Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2008

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022234,96369,8695,56
Adamów 611032246,83323,62172,95
Adamów 620012418,58562,47276,90
Aleksandrów 602022248,06186,92308,64
Annopol (M)607024339,11150,04529,90
Annopol (OW)607025424,63489,75360,69
Baranów 614022434,26545,91328,64
Batorz 605012470,59359,07578,37
Bełżec 618022317,46343,05291,38
Bełżyce (OW)609015204,35299,76113,80
Bełżyce (M)609014229,95327,19139,04
Biała Podlaska (M)661011233,64212,25253,48
Biała Podlaska 601032179,80172,17187,41
Białopole 603022439,15437,50440,81
Biłgoraj 602032306,51333,17280,33
Biłgoraj (M)602011266,92259,13274,11
Biszcza 602042334,19413,86255,49
Borki 615022394,93591,13197,89
Borzechów 609022346,21374,93317,80
Bychawa (M)609034302,06317,59287,98
Bychawa (OW)609035316,09434,66199,49
Chełm 603032409,17375,35442,14
Chełm (M)662011441,64469,87416,46
Chodel 612012294,94472,53117,82
Chrzanów 605022395,91336,47453,07
Cyców 610012408,65541,13282,78
Czemierniki 615032410,28596,25219,01
Dęblin (M)616011339,65332,74346,86
Dębowa Kłoda 613012329,20414,72247,52
Dołhobyczów 604022420,80440,53401,34
Dorohusk 603042457,16568,69348,84
Drelów 601042235,89182,75288,29
Dubienka 603052729,65764,53694,44
Dzierzkowice 607032518,33598,13440,04
Dzwola 605032440,06575,23304,23
Fajsławice 606022478,28564,74393,86
Firlej 608032424,07595,04257,57
Frampol (M)602054284,09281,29286,94
Frampol (OW)602055260,42317,71202,10
Garbów 609042323,52433,49218,29
Głusk 609052226,10205,39245,94
Godziszów 605042420,51387,35453,81
Goraj 602062251,26182,98319,34
Gorzków 606032658,73539,08764,82
Gościeradów 607042452,05585,77323,01
Grabowiec 620022682,07801,42565,46
Hanna 619022183,88240,38125,08
Hańsk 619032335,66465,12206,40
Horodło 604032306,91442,31176,93
Hrubieszów (M)604011527,80554,08504,37
Hrubieszów 604042433,43490,94376,15
Izbica 606042512,30626,30402,41
Jabłonna 609062288,83296,58281,47
Jabłoń 613022317,46339,81294,84
Janowiec 614032220,14215,63224,85
Janów Lubelski (M)605054309,29422,65198,41
Janów Lubelski (OW)605055360,92425,73293,83
Janów Podlaski 601052144,53146,36142,76
Jarczów 618032537,18567,86506,76
Jastków 609072282,97319,08247,91
Jeziorzany 608042346,14280,31410,40
Józefów (OW)602075257,51435,3584,64
Józefów 612022317,28268,42363,03
Józefów (M)602074537,63771,87319,49
Kamień 603062373,97395,84351,76
Kamionka 608052358,65412,18306,84
Karczmiska 612032229,28197,89260,25
Kazimierz Dolny (OW)614045376,27519,33232,29
Kazimierz Dolny (M)614044631,28841,85439,08
Kąkolewnica Wschodnia 615042308,64281,43336,54
Kłoczew 616022494,78408,94582,04
Kock (OW)608065688,58816,07561,80
Kock (M)60806486,31118,4855,93
Kodeń 601062312,42216,45401,40
Komarów-Osada 620032437,72514,90361,79
Komarówka Podlaska 615052345,95348,74343,20
Konopnica 609082346,44372,60321,49
Konstantynów 601072246,55151,59337,02
Końskowola 614052309,32335,12284,09
Krasnobród (OW)620045479,39280,11689,66
Krasnobród (M)620044227,35134,59313,87
Krasnystaw (M)606011491,74448,14530,97
Krasnystaw 606052490,91545,83438,02
Kraśniczyn 606062637,85476,19797,00
Kraśnik (M)607011432,07460,45406,37
Kraśnik 607052380,50349,14409,95
Krynice 618042366,92453,77280,90
Krzczonów 609092269,15257,18280,34
Krzywda 611042171,99190,55153,32
Księżpol 602082355,19415,43295,25
Kurów 614062269,44338,54202,33
Leśna Podlaska 601082135,380,00269,91
Leśniowice 603072379,65414,72346,19
Lubartów 608072246,31290,59203,93
Lubartów (M)608011353,12278,19421,19
Lublin (M)663011382,92388,22378,41
Lubycza Królewska 618052368,27335,06401,98
Ludwin 610022298,75431,71161,75
Łabunie 620052429,12522,36340,66
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaszczów 618062266,21320,62214,26
Łaziska 612042250,67238,47262,17
Łęczna (OW)610035325,56278,86369,78
Łęczna (M)610034232,40241,69223,46
Łomazy 601092260,27263,55257,07
Łopiennik Górny 606072284,50386,85186,05
Łukowa 602092290,63271,49309,32
Łuków (M)611011305,57347,55266,48
Łuków 611052230,92222,53239,49
Markuszów 614072461,13532,62391,13
Mełgiew 617022332,68353,27313,13
Miączyn 620062491,32503,36479,85
Michów 608082321,54419,90224,07
Międzyrzec Podlaski 601102135,04153,91116,08
Międzyrzec Podlaski (M)601011223,11145,84295,32
Milanów 613032467,17394,87538,95
Milejów 610042225,86262,52190,40
Mircze 604052590,24576,52603,99
Modliborzyce 605062248,58195,26300,88
Nałęczów (M)614084333,33211,75432,71
Nałęczów (OW)614085379,51357,85399,27
Niedrzwica Duża 609102312,64420,71209,50
Niedźwiada 608092316,66319,39313,97
Nielisz 620072511,95625,87402,14
Niemce 609112270,05239,29299,68
Nowodwór 616032234,96278,42190,39
Obsza 602102575,11598,80551,47
Opole Lubelskie (OW)612055246,09250,34241,97
Opole Lubelskie (M)612054217,34194,27237,89
Ostrów Lubelski (OW)608105180,51244,95118,27
Ostrów Lubelski (M)608104314,75435,54185,87
Ostrówek 608112267,25250,88282,62
Parczew (M)613044434,27475,21396,83
Parczew (OW)613045700,68605,54798,23
Piaski (M)617034265,76245,90282,89
Piaski (OW)617035323,87461,78193,70
Piszczac 601112267,67189,80343,55
Podedwórze 613052449,44701,75216,22
Poniatowa (M)612064331,81330,18333,27
Poniatowa (OW)612065229,49352,25112,19
Potok Górny 602112307,41394,55218,82
Potok Wielki 605072433,53625,52245,30
Puchaczów 610052377,88490,80271,00
Puławy (M)614011362,58378,56348,53
Puławy 614092441,42414,27467,53
Rachanie 618072430,34427,50433,21
Radecznica 620082297,53375,70219,30
Radzyń Podlaski 615062398,65296,88501,88
Radzyń Podlaski (M)615011360,67397,79325,77
Rejowiec 6060820,000,000,00
Rejowiec 603152509,26506,33512,05
Rejowiec Fabryczny 603082368,76458,51288,18
Rejowiec Fabryczny (M)603011514,08640,44393,36
Rokitno 601122152,21181,93122,25
Rossosz 601132211,6983,40343,94
Ruda-Huta 603092378,07420,17335,99
Rudnik 606092467,97538,28400,69
Rybczewice 617042261,51381,26150,91
Ryki (OW)616045317,25333,89300,41
Ryki miasto (M)616044517,44518,02516,90
Sawin 603102543,87511,32575,95
Serniki 608122268,32502,0940,73
Serokomla 611062191,48196,95186,31
Siedliszcze 603112414,17466,20364,15
Siemień 613062496,69497,31496,07
Siennica Różana 606102517,04585,08453,72
Sitno 620092474,36447,09501,33
Skierbieszów 620102600,98587,16614,61
Sławatycze 601142352,94480,00230,77
Sosnowica 613072306,04380,52230,77
Sosnówka 601152375,52228,31518,90
Spiczyn 610062385,67518,13255,20
Stanin 611072359,42487,90228,26
Stary Brus 61904292,0091,5892,42
Stary Zamość 620112480,68411,21548,65
Stężyca 616052390,19528,10256,32
Stoczek Łukowski 611082336,58402,46268,62
Stoczek Łukowski (M)611021221,080,00433,21
Strzyżewice 609122276,94240,06312,99
Sułów 620122495,25373,91605,83
Susiec 618082297,58386,00208,17
Szastarka 607062278,78232,64323,73
Szczebrzeszyn (M)620134532,83516,90547,45
Szczebrzeszyn (OW)620135510,82644,17382,80
Świdnik (M)617011317,10312,01321,81
Tarnawatka 618092542,01735,65346,53
Tarnogród (M)602124412,25542,82287,69
Tarnogród (OW)602125263,39346,02178,25
Telatyn 618102486,90456,83517,89
Terespol (M)601021249,83311,85192,43
Terespol 601162130,49149,52112,58
Tereszpol 602132356,32498,75207,90
Tomaszów Lubelski (M)618011334,72337,09332,57
Tomaszów Lubelski 618112330,03313,13346,78
Trawniki 617052304,58287,36321,27
Trzebieszów 611092264,48286,09242,13
Trzeszczany 604062528,05686,18381,52
Trzydnik Duży 607072262,39286,45237,46
Tuczna 601172290,11414,69170,55
Turobin 602142490,34560,22426,50
Tyszowce (M)618124326,49380,59274,47
Tyszowce (OW)618125649,01628,60669,07
Tyszowce 6181220,000,000,00
Uchanie 604072433,53456,62410,68
Ulan-Majorat 615072334,28358,54308,75
Ulhówek 618132372,48472,63273,22
Ułęż 616062575,54347,62800,46
Urszulin 619052384,12560,37205,97
Urzędów 607082484,94526,44444,64
Uścimów 608132446,56356,29537,31
Wąwolnica 614102469,20618,30323,10
Werbkowice 604082491,18541,84440,62
Wierzbica 603122433,63417,14449,94
Wilkołaz 607092419,10584,37254,55
Wilków 612072332,64415,28249,79
Wisznice 601182330,16357,57303,95
Włodawa 619062296,78360,42232,33
Włodawa (M)619011363,02369,46357,04
Wohyń 615082362,22420,05304,96
Wojciechów 609132134,16172,0098,17
Wojcieszków 611102144,03198,8187,67
Wojsławice 603132357,40430,42284,90
Wola Mysłowska 611112329,52340,65317,84
Wola Uhruska 619072436,58544,55332,86
Wólka 609142189,26262,04118,16
Wyryki 619082579,50741,29424,93
Wysokie 609152516,08771,42271,84
Zakrzew 609162317,16517,46124,46
Zakrzówek 607102350,01237,53458,58
Zalesie 601192284,84388,77177,86
Zamość (M)664011437,40422,16451,11
Zamość 620142359,66411,76309,77
Zwierzyniec (OW)620155334,97628,6050,71
Zwierzyniec (M)620154333,64443,04232,96
Żmudź 603142333,43424,76242,28
Żółkiewka 606112417,22277,87546,10
Żyrzyn 614112346,59365,85327,77
Razem359,97382,79338,54
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010