Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2000

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 60802285,9842,54130,38
Adamów 620012167,01262,1773,56
Adamów 611032219,19306,54133,56
Aleksandrów 602022440,25627,75252,05
Annopol (OW)607025292,95237,74346,62
Annopol (M)607024257,3574,07437,96
Baranów 614022271,37185,27353,51
Batorz 605012107,47161,2053,73
Bełżec 618022130,5164,77197,24
Bełżyce (OW)609015251,52364,96144,05
Bełżyce (M)609014307,56317,19298,51
Biała Podlaska 601032279,99324,84235,81
Biała Podlaska (M)661011244,52206,27280,20
Białopole 603022349,75343,45356,29
Biłgoraj 602032242,07292,59192,28
Biłgoraj (M)602011249,69281,64220,51
Biszcza 602042359,88297,03418,99
Borki 615022318,17347,11288,74
Borzechów 609022292,97442,04145,63
Bychawa (OW)609035322,85395,93250,84
Bychawa (M)609034223,30231,12215,98
Chełm (M)662011278,61287,74270,30
Chełm 603032267,29297,23238,47
Chodel 612012347,42288,68406,50
Chrzanów 605022288,52355,03225,23
Cyców 610012279,29293,88264,83
Czemierniki 615032344,20365,41323,10
Dęblin (M)616011213,00139,83288,48
Dębowa Kłoda 613012301,14377,36227,58
Dołhobyczów 604022263,35294,90232,29
Dorohusk 603042282,94406,28160,86
Drelów 601042428,52409,70447,50
Dubienka 603052370,50478,47265,60
Dzierzkowice 607032344,51397,97290,80
Dzwola 605032187,21290,5385,67
Fajsławice 606022264,85154,56370,64
Firlej 608032295,95345,04247,52
Frampol (M)602054343,41278,16407,06
Frampol (OW)602055434,45226,24643,45
Garbów 609042310,32360,60261,67
Głusk 609052237,08356,56123,38
Godziszów 605042284,56268,98300,21
Goraj 602062338,98471,70209,38
Gorzków 606032358,34377,71340,86
Gościeradów 607042399,04430,80368,03
Grabowiec 620022453,11513,43393,08
Hanna 619022364,86446,93282,01
Hańsk 619032410,23576,65242,37
Horodło 604032521,77697,91352,11
Hrubieszów 604042296,37328,72263,53
Hrubieszów (M)604011339,05387,64294,72
Izbica 606042314,10363,09267,00
Jabłonna 609062319,36408,83234,01
Jabłoń 613022412,18321,25502,74
Janowiec 614032303,11274,27332,23
Janów Lubelski (M)605054276,13342,76212,56
Janów Lubelski (OW)605055333,10421,94241,55
Janów Podlaski 601052345,72346,62344,83
Jarczów 618032477,39654,91300,75
Jastków 609072301,45361,08243,90
Jeziorzany 608042157,780,00304,32
Józefów 612022284,40414,14159,49
Józefów (M)602074461,89477,33447,43
Józefów (OW)602075440,88439,65442,12
Kamień 603062244,38145,99343,64
Kamionka 608052335,06459,98211,80
Karczmiska 612032213,84214,46213,22
Kazimierz Dolny (OW)614045295,33355,66235,43
Kazimierz Dolny (M)614044377,16453,77307,85
Kąkolewnica Wschodnia 615042307,97292,27324,15
Kłoczew 616022156,11258,4052,40
Kock (M)608064223,53396,3855,16
Kock (OW)608065565,31292,57847,46
Kodeń 601062445,93410,96479,30
Komarów-Osada 620032325,45341,06309,70
Komarówka Podlaska 615052352,25505,84196,85
Konopnica 609082324,58270,61375,87
Konstantynów 601072338,57441,61238,44
Końskowola 614052174,41198,54150,83
Krasnobród (M)620044270,45206,75331,79
Krasnobród (OW)620045321,62267,74378,79
Krasnystaw (M)606011282,27287,39277,67
Krasnystaw 606052361,05384,78337,62
Kraśniczyn 606062456,13580,62338,27
Kraśnik 607052284,09349,14222,04
Kraśnik (M)607011293,61264,49320,35
Krynice 618042506,71566,43448,88
Krzczonów 609092300,70385,21220,18
Krzywda 611042243,40298,12188,15
Księżpol 602082306,84404,16207,10
Kurów 614062376,08394,96357,82
Leśna Podlaska 601082172,71258,2986,62
Leśniowice 603072419,29624,10226,24
Lubartów 608072247,14317,33180,58
Lubartów (M)608011228,02198,34255,10
Lublin (M)663011342,29352,00333,79
Lubycza Królewska 618052230,76296,98163,80
Ludwin 610022346,16320,64372,52
Łabunie 620052301,59326,16278,29
Łaszczów 618062284,13380,45193,26
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaziska 612042351,56400,16305,23
Łęczna (OW)610035208,46306,18115,94
Łęczna (M)610034267,61244,67290,00
Łomazy 601092271,74240,63302,11
Łopiennik Górny 606072276,42259,52292,76
Łukowa 602092318,54560,5983,68
Łuków (M)611011269,71198,93336,18
Łuków 611052272,56305,62238,60
Markuszów 614072353,93323,62383,88
Mełgiew 617022221,04293,72152,05
Miączyn 620062343,64493,22202,96
Michów 608082234,74208,77259,89
Międzyrzec Podlaski 601102230,26173,68286,20
Międzyrzec Podlaski (M)601011226,64211,22241,04
Milanów 613032301,34323,62278,94
Milejów 610042276,04259,12292,40
Mircze 604052436,63636,04236,46
Modliborzyce 605062394,37475,94313,73
Nałęczów (OW)614085323,87396,35256,79
Nałęczów (M)614084387,60193,42543,48
Niedrzwica Duża 609102288,75438,93145,56
Niedźwiada 608092338,62495,20183,71
Nielisz 620072325,43409,45244,05
Niemce 609112256,88291,82222,43
Nowodwór 616032224,57351,9691,74
Obsza 602102215,61259,29172,12
Opole Lubelskie (OW)612055323,28436,59212,81
Opole Lubelskie (M)612054288,22304,16273,86
Ostrów Lubelski (OW)608105145,18175,75115,14
Ostrów Lubelski (M)608104178,17178,73177,62
Ostrówek 608112317,89327,56308,78
Parczew (M)613044229,29318,85146,82
Parczew (OW)613045234,29210,00259,29
Piaski (OW)617035425,38492,00360,32
Piaski (M)617034147,3881,10202,57
Piszczac 601112297,73232,86362,69
Podedwórze 613052334,29491,64185,70
Poniatowa (OW)612065433,88495,43373,55
Poniatowa (M)612064135,98283,980,00
Potok Górny 602112410,58756,8365,57
Potok Wielki 605072294,06235,02353,22
Puchaczów 610052312,63298,13326,53
Puławy (M)614011334,17302,79362,43
Puławy 614092360,72347,54373,53
Rachanie 618072368,94483,25255,59
Radecznica 620082259,03291,55227,34
Radzyń Podlaski (M)615011255,15251,54258,52
Radzyń Podlaski 615062197,56221,89173,14
Rejowiec 6031520,000,000,00
Rejowiec 606082442,72454,03431,97
Rejowiec Fabryczny 603082368,70472,51274,08
Rejowiec Fabryczny (M)603011423,91434,40413,91
Rokitno 601122226,37225,35227,40
Rossosz 601132315,71385,21242,72
Ruda-Huta 603092302,79402,90202,27
Rudnik 606092395,57538,79258,26
Rybczewice 617042462,75631,99309,05
Ryki (OW)616045212,47219,82204,99
Ryki miasto (M)616044365,15293,19432,73
Sawin 603102282,49266,93297,91
Serniki 608122243,26284,55202,18
Serokomla 611062294,92417,44177,62
Siedliszcze 603112189,06188,68189,45
Siemień 613062286,26344,43228,40
Siennica Różana 606102347,00224,62461,22
Sitno 620092307,83383,93232,83
Skierbieszów 620102419,46402,41436,53
Sławatycze 601142320,28291,33347,95
Sosnowica 613072305,91339,67272,11
Sosnówka 601152451,32461,44441,64
Spiczyn 610062286,97417,30154,38
Stanin 611072277,15315,52238,47
Stary Brus 619042165,77252,5381,63
Stary Zamość 620112264,18318,70210,23
Stężyca 616052260,15387,73136,57
Stoczek Łukowski 611082341,37475,57202,02
Stoczek Łukowski (M)611021367,51607,44142,45
Strzyżewice 609122302,91223,09380,75
Sułów 620122506,60639,58383,41
Susiec 618082242,98338,57146,48
Szastarka 607062369,06405,87333,33
Szczebrzeszyn (OW)620135330,13379,34282,49
Szczebrzeszyn (M)620134201,06273,01137,60
Świdnik (M)617011272,80265,82279,37
Tarnawatka 618092190,29143,82236,07
Tarnogród (OW)602125528,81708,45341,30
Tarnogród (M)602124373,56541,19220,14
Telatyn 618102266,61372,21162,73
Terespol (M)601021308,24369,50251,02
Terespol 601162313,31305,73320,60
Tereszpol 602132216,55187,62247,04
Tomaszów Lubelski (M)618011254,71235,92271,89
Tomaszów Lubelski 618112216,96217,43216,49
Trawniki 617052264,66259,18269,93
Trzebieszów 611092154,42202,53104,68
Trzeszczany 604062337,64447,34232,92
Trzydnik Duży 607072360,46439,92279,64
Tuczna 601172485,44620,48353,54
Turobin 602142417,05379,51451,81
Tyszowce (M)618124254,02343,64166,94
Tyszowce (OW)618125403,80532,69279,72
Tyszowce 6181220,000,000,00
Uchanie 604072381,89326,56437,48
Ulan-Majorat 615072302,84377,60226,10
Ulhówek 618132240,38311,63170,30
Ułęż 616062504,38539,37470,47
Urszulin 619052392,34413,03371,40
Urzędów 607082312,01359,87265,02
Uścimów 608132196,46281,53111,92
Wąwolnica 614102441,68533,22353,91
Werbkowice 604082389,43427,35351,66
Wierzbica 603122212,84281,99142,81
Wilkołaz 607092319,89354,99284,70
Wilków 612072248,71269,02228,57
Wisznice 601182435,02513,76358,17
Włodawa (M)619011384,18424,22346,26
Włodawa 619062217,97239,48197,30
Wohyń 615082166,05177,22154,68
Wojciechów 609132470,98591,92357,96
Wojcieszków 611102260,88268,02253,38
Wojsławice 603132429,00474,55383,96
Wola Mysłowska 611112297,57175,56418,85
Wola Uhruska 619072246,69320,51175,82
Wólka 609142285,48191,20378,89
Wyryki 619082164,04269,0064,06
Wysokie 609152412,78516,41314,58
Zakrzew 609162366,82578,03165,38
Zakrzówek 607102216,33278,63157,60
Zalesie 601192259,74385,11131,41
Zamość (M)664011304,60301,31307,62
Zamość 620142257,55247,55267,14
Zwierzyniec (OW)620155175,97253,2999,80
Zwierzyniec (M)620154419,79564,62287,19
Żmudź 603142360,31337,27382,72
Żółkiewka 606112355,71397,43316,46
Żyrzyn 614112418,66539,73298,24
Razem304,47329,07281,15
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010