Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2000

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Żyrzyn 614112418,66539,73298,24
Żółkiewka 606112355,71397,43316,46
Żmudź 603142360,31337,27382,72
Zwierzyniec (OW)620155175,97253,2999,80
Zwierzyniec (M)620154419,79564,62287,19
Zamość (M)664011304,60301,31307,62
Zamość 620142257,55247,55267,14
Zalesie 601192259,74385,11131,41
Zakrzówek 607102216,33278,63157,60
Zakrzew 609162366,82578,03165,38
Wysokie 609152412,78516,41314,58
Wyryki 619082164,04269,0064,06
Wólka 609142285,48191,20378,89
Wola Uhruska 619072246,69320,51175,82
Wola Mysłowska 611112297,57175,56418,85
Wojsławice 603132429,00474,55383,96
Wojcieszków 611102260,88268,02253,38
Wojciechów 609132470,98591,92357,96
Wohyń 615082166,05177,22154,68
Włodawa (M)619011384,18424,22346,26
Włodawa 619062217,97239,48197,30
Wisznice 601182435,02513,76358,17
Wilków 612072248,71269,02228,57
Wilkołaz 607092319,89354,99284,70
Wierzbica 603122212,84281,99142,81
Werbkowice 604082389,43427,35351,66
Wąwolnica 614102441,68533,22353,91
Uścimów 608132196,46281,53111,92
Urzędów 607082312,01359,87265,02
Urszulin 619052392,34413,03371,40
Ułęż 616062504,38539,37470,47
Ulhówek 618132240,38311,63170,30
Ulan-Majorat 615072302,84377,60226,10
Uchanie 604072381,89326,56437,48
Tyszowce (M)618124254,02343,64166,94
Tyszowce (OW)618125403,80532,69279,72
Tyszowce 6181220,000,000,00
Turobin 602142417,05379,51451,81
Tuczna 601172485,44620,48353,54
Trzydnik Duży 607072360,46439,92279,64
Trzeszczany 604062337,64447,34232,92
Trzebieszów 611092154,42202,53104,68
Trawniki 617052264,66259,18269,93
Tomaszów Lubelski (M)618011254,71235,92271,89
Tomaszów Lubelski 618112216,96217,43216,49
Tereszpol 602132216,55187,62247,04
Terespol (M)601021308,24369,50251,02
Terespol 601162313,31305,73320,60
Telatyn 618102266,61372,21162,73
Tarnogród (OW)602125528,81708,45341,30
Tarnogród (M)602124373,56541,19220,14
Tarnawatka 618092190,29143,82236,07
Świdnik (M)617011272,80265,82279,37
Szczebrzeszyn (OW)620135330,13379,34282,49
Szczebrzeszyn (M)620134201,06273,01137,60
Szastarka 607062369,06405,87333,33
Susiec 618082242,98338,57146,48
Sułów 620122506,60639,58383,41
Strzyżewice 609122302,91223,09380,75
Stoczek Łukowski 611082341,37475,57202,02
Stoczek Łukowski (M)611021367,51607,44142,45
Stężyca 616052260,15387,73136,57
Stary Zamość 620112264,18318,70210,23
Stary Brus 619042165,77252,5381,63
Stanin 611072277,15315,52238,47
Spiczyn 610062286,97417,30154,38
Sosnówka 601152451,32461,44441,64
Sosnowica 613072305,91339,67272,11
Sławatycze 601142320,28291,33347,95
Skierbieszów 620102419,46402,41436,53
Sitno 620092307,83383,93232,83
Siennica Różana 606102347,00224,62461,22
Siemień 613062286,26344,43228,40
Siedliszcze 603112189,06188,68189,45
Serokomla 611062294,92417,44177,62
Serniki 608122243,26284,55202,18
Sawin 603102282,49266,93297,91
Ryki miasto (M)616044365,15293,19432,73
Ryki (OW)616045212,47219,82204,99
Rybczewice 617042462,75631,99309,05
Rudnik 606092395,57538,79258,26
Ruda-Huta 603092302,79402,90202,27
Rossosz 601132315,71385,21242,72
Rokitno 601122226,37225,35227,40
Rejowiec Fabryczny 603082368,70472,51274,08
Rejowiec Fabryczny (M)603011423,91434,40413,91
Rejowiec 6031520,000,000,00
Rejowiec 606082442,72454,03431,97
Radzyń Podlaski (M)615011255,15251,54258,52
Radzyń Podlaski 615062197,56221,89173,14
Radecznica 620082259,03291,55227,34
Rachanie 618072368,94483,25255,59
Puławy (M)614011334,17302,79362,43
Puławy 614092360,72347,54373,53
Puchaczów 610052312,63298,13326,53
Potok Wielki 605072294,06235,02353,22
Potok Górny 602112410,58756,8365,57
Poniatowa (OW)612065433,88495,43373,55
Poniatowa (M)612064135,98283,980,00
Podedwórze 613052334,29491,64185,70
Piszczac 601112297,73232,86362,69
Piaski (OW)617035425,38492,00360,32
Piaski (M)617034147,3881,10202,57
Parczew (M)613044229,29318,85146,82
Parczew (OW)613045234,29210,00259,29
Ostrówek 608112317,89327,56308,78
Ostrów Lubelski (OW)608105145,18175,75115,14
Ostrów Lubelski (M)608104178,17178,73177,62
Opole Lubelskie (OW)612055323,28436,59212,81
Opole Lubelskie (M)612054288,22304,16273,86
Obsza 602102215,61259,29172,12
Nowodwór 616032224,57351,9691,74
Niemce 609112256,88291,82222,43
Nielisz 620072325,43409,45244,05
Niedźwiada 608092338,62495,20183,71
Niedrzwica Duża 609102288,75438,93145,56
Nałęczów (OW)614085323,87396,35256,79
Nałęczów (M)614084387,60193,42543,48
Modliborzyce 605062394,37475,94313,73
Mircze 604052436,63636,04236,46
Milejów 610042276,04259,12292,40
Milanów 613032301,34323,62278,94
Międzyrzec Podlaski 601102230,26173,68286,20
Międzyrzec Podlaski (M)601011226,64211,22241,04
Michów 608082234,74208,77259,89
Miączyn 620062343,64493,22202,96
Mełgiew 617022221,04293,72152,05
Markuszów 614072353,93323,62383,88
Łuków (M)611011269,71198,93336,18
Łuków 611052272,56305,62238,60
Łukowa 602092318,54560,5983,68
Łopiennik Górny 606072276,42259,52292,76
Łomazy 601092271,74240,63302,11
Łęczna (M)610034267,61244,67290,00
Łęczna (OW)610035208,46306,18115,94
Łaziska 612042351,56400,16305,23
Łaszczów 618062284,13380,45193,26
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łabunie 620052301,59326,16278,29
Ludwin 610022346,16320,64372,52
Lubycza Królewska 618052230,76296,98163,80
Lublin (M)663011342,29352,00333,79
Lubartów 608072247,14317,33180,58
Lubartów (M)608011228,02198,34255,10
Leśniowice 603072419,29624,10226,24
Leśna Podlaska 601082172,71258,2986,62
Kurów 614062376,08394,96357,82
Księżpol 602082306,84404,16207,10
Krzywda 611042243,40298,12188,15
Krzczonów 609092300,70385,21220,18
Krynice 618042506,71566,43448,88
Kraśnik (M)607011293,61264,49320,35
Kraśnik 607052284,09349,14222,04
Kraśniczyn 606062456,13580,62338,27
Krasnystaw (M)606011282,27287,39277,67
Krasnystaw 606052361,05384,78337,62
Krasnobród (M)620044270,45206,75331,79
Krasnobród (OW)620045321,62267,74378,79
Końskowola 614052174,41198,54150,83
Konstantynów 601072338,57441,61238,44
Konopnica 609082324,58270,61375,87
Komarówka Podlaska 615052352,25505,84196,85
Komarów-Osada 620032325,45341,06309,70
Kodeń 601062445,93410,96479,30
Kock (M)608064223,53396,3855,16
Kock (OW)608065565,31292,57847,46
Kłoczew 616022156,11258,4052,40
Kąkolewnica Wschodnia 615042307,97292,27324,15
Kazimierz Dolny (M)614044377,16453,77307,85
Kazimierz Dolny (OW)614045295,33355,66235,43
Karczmiska 612032213,84214,46213,22
Kamionka 608052335,06459,98211,80
Kamień 603062244,38145,99343,64
Józefów (M)602074461,89477,33447,43
Józefów 612022284,40414,14159,49
Józefów (OW)602075440,88439,65442,12
Jeziorzany 608042157,780,00304,32
Jastków 609072301,45361,08243,90
Jarczów 618032477,39654,91300,75
Janów Podlaski 601052345,72346,62344,83
Janów Lubelski (M)605054276,13342,76212,56
Janów Lubelski (OW)605055333,10421,94241,55
Janowiec 614032303,11274,27332,23
Jabłoń 613022412,18321,25502,74
Jabłonna 609062319,36408,83234,01
Izbica 606042314,10363,09267,00
Hrubieszów 604042296,37328,72263,53
Hrubieszów (M)604011339,05387,64294,72
Horodło 604032521,77697,91352,11
Hańsk 619032410,23576,65242,37
Hanna 619022364,86446,93282,01
Grabowiec 620022453,11513,43393,08
Gościeradów 607042399,04430,80368,03
Gorzków 606032358,34377,71340,86
Goraj 602062338,98471,70209,38
Godziszów 605042284,56268,98300,21
Głusk 609052237,08356,56123,38
Garbów 609042310,32360,60261,67
Frampol (M)602054343,41278,16407,06
Frampol (OW)602055434,45226,24643,45
Firlej 608032295,95345,04247,52
Fajsławice 606022264,85154,56370,64
Dzwola 605032187,21290,5385,67
Dzierzkowice 607032344,51397,97290,80
Dubienka 603052370,50478,47265,60
Drelów 601042428,52409,70447,50
Dorohusk 603042282,94406,28160,86
Dołhobyczów 604022263,35294,90232,29
Dębowa Kłoda 613012301,14377,36227,58
Dęblin (M)616011213,00139,83288,48
Czemierniki 615032344,20365,41323,10
Cyców 610012279,29293,88264,83
Chrzanów 605022288,52355,03225,23
Chodel 612012347,42288,68406,50
Chełm (M)662011278,61287,74270,30
Chełm 603032267,29297,23238,47
Bychawa (OW)609035322,85395,93250,84
Bychawa (M)609034223,30231,12215,98
Borzechów 609022292,97442,04145,63
Borki 615022318,17347,11288,74
Biszcza 602042359,88297,03418,99
Biłgoraj 602032242,07292,59192,28
Biłgoraj (M)602011249,69281,64220,51
Białopole 603022349,75343,45356,29
Biała Podlaska 601032279,99324,84235,81
Biała Podlaska (M)661011244,52206,27280,20
Bełżyce (M)609014307,56317,19298,51
Bełżyce (OW)609015251,52364,96144,05
Bełżec 618022130,5164,77197,24
Batorz 605012107,47161,2053,73
Baranów 614022271,37185,27353,51
Annopol (OW)607025292,95237,74346,62
Annopol (M)607024257,3574,07437,96
Aleksandrów 602022440,25627,75252,05
Adamów 620012167,01262,1773,56
Adamów 611032219,19306,54133,56
Abramów 60802285,9842,54130,38
Razem304,47329,07281,15
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010