Wojewódzki Rejestr Nowotworów

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
199920002001200220032004200520062007200820092010

Surowe współczynniki zachorowań na nowotwory złośliwe w poszczególnych gminach województwa lubelskiego w roku 2005

Gmina Kod gminy Ogółem Mężczyźni Kobiety
Abramów 608022253,05270,39234,96
Adamów 620012451,33594,06311,16
Adamów 611032257,73209,64304,26
Aleksandrów 602022407,78627,35188,21
Annopol (OW)607025298,02301,93294,20
Annopol (M)607024708,69973,78445,77
Baranów 614022331,44195,98458,09
Batorz 605012282,97397,95169,01
Bełżec 618022470,27531,91407,33
Bełżyce (OW)609015323,05423,99228,05
Bełżyce (M)609014479,55580,21384,30
Biała Podlaska 601032285,95260,67311,37
Biała Podlaska (M)661011321,96242,55396,05
Białopole 603022276,41363,20187,03
Biłgoraj 602032391,50416,93366,24
Biłgoraj (M)602011345,49342,88347,91
Biszcza 602042252,65253,81251,51
Borki 615022405,12485,91324,25
Borzechów 609022391,95526,87259,20
Bychawa (OW)609035456,43431,90480,50
Bychawa (M)609034301,66315,83288,70
Chełm (M)662011274,35296,67254,18
Chełm 603032270,21225,81313,33
Chodel 612012428,23589,28266,43
Chrzanów 605022509,23586,32435,59
Cyców 610012279,78300,63259,94
Czemierniki 615032494,73554,37434,03
Dęblin (M)616011319,56379,65257,53
Dębowa Kłoda 613012250,13253,94246,43
Dołhobyczów 604022472,54688,30259,24
Dorohusk 603042272,28404,51142,17
Drelów 601042306,31363,50250,09
Dubienka 603052470,33363,37576,37
Dzierzkowice 607032388,46372,16404,56
Dzwola 605032466,10572,12360,36
Fajsławice 606022433,07519,79348,97
Firlej 608032290,18390,37191,75
Frampol (M)602054350,39278,55423,13
Frampol (OW)602055254,60353,50156,25
Garbów 609042424,53475,33375,03
Głusk 609052372,47309,86432,55
Godziszów 605042395,88505,69285,62
Goraj 602062338,14313,62362,98
Gorzków 606032781,25988,55597,98
Gościeradów 607042364,82354,71374,73
Grabowiec 620022695,65787,75604,75
Hanna 619022239,16356,08120,48
Hańsk 619032151,98150,98152,98
Horodło 604032505,40606,06409,14
Hrubieszów 604042328,86456,12201,24
Hrubieszów (M)604011509,85586,64440,17
Izbica 606042578,61655,81503,83
Jabłonna 609062318,30356,26282,70
Jabłoń 613022427,76564,97287,91
Janowiec 614032305,81385,04224,85
Janów Lubelski (M)605054334,81358,36312,14
Janów Lubelski (OW)605055239,87375,0698,23
Janów Podlaski 601052359,45288,08430,57
Jarczów 618032438,72554,32325,56
Jastków 609072427,28417,01437,25
Jeziorzany 608042413,94353,11472,02
Józefów 612022242,48202,96280,74
Józefów (M)602074856,091,079,73640,51
Józefów (OW)602075288,78413,39164,68
Kamień 603062421,10296,00547,26
Kamionka 608052295,58443,18152,95
Karczmiska 612032322,06418,54225,52
Kazimierz Dolny (OW)614045173,66232,29115,41
Kazimierz Dolny (M)614044306,92294,29318,30
Kąkolewnica Wschodnia 615042235,63163,90308,28
Kłoczew 616022231,14268,38192,89
Kock (M)608064257,36406,27112,74
Kock (OW)608065514,06601,68425,53
Kodeń 601062470,76569,36380,23
Komarów-Osada 620032610,63651,94570,00
Komarówka Podlaska 615052210,88126,96294,24
Konopnica 609082424,12585,79270,08
Konstantynów 601072220,10398,4148,05
Końskowola 614052377,11401,07353,36
Krasnobród (M)620044363,40406,78322,16
Krasnobród (OW)620045519,97593,88440,74
Krasnystaw (M)606011599,05561,19633,22
Krasnystaw 606052403,93331,71474,34
Kraśniczyn 606062511,51656,66368,83
Kraśnik (M)607011530,83573,68491,73
Kraśnik 607052229,39293,69168,07
Krynice 618042382,83553,71216,10
Krzczonów 609092401,61329,90469,67
Krzywda 611042221,13248,00193,84
Księżpol 602082338,38323,72353,05
Kurów 614062290,37386,40198,07
Leśna Podlaska 601082510,43486,30534,76
Leśniowice 603072323,71354,43293,97
Lubartów 608072177,13181,20173,24
Lubartów (M)608011321,50328,26315,35
Lublin (M)663011484,83502,30469,86
Lubycza Królewska 618052392,27390,52394,03
Ludwin 610022281,12392,62164,41
Łabunie 620052543,74660,72433,97
Łaszczów 618062536,32660,38418,41
Łaszczów (OW)6180650,000,000,00
Łaszczów (M)6180640,000,000,00
Łaziska 612042360,12468,93257,64
Łęczna (OW)610035401,61531,29279,02
Łęczna (M)610034215,92234,13198,39
Łomazy 601092237,44331,74144,82
Łopiennik Górny 606072508,44657,59363,97
Łukowa 602092397,79450,25347,22
Łuków (M)611011356,07297,12411,31
Łuków 611052236,05239,55232,47
Markuszów 614072561,43848,56267,38
Mełgiew 617022363,11499,63234,80
Miączyn 620062586,19615,88557,79
Michów 608082232,34187,62276,24
Międzyrzec Podlaski 601102261,86310,50213,26
Międzyrzec Podlaski (M)601011354,80396,87315,39
Milanów 613032358,94285,71432,90
Milejów 610042323,83351,26297,30
Mircze 604052435,45411,52459,18
Modliborzyce 605062357,78358,52357,04
Nałęczów (OW)614085362,25438,95292,08
Nałęczów (M)614084539,15460,83605,27
Niedrzwica Duża 609102299,89278,04320,91
Niedźwiada 608092347,06316,96376,88
Nielisz 620072643,35732,11556,10
Niemce 609112295,38363,14229,91
Nowodwór 616032301,97407,61190,75
Obsza 602102317,17413,03223,71
Opole Lubelskie (OW)612055234,06272,79196,81
Opole Lubelskie (M)612054441,08600,96299,02
Ostrów Lubelski (OW)608105118,03120,26115,87
Ostrów Lubelski (M)608104443,85172,12733,27
Ostrówek 608112264,81348,09186,65
Parczew (M)613044398,60467,48335,45
Parczew (OW)613045261,72434,5987,57
Piaski (OW)617035295,86350,97242,54
Piaski (M)617034492,05819,00211,12
Piszczac 601112251,56240,64262,26
Podedwórze 613052426,67220,26620,48
Poniatowa (OW)612065479,39310,20644,92
Poniatowa (M)612064270,46316,79228,66
Potok Górny 602112426,67565,37286,23
Potok Wielki 605072464,27525,46403,23
Puchaczów 610052245,70419,6479,97
Puławy (M)614011404,19458,83355,55
Puławy 614092277,31293,47261,92
Rachanie 618072385,09245,01525,21
Radecznica 620082629,61856,53400,86
Radzyń Podlaski (M)615011309,89345,05276,77
Radzyń Podlaski 615062298,43221,67376,70
Rejowiec 6031520,000,000,00
Rejowiec 606082357,46334,96379,01
Rejowiec Fabryczny 603082405,55497,96323,10
Rejowiec Fabryczny (M)603011308,57272,98342,03
Rokitno 601122423,73600,60244,05
Rossosz 601132455,49809,0684,82
Ruda-Huta 603092351,38286,77417,19
Rudnik 606092562,27518,13604,40
Rybczewice 617042328,61370,17290,56
Ryki (OW)616045295,89293,69298,12
Ryki miasto (M)616044318,60297,49338,38
Sawin 603102228,71248,67209,13
Serniki 608122268,37335,29203,42
Serokomla 611062406,41393,12418,99
Siedliszcze 603112310,87370,90251,96
Siemień 613062288,30451,93123,86
Siennica Różana 606102565,23655,43480,98
Sitno 620092472,46506,25439,24
Skierbieszów 620102550,33531,35569,40
Sławatycze 601142341,30463,32223,55
Sosnowica 613072188,96151,06226,93
Sosnówka 601152433,84512,07357,40
Spiczyn 610062327,63368,05288,08
Stanin 611072275,31382,83165,15
Stary Brus 619042135,26180,5190,09
Stary Zamość 620112494,87552,28437,96
Stężyca 616052163,22110,01215,29
Stoczek Łukowski 611082162,58205,71118,04
Stoczek Łukowski (M)611021404,71448,77362,06
Strzyżewice 609122316,12346,30286,61
Sułów 620122426,94406,34445,77
Susiec 618082408,37556,96257,33
Szastarka 607062256,29258,40254,21
Szczebrzeszyn (OW)620135413,28419,54407,21
Szczebrzeszyn (M)620134640,90709,78577,83
Świdnik (M)617011387,10450,43328,09
Tarnawatka 618092391,87439,67343,81
Tarnogród (OW)602125142,78112,30174,32
Tarnogród (M)602124533,81605,69464,85
Telatyn 618102511,79659,63360,36
Terespol (M)601021267,51277,68258,06
Terespol 601162383,36408,28359,71
Tereszpol 602132446,21390,43503,78
Tomaszów Lubelski (M)618011426,38489,53369,00
Tomaszów Lubelski 618112393,63477,50310,28
Trawniki 617052163,17176,64150,09
Trzebieszów 611092249,61231,72268,24
Trzeszczany 604062490,61530,04453,80
Trzydnik Duży 607072386,43477,80291,63
Tuczna 601172509,05627,85392,38
Turobin 602142584,55764,71415,05
Tyszowce (M)618124441,89361,34519,03
Tyszowce (OW)618125369,82447,76293,26
Tyszowce 6181220,000,000,00
Uchanie 604072695,55871,98518,13
Ulan-Majorat 615072361,37609,56100,98
Ulhówek 618132421,62616,33228,83
Ułęż 616062447,43455,84439,32
Urszulin 619052224,27346,02100,50
Urzędów 607082437,71500,00376,94
Uścimów 608132265,88356,51176,26
Wąwolnica 614102463,99367,50558,21
Werbkowice 604082374,38495,05254,90
Wierzbica 603122147,87185,46110,54
Wilkołaz 607092359,45539,96179,47
Wilków 612072367,65492,61243,90
Wisznice 601182479,85510,40450,62
Włodawa (M)619011371,61316,93422,65
Włodawa 619062167,36100,17234,90
Wohyń 615082496,14549,15442,72
Wojciechów 609132319,44343,88296,05
Wojcieszków 611102412,87501,53320,23
Wojsławice 603132440,32461,25419,19
Wola Mysłowska 611112285,12412,29154,26
Wola Uhruska 619072332,94341,13325,13
Wólka 609142188,72313,4166,06
Wyryki 619082210,45356,3869,06
Wysokie 609152539,81712,87375,66
Zakrzew 609162488,70684,08300,12
Zakrzówek 607102372,55439,50308,47
Zalesie 601192240,91172,86310,83
Zamość (M)664011498,49485,76509,99
Zamość 620142450,63531,12373,67
Zwierzyniec (OW)620155485,56565,26406,71
Zwierzyniec (M)620154326,31495,05170,94
Żmudź 603142204,74118,98287,69
Żółkiewka 606112405,91573,55250,39
Żyrzyn 614112426,11462,53390,63
Razem388,55423,15355,91
Osoba merytorycznie odpowiedzialna za stronę: dr n. med. Beata Kościańska
Projekt i wykonanie strony: Przemysław Deneka © 2010