Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2008

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Żyrzyn 614112346,59365,85327,77
Żółkiewka 606112417,22277,87546,10
Żmudź 603142333,43424,76242,28
Zwierzyniec (M)620154333,64443,04232,96
Zwierzyniec (OW)620155334,97628,6050,71
Zamość (M)664011437,40422,16451,11
Zamość 620142359,66411,76309,77
Zalesie 601192284,84388,77177,86
Zakrzówek 607102350,01237,53458,58
Zakrzew 609162317,16517,46124,46
Wysokie 609152516,08771,42271,84
Wyryki 619082579,50741,29424,93
Wólka 609142189,26262,04118,16
Wola Uhruska 619072436,58544,55332,86
Wola Mysłowska 611112329,52340,65317,84
Wojsławice 603132357,40430,42284,90
Wojcieszków 611102144,03198,8187,67
Wojciechów 609132134,16172,0098,17
Wohyń 615082362,22420,05304,96
Włodawa 619062296,78360,42232,33
Włodawa (M)619011363,02369,46357,04
Wisznice 601182330,16357,57303,95
Wilków 612072332,64415,28249,79
Wilkołaz 607092419,10584,37254,55
Wierzbica 603122433,63417,14449,94
Werbkowice 604082491,18541,84440,62
Wąwolnica 614102469,20618,30323,10
Uścimów 608132446,56356,29537,31
Urzędów 607082484,94526,44444,64
Urszulin 619052384,12560,37205,97
Ułęż 616062575,54347,62800,46
Ulhówek 618132372,48472,63273,22
Ulan-Majorat 615072334,28358,54308,75
Uchanie 604072433,53456,62410,68
Tyszowce (OW)618125649,01628,60669,07
Tyszowce 6181220,000,000,00
Tyszowce (M)618124326,49380,59274,47
Turobin 602142490,34560,22426,50
Tuczna 601172290,11414,69170,55
Trzydnik Duży 607072262,39286,45237,46
Trzeszczany 604062528,05686,18381,52
Trzebieszów 611092264,48286,09242,13
Trawniki 617052304,58287,36321,27
Tomaszów Lubelski 618112330,03313,13346,78
Tomaszów Lubelski (M)618011334,72337,09332,57
Tereszpol 602132356,32498,75207,90
Terespol 601162130,49149,52112,58
Terespol (M)601021249,83311,85192,43
Telatyn 618102486,90456,83517,89
Tarnogród (M)602124412,25542,82287,69
Tarnogród (OW)602125263,39346,02178,25
Tarnawatka 618092542,01735,65346,53
Świdnik (M)617011317,10312,01321,81
Szczebrzeszyn (M)620134532,83516,90547,45
Szczebrzeszyn (OW)620135510,82644,17382,80
Szastarka 607062278,78232,64323,73
Susiec 618082297,58386,00208,17
Sułów 620122495,25373,91605,83
Strzyżewice 609122276,94240,06312,99
Stoczek Łukowski (M)611021221,080,00433,21
Stoczek Łukowski 611082336,58402,46268,62
Stężyca 616052390,19528,10256,32
Stary Zamość 620112480,68411,21548,65
Stary Brus 61904292,0091,5892,42
Stanin 611072359,42487,90228,26
Spiczyn 610062385,67518,13255,20
Sosnówka 601152375,52228,31518,90
Sosnowica 613072306,04380,52230,77
Sławatycze 601142352,94480,00230,77
Skierbieszów 620102600,98587,16614,61
Sitno 620092474,36447,09501,33
Siennica Różana 606102517,04585,08453,72
Siemień 613062496,69497,31496,07
Siedliszcze 603112414,17466,20364,15
Serokomla 611062191,48196,95186,31
Serniki 608122268,32502,0940,73
Sawin 603102543,87511,32575,95
Ryki miasto (M)616044517,44518,02516,90
Ryki (OW)616045317,25333,89300,41
Rybczewice 617042261,51381,26150,91
Rudnik 606092467,97538,28400,69
Ruda-Huta 603092378,07420,17335,99
Rossosz 601132211,6983,40343,94
Rokitno 601122152,21181,93122,25
Rejowiec Fabryczny 603082368,76458,51288,18
Rejowiec Fabryczny (M)603011514,08640,44393,36
Rejowiec 603152509,26506,33512,05
Rejowiec 6060820,000,000,00
Radzyń Podlaski 615062398,65296,88501,88
Radzyń Podlaski (M)615011360,67397,79325,77
Radecznica 620082297,53375,70219,30
Rachanie 618072430,34427,50433,21
Puławy (M)614011362,58378,56348,53
Puławy 614092441,42414,27467,53
Puchaczów 610052377,88490,80271,00
Potok Wielki 605072433,53625,52245,30
Potok Górny 602112307,41394,55218,82
Poniatowa (M)612064331,81330,18333,27
Poniatowa (OW)612065229,49352,25112,19
Podedwórze 613052449,44701,75216,22
Piszczac 601112267,67189,80343,55
Piaski (OW)617035323,87461,78193,70
Piaski (M)617034265,76245,90282,89
Parczew (OW)613045700,68605,54798,23
Parczew (M)613044434,27475,21396,83
Ostrówek 608112267,25250,88282,62
Ostrów Lubelski (OW)608105180,51244,95118,27
Ostrów Lubelski (M)608104314,75435,54185,87
Opole Lubelskie (M)612054217,34194,27237,89
Opole Lubelskie (OW)612055246,09250,34241,97
Obsza 602102575,11598,80551,47
Nowodwór 616032234,96278,42190,39
Niemce 609112270,05239,29299,68
Nielisz 620072511,95625,87402,14
Niedźwiada 608092316,66319,39313,97
Niedrzwica Duża 609102312,64420,71209,50
Nałęczów (M)614084333,33211,75432,71
Nałęczów (OW)614085379,51357,85399,27
Modliborzyce 605062248,58195,26300,88
Mircze 604052590,24576,52603,99
Milejów 610042225,86262,52190,40
Milanów 613032467,17394,87538,95
Międzyrzec Podlaski (M)601011223,11145,84295,32
Międzyrzec Podlaski 601102135,04153,91116,08
Michów 608082321,54419,90224,07
Miączyn 620062491,32503,36479,85
Mełgiew 617022332,68353,27313,13
Markuszów 614072461,13532,62391,13
Łuków (M)611011305,57347,55266,48
Łuków 611052230,92222,53239,49
Łukowa 602092290,63271,49309,32
Łopiennik Górny 606072284,50386,85186,05
Łomazy 601092260,27263,55257,07
Łęczna (M)610034232,40241,69223,46
Łęczna (OW)610035325,56278,86369,78
Łaziska 612042250,67238,47262,17
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaszczów 618062266,21320,62214,26
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łabunie 620052429,12522,36340,66
Ludwin 610022298,75431,71161,75
Lubycza Królewska 618052368,27335,06401,98
Lublin (M)663011382,92388,22378,41
Lubartów (M)608011353,12278,19421,19
Lubartów 608072246,31290,59203,93
Leśniowice 603072379,65414,72346,19
Leśna Podlaska 601082135,380,00269,91
Kurów 614062269,44338,54202,33
Księżpol 602082355,19415,43295,25
Krzywda 611042171,99190,55153,32
Krzczonów 609092269,15257,18280,34
Krynice 618042366,92453,77280,90
Kraśnik (M)607011432,07460,45406,37
Kraśnik 607052380,50349,14409,95
Kraśniczyn 606062637,85476,19797,00
Krasnystaw (M)606011491,74448,14530,97
Krasnystaw 606052490,91545,83438,02
Krasnobród (M)620044227,35134,59313,87
Krasnobród (OW)620045479,39280,11689,66
Końskowola 614052309,32335,12284,09
Konstantynów 601072246,55151,59337,02
Konopnica 609082346,44372,60321,49
Komarówka Podlaska 615052345,95348,74343,20
Komarów-Osada 620032437,72514,90361,79
Kodeń 601062312,42216,45401,40
Kock (OW)608065688,58816,07561,80
Kock (M)60806486,31118,4855,93
Kłoczew 616022494,78408,94582,04
Kąkolewnica Wschodnia 615042308,64281,43336,54
Kazimierz Dolny (M)614044631,28841,85439,08
Kazimierz Dolny (OW)614045376,27519,33232,29
Karczmiska 612032229,28197,89260,25
Kamionka 608052358,65412,18306,84
Kamień 603062373,97395,84351,76
Józefów (M)602074537,63771,87319,49
Józefów 612022317,28268,42363,03
Józefów (OW)602075257,51435,3584,64
Jeziorzany 608042346,14280,31410,40
Jastków 609072282,97319,08247,91
Jarczów 618032537,18567,86506,76
Janów Podlaski 601052144,53146,36142,76
Janów Lubelski (M)605054309,29422,65198,41
Janów Lubelski (OW)605055360,92425,73293,83
Janowiec 614032220,14215,63224,85
Jabłoń 613022317,46339,81294,84
Jabłonna 609062288,83296,58281,47
Izbica 606042512,30626,30402,41
Hrubieszów (M)604011527,80554,08504,37
Hrubieszów 604042433,43490,94376,15
Horodło 604032306,91442,31176,93
Hańsk 619032335,66465,12206,40
Hanna 619022183,88240,38125,08
Grabowiec 620022682,07801,42565,46
Gościeradów 607042452,05585,77323,01
Gorzków 606032658,73539,08764,82
Goraj 602062251,26182,98319,34
Godziszów 605042420,51387,35453,81
Głusk 609052226,10205,39245,94
Garbów 609042323,52433,49218,29
Frampol (OW)602055260,42317,71202,10
Frampol (M)602054284,09281,29286,94
Firlej 608032424,07595,04257,57
Fajsławice 606022478,28564,74393,86
Dzwola 605032440,06575,23304,23
Dzierzkowice 607032518,33598,13440,04
Dubienka 603052729,65764,53694,44
Drelów 601042235,89182,75288,29
Dorohusk 603042457,16568,69348,84
Dołhobyczów 604022420,80440,53401,34
Dębowa Kłoda 613012329,20414,72247,52
Dęblin (M)616011339,65332,74346,86
Czemierniki 615032410,28596,25219,01
Cyców 610012408,65541,13282,78
Chrzanów 605022395,91336,47453,07
Chodel 612012294,94472,53117,82
Chełm 603032409,17375,35442,14
Chełm (M)662011441,64469,87416,46
Bychawa (OW)609035316,09434,66199,49
Bychawa (M)609034302,06317,59287,98
Borzechów 609022346,21374,93317,80
Borki 615022394,93591,13197,89
Biszcza 602042334,19413,86255,49
Biłgoraj (M)602011266,92259,13274,11
Biłgoraj 602032306,51333,17280,33
Białopole 603022439,15437,50440,81
Biała Podlaska 601032179,80172,17187,41
Biała Podlaska (M)661011233,64212,25253,48
Bełżyce (M)609014229,95327,19139,04
Bełżyce (OW)609015204,35299,76113,80
Bełżec 618022317,46343,05291,38
Batorz 605012470,59359,07578,37
Baranów 614022434,26545,91328,64
Annopol (OW)607025424,63489,75360,69
Annopol (M)607024339,11150,04529,90
Aleksandrów 602022248,06186,92308,64
Adamów 611032246,83323,62172,95
Adamów 620012418,58562,47276,90
Abramów 608022234,96369,8695,56
Razem359,97382,79338,54
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010