112193,25202,95183,59
Goraj 602062271,80363,14180,83
Dzwola 605032195,69210,84180,56
Ostrów Lubelski (OW)608105300,75427,09177,94
Księżpol 602082266,71356,51177,36
Łukowa 602092355,56536,43176,76
Zakrzówek 607102348,53535,24170,31
Trawniki 617052205,85243,26169,92
Ryki (OW)616045214,29258,59169,20
Siedliszcze 603112286,62409,12168,73
Jarczów 618032253,38338,22168,73
Józefów (OW)602075212,04257,07167,93
Karczmiska 612032274,81387,60161,81
Trzebieszów 611092198,44234,13161,51
Terespol (M)601021166,72173,31160,62
Susiec 618082206,48255,17156,66
Niedźwiada 608092267,42381,56155,67
Tereszpol 602132252,02346,19154,16
Biszcza 602042360,92572,02153,37
Głusk 609052257,07366,97151,32
Stężyca 616052221,52299,07145,88
Spiczyn 610062220,39295,97145,88
Milanów 613032313,93484,26144,51
Stoczek Łukowski 611082237,59328,64144,30
Frampol (M)602054281,10412,65143,68
Bełżyce (OW)609015146,18150,83141,80
Opole Lubelskie (OW)612055200,62271,92131,61
Aleksandrów 602022250,00376,18124,61
Żyrzyn 614112257,42399,02119,55
Puchaczów 610052160,22205,34117,28
Krzywda 611042230,35343,84115,74
Wilkołaz 607092181,82254,18109,25
Skierbieszów 620102288,91472,73107,60
Cyców 610012212,96327,96103,79
Kamień 603062124,32147,42100,65
Serokomla 611062144,51198,3193,68
Wąwolnica 614102263,69449,3580,58
Wola Mysłowska 611112193,09378,070,00
Białopole 603022125,55248,910,00
Stary Brus 619042182,65363,310,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Tyszowce 6181220,000,000,00
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Rejowiec 6060820,000,000,00
Razem343,31370,52317,72
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010